Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlöltoztetem? Alváshoz és 0...

Túlöltoztetem? Alváshoz és 0 fok körüli sétához?

Figyelt kérdés

-2 és 3 fok közötti séta: pamut ujjatlan body, pamut rugdalózó, plüss nadrág, téli bundazsák (vagyis olyan mint egy overál csak hálózsákszerű az alja), sapka, sál


Alváshoz 23-24 fokos szobába: pamut rugdalózó, vékony pamut ujjatlan hálózsák, nagyon lazán kötött babatakaró két rétegben


Néha sír amikor sétálunk és soha nem tudom eldönteni, hogy azért mert fázik vagy mert melege van.... a nyaka meleg, de nem forró/izzadt, szóval elvileg olyan pont jónak tűnik, valaki mégse klappol.


Éjszaka meg csak kiváncsi vagyok a véleményetekre mert szoktam fölötte filózni mi lenne a jobb neki, de panasza nincs, nem sír meg ilyenek.


2018. dec. 5. 09:43
 1/10 A kérdező kommentje:
*valami mégse klappol
2018. dec. 5. 09:43
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt azért jó lenne tudni, hogy 1 hetes, vagy 10 hónapos babáról van szó.
2018. dec. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Nekem így látatlanban jónak tűnik. Lehet, hogy nem szeret feküdni, mert a szelek bántják vagy nem lát ki vagy csak nem érti miért vagy ott de mégsem veszed fel. Vannak babák, akik nem szeretnek babakocsizni.
2018. dec. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A sétánál a plüssréteget sokallom. Kb. mínusz 10 fokig nem öltöztettem soha jobban az overál alá mint a benti ruha.

Alváshoz is elég sok a réteg. 24 fokban lányomnak még újszülöttként is sok volt a hálózsák. Akkor is csak vékony takarót kapott a a body+rugira.

20-21 fokban is csak a hálózsák került rá, takaró nem. Az majd csak akkor, amikor előfordult, hogy 19 volt éjszaka (akkor kapcsol a termosztát).

2018. dec. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Rengetek a réteg és felesleges ennyire fűteni is. Kintre mínusz 10-ben 2 hetesen is csak a sapi+overál került a lányomra a benti ruhára (body+rugi).

Éjszakára 21 foknál sem kell hálózsák is meg takaró is, megfullad szegény.

2018. dec. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Alváshoz ez rengeteg. rugdalózóra elég a takaró vagy a hálózsák, de mindkettő együtt sok.


sétáhot nem igazán értem, hogy ha alulra a rugira még szükségét érzed egy nadrágnak, akkor felülre miért nem kap egy kis pulóvert még? Mondjuk én 2 hónaposan adtam rá utoljára rugit alváson kívül. Ilyen esetveb úgy öltöztettem, hogy body, harisnya+nadrág, pulóver, kiskabát. Ilyen időben még nem volt bundazsák, csak jó meleg takaró (alatta is!) és a babakocsi lábzsákja.

2018. dec. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 2 hónapos baba egyébként.


A lakásban azért van 24 fok mert mi így érezzük jól magunkat. Nem a gyerek miatt fűtünk be, hanem nekünk így komfortos és szeretném ha ezt szokná meg ő is.


Éjszaka a rugi alatt nincs body. Csak fölötte a vékony hálózsák meg a takaró. Az eszemmel tudom ám, hogy ez elvileg sok, csak közben meg olyan fura nekem mert én a paplan alatt hosszú pizsamában meg fázom ha nem vagyok nyakig betakarva. Ha úgy aludnék mint a baba, meg is fagynék. Pláne ha csak mondjuk egy vékony pamutréteg lenne takaró helyett.

2018. dec. 5. 12:46
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
én alváshoz is adnék body-t. Szokj hozzá, hogy az egy pelenkásnak olyan, mintha a bőre lenne. Azt mondják, a kicsikre egy réteggel több kell, mint amennyit te magadon kényelmesen, kellemesen elviselsz. Nálunk ez az egy réteg volt a body (nagyon hidegben hosszú ujjú body+harisnya). Ezen felül ugyanazt kapta ruhának, mint mi. Aludni erre pizsi (rugi) + takaró, kintre normál ruházat (vastag nadrág, póló, pulcsi) + kabát (ami egy ekkora gyerek esetében bundazsák (VAGY overáll, vagy bélelt nadrág és vastag kabát vagy vastag takaró -hiszen ha ellövöd most mindet, akkor mit fogtok csinálni -20-ban?)
2018. dec. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a bolcsohalalrol hallottal mar?

kicsit olvass utana.

ennyi reteg,ilyen meleg lakasban felesleges.

nalunk a gyerek szobaban 19-20 fok van altalaban.egy bady+rugi es nagyon vekony hallozsakban aludt a gyerkoc ilyen idosen.

a bady+rugi mindog ugy volt,hogy rovid ujju badyhoz hosszu ujju rugi,hosszu ujju badyhoz ujjatlan rugi.

kisfiam nagyon nem szereti ha meleg van,rettentoen izzados.

de meg ha fazos is a gyereked,akkor is nagyon sok ez ejjelre.

soha ne magadbol indulj ki.en szinte egesz telen ugy alszom,hogy csak a derekamat takarom be a takaro sarkaval.es csak egy polo van rajtam.megsem altatom a gyereket is felpuceran.

2018. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom mi az a bölcsőhalál, ahogyan azt is, hogy iszonyúan kicsi az esélye, hogy előfordul még akkor is, ha a koraszülött gyereket altatnám hason 30 fokban. Van légzésfigyelő, de emiatt nem fogom 19 fokra hűteni a házat, ha nekünk nem ez a komfortzónánk. Egy ponton túl igenis a babának kell megszoknia a családi környezetet és nem fordítva... (Szerinted a nyáron született gyerekek mindegyike légkondis lakásban lakik az idők kezdete óta?)
2018. dec. 6. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!