Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Júliusi...

Tapasztalt anyukák! Júliusi újszülött babát éjszakára alváshoz hosszú rugiba kell öltöztetni addig a pár hétig, amíg be nem áll a hőháztartása? Ti miben altattátok a nyári újszülött babátokat?

Figyelt kérdés
Gondolom napközben a nagy melegben bőven elég egy rövid ujjú body esetleg egy ujjatlan rugival, vagy kis nadrággal, ugye?
2018. máj. 23. 08:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
A túlöltöztetés a lehető legrosszabb, amit csinálhatsz. A hónap tök mindegy, a hőmérsékletet nézd. 25 fok fölött elég pelus+body, 30 fölött csak pelus, 35 fölött csak pelus és néha vizezheted is, v teheted nedves textilpelusra. Éjszakára egy vékony valamit dobj rá, ha van nagyobb méretű textilpelusotok, az a legjobb.
2018. máj. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%

Ez a baba igényeitől függ, hogy ő hogyan érzi jól magát.

Én mindig ellenőriztem, hogy a kis ujjak és a tenyér meleg legyen, de a tarkóján a pihék ne legyenek izzadtak. Ha az ujjai hidegek voltak, melegebben öltöztettem, ha izzadt volt, akkor kicsit lazábban

2018. máj. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Én vettem neki nagyon vékony nyári pamut hálózsákot, rövid és hosszúujjút is, ez kb. olyan, mint a textilpelenka de azt mindig lerúgta. Alá rövidujju body-t adtam.
2018. máj. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
augusztusi hősében született a fiam. nagyon meleg volt még októberig is. nappal volt hogy csak egy pelenka volt rajta mert 40-42 fok is volt kint, bent is lehetett vagy 30. azóta van klíma, így sokkal jobb, de akkor nem volt még. éjszaka időtől függően vagy rövid ujjú/ujjatlan body volt rajta vagy hosszú ujjú rugi (amikor lehűlt az idő vagy esett, mert egész éjjel nyitva voltak az ablakok).
2018. máj. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azt tanultam, hogy a tarkójánál kell ellenőrizni, hogy hideg vagy meleg, a keze, lába vagy orra kis túlzással kb. mindegy, mert a legtöbb babának viszonylag hideg, amíg keveset mozog. Egyébként tényleg babától is függ, mert van, aki születésétől izzadósabb vagy fázékonyabb, na meg valamennyire még tanulják is ilyenkor, hogy meleghez vagy hideghez kell szokniuk. Először kiindulhatsz abból, hogy te mennyire fázol/van meleged, aztán néha ellenőrzöd meg látod a reakcióit és végül bele fogsz tanulni, hogy ő olyan típus, akinek plusz egy réteg kell vagy olyan, akinek pont mínusz egy réteg, mint ahogy te öltöznél. Azt meg pláne nem tudhatod, épp nagyon meleg lesz júliusban vagy bejön valami meglepetés hűvös idő, szóval inkább ráhagyással érdemes számolni. Nyári kánikulában született az egyik gyerekem, itthon már csak ujjatlan bodyban aludt valami vékony takaróval, napközben meg volt hogy csak pelenkában nyomta, mégis izzadt...
2018. máj. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2 éve július elején született a lányom. Az éjszakát vékony pamut hosszú ujjú bodyban kezdte,aztán olyan éjfél körül mikor kelt szopizni ráadtam egy vékony pamut ujjatlan hálózsákot. Egyébként mikor született már a kórházban is csak egy bodyt adtak rá a csecsemős nővérek,nagyon meleg volt akkor.
2018. máj. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha tuloltozteted, azzal megolheted !!

Nezz utana ...

2018. máj. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
2 es, hatalmas ostobasagot irtal, alap tuni, hogy babak keze laba azert hideg, mert meg nem megfelelo a vegtagokban a keringes!
2018. máj. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 babyboom567 ***** válasza:
0%
Kisfiam decemberi.Itthon,decemberben 1 vékony rugiba volt,tavasszal már rövid bodyba,nyáron pelusba.Pelusban aludt nyáron.És januártól csak 1 szobát fűtöttünk, mert egyik nap kikapcsolták a fűtést,mert karbantartás volt,és délutánra én már fáztam, az 1 hónapos gyerekem meg akkor aludt egyhuzamban tisztán lélegezve(állandóan szörcsögött) 5 óránál többet.Szerintem sem öltöztesd túl.
2018. máj. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát! :) Nyilván a túl-alulöltöztetést szeretném elkerülni, ezért is kérdeztem tapasztalt anyukák véleményét, viszont azzal is tisztában vagyok, hogy ezt majd akkor és ott fogom tudni eldönteni, amikor épp aktuális lesz. A kis nyakánál való ellenőrzést hallottam, de nagyon köszönöm, hogy leírtátok! :) Szép napot mindenkinek.


32 hkm

2018. máj. 23. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!