Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha határozatlan időre külföldr...

Ha határozatlan időre külföldre megyek 2 kicsivel, kapom továbbra is a gyest+cspt?

Figyelt kérdés

Nagylányom 2 éves, a kicsi 4 hós.

Amúgy be kell jelenteni, hogy kimegyek? Akkor is jár a gyes? VAgy ne szóljak és utalják továbbra is? Kiderülhet, hogy külföldön vagyok? És a munkaviszonyom meg kell szüntetni?

Ki mit tud ezekről a dolgokról? Vagy hogy egyáltalán hol lehetne hivatalosan utánajárni?


2010. jún. 27. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:

jó kérdések:)Attól függ hova mész.Ha uniós országba, akkor azt hiszem kapod továbbra is, de ha olyan sokáig vagytok kint, hogy ott is megigényelheted, akkor az itthonit le kell mondani.

Igazából attól függ hogy meg kell-e szünteti a munkaviszonyt,hogy mennyi ideig leszel kint...tartósan több évig, vagy csak néhány hónapra.

De az is fontos, hogy hova mész....?

2010. jún. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Írországba, ahol 2 év után adnak ottani "gyest". Nem tudjuk mennyi időre mennénk, ha bejön a dolog, több évre...
2010. jún. 27. 13:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha tartosan kint maradtok és megigénylitek, otthon nem jár a gyes. Szerintem egyenlöre ne szólj, egy pár hónap után úgy is el tudod dönteni.
2010. jún. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem is előbb maradjon minden így, aztán meglátjátok milyen kint.És keresgess a neten, biztos vannak olyan oldalak, infok, amiket a kint élők tettek föl.mint pl a magyarok londonban.Mikor mi kint voltunk onnan sok infot megtudtam, biztos van ilyen "ír változatban" is.
2010. jún. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!