Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kisbabával illene...

3 hónapos kisbabával illene folyamatosan foglalkozni amikor ébren van?

Figyelt kérdés

A fiam nem túl sokat alszik napközben (leginkább csak babakocsizás közben), ellenben amikor ébren van akkor nagyon sokszor akár 30 perceket is tök jól elvan magában, csak úgy nézeget ki a fejéből. Ilyenkor nekem lenne időm a háztartási dolgokra, esetleg picit dolgozni telefonról vagy laptopról, elolvasni néhány cikket vagy mondjuk ey fejezetet a könyvemből, ilyesmik. Csak olyan de olyan de olyan brutál bűntudatom van, hogy ott a gyerek, ébren van és szépen csendben nézelődik én meg nem vele törődök... Olyan édesen mosolyog mikor fölé hajolok. Vívódok magamban, hogy vajon mi a helyes. Állandóan beszélgetni hozzá, játszani vele, hasra pakolászni, játékokkal macerálni - attól félek ennek az lesz az eredménye, hogy teljesen leszoktatom az önálló játékról, kreatív időtöltésről, totálisan matrica lesz és esetleg túl is ingerlem amitől meg hiperaktív szintre "állítom be" nála az alapjáratot... A mérleg másik oldalán meg az van, hogy azt képzelem, hogy egy igazán jó anyuka a baba minden ébren töltött percében mellette van és vele - a fejlesztésével - foglalkozik.


Segítenétek, tapasztaltabb édesanyák, hogy mennyit és hogyan jó a babát hagyni egyedül nézelődni? Mi az a pont, ahol ez még nem hanyagolás és érzelmileg nem szenvedi meg a dolgot?


Sírni soha nem hagyom, most csak a nyugis egyedüllétről van szó.


2018. dec. 7. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit túlgondolod a dolgokat, legyél lazább, nyugodtan foglalkozhatsz más dolgokkal is napközben, nem csak a babáddal. Ahogy írtad is, kell nekik a fejlődéshez önálló játék és az is, hogy foglalkozz vele.
2018. dec. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az tök jó, ha el van egyedül, ezt direkt jó hagyni, nem kell állandóan babrálni, később is fog/kell neki egyedül játszania. Hadd önállósodjon, bár ilyen korban ezt még hülyeség így írni :)


Én egyébként kis koromban rengeteget játszottam egyedül a kertben (természetesen már nagyobb gyerekként), reggel kitettek, este beszedtek, baromi jól elvoltam.

Most kreatív muknát végzek, nagyon jó a kapcsolatom a szülőkkel és nagyon szép gyerekkorra emlékszem vissza :) Eszembe nem jutott olyan, hogy nem foglalkoztak velem, mert ha kellett valami, és ezt jeleztem, azonnal ott voltak a szülők.


Szóval szerintem ne aggódj, jelzi a baba, ha unatkozik, vagy gondja van.

2018. dec. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezt a "lazaság" dolgot tanulnom kell... Alapjáraton egy nagyon maximalista ember vagyok, mindig minden helyzetből a legjobbat akarom kihozni, ami persze nem baj, csak rágörcsölök. Lásd a fenti dilemmámat...


Akkor nem baj, ha napközben ébren van a baba és nézelődik (olyan nagyon aktívan még nem játszik) de én nem foglalkozom vele nonstop, nem beszélgetek hozzá, nem sertepertélek körültte? :(

2018. dec. 7. 12:11
 4/9 A kérdező kommentje:
Szegény férjemre is rendesen mérges vagyok amikor otthagyom neki a babát, hogy vigyázzon rá amíg ezt-azt megcsinálok és azt látom, hogy a baba amúgy hullajól elvan magában, férj meg a telefonon autós cikket olvas :/
2018. dec. 7. 12:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele minden pillanatban foglalkozni ez nyilvánvaló, de ha már ébren van és épp úgy van, akkor tedd ki babahordozóba, hogy lásson titeket. Pl főzésnél kiteszed az asztalra, magyarázol neki, hogy kell krumplit pucolni meg ilyesmi. Lát téged, hall téged, beszélsz hozzá de mégsem kizárólag vele foglalkozol hanem teszed amit épp kell.
2018. dec. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Viszont a babahordozóban nem nagyon tud mozogni. Van ilyen pihenőszékünk de keveset használom, mert úgy olvastam valami orvos cikkében, hogy ebben a korban jó játszószőnyegen hagyni, hogy tudja az oldal irányú érdeklődését fejleszteni - ebből lenne a forgás. Vagy ez is csak túlkomplikálás?
2018. dec. 7. 12:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, dehogyis kell vele folyton foglalkozni, mindennek megvan a maga ideje, egyedül is vagyunk néha, egymással is foglalkozunk, később sem lesz ez másként.
2018. dec. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mázlista vagy, az én lányomat folyamatosan szórakoztatni kellett ennyi idősen, hogy ne ordítson. Aztán ahogy beindult a mozgásfejlődése, elkezdte önállósítani magát, úgyhogy én csak örültem, hogy végre szusszanhatok.

Szerintem se aggódj emiatt, néha hagyd magára, néha meg foglalkoztasd. Ha ilyen a habitusa, nem lesz belőle "matrica" attól, hogy időnként szórakoztatod, de lelki sérült sem, ha meg hagyod nézelődni.

2018. dec. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Nyugodtan teheted pihenőszékbe, nem fél napokra persze, csak ahogy írták előttem, amíg teszel veszel. Én fiam szerette, a mozgásfejlődésével sem volt gond. Ha jól elvan magában, nem kell nonstop macerálni szerintem sem. Voltunk így mi is, hogy feküdt a játsziszőnyegen, én meg mellette ültem és olvasgattam. Ez nem hanyagolás! :) Szól ha unatkozik úgyis. Szerencsés vagy, hogy ilyen nyugis baba, élvezd ki és ne stresszeld magad!
2018. dec. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!