Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az 1 éves szemészeti szűrővizs...

Az 1 éves szemészeti szűrővizsgálaton milyen dioptriát mértek a babátoknál? Kapott szemüveget?

Figyelt kérdés
2018. dec. 7. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez csak tájékozódás, kb mindig mondanak valamit a szemtengelyferdülésről, aztán kalap. Szó nincs dioptriákról még, vagy ha mégis valami extrém dolgot találtak, akkor is lehetetlen küldetés egy szemüveg még.
2018. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem pontos, mivel egy gép méri, de azért megközelítőleg valós az eredmény. Meg szemüveget is sok baba eltűri, én is 10 hónaposan kaptam enno, és hordtam, pedig azok meg nem voltak ilyen hiper-szuper puha szemüvegek. :)


Csak az érdekelt volna,. hogy ilyenkor a többségnek 0 dioptrias, vagy valamennyi még megmaradt a születéskori +2 körüliből.

2018. dec. 7. 16:14
 3/9 A kérdező kommentje:
Meg tudom, hogy elvileg csak +3 fölött korrigálják és nem is 0-ra, de azért ettől is eltér sok orvos.
2018. dec. 7. 16:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi pont ma voltunk szemésznél,igaz nálunk 2 és fél éves a gyerkőc.Mindkét szeme +2 dioptriás,kapott szemüveget,hát kín szenvedés volt a próba is...nem tudom,hogy hordaná,ha folyton ledobálja...jahhh és 50 ezer forint 🤔🤔🤔
2018. dec. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

És ő hány dioptriás szemüveget kapott?

Egy évesen volt dokinál, vagy most miért vitted?

Szerintem meg fogja szokni ő is, bár kisebb korban lehet, egyszerűbb.

2018. dec. 7. 16:40
 6/9 babyboom567 ***** válasza:
Nekünk nem kellett menni ilyenre, se a doki, se a védőnő nem mondott semmit erről.
2018. dec. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy évesen kellett mennünk szemészetre,mert apai ágon a nagymama és két fiú testvér is kancsal. Akkor +2es dioptriát mértek neki,nem kapott szemüveget azt mondták ez még sokat változik,2,5-3 évesen kell kontrollra vinni.
2018. dec. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi, az én fiamnak is +2 egy evesen, csak aggódok, mert én is kancsal voltam, meg anyukam is.

Remélem minden ok lesz vele, én nem bánom, ha szemüveges lesz, csak kancsal és tompalato ne legyen.

2018. dec. 7. 18:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10 hónaposan kapta,0,75 dioptria eltérés van a két szeme közöt.Folyamatosan leveszi,szinte alig volt még rajta,nemtudom mi lesz igy mert Januárban kell viszavinem kontrolra,nálunk a családban a kancsalság genetikailag örökletes sajnos,hálistenek nála minimális eltérést találtak.
2018. dec. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!