Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is ilyen volt a baba...

Másnál is ilyen volt a baba az elején? Mikor javult a helyzet?

Figyelt kérdés
5hetes a kislányom, pár napja nagyon sokat sír. Egyértelműen hasfájás,mert tekereg,nyom,erőlködik. Eddig is volt ilyen napi egy órája,de most pár napja egész délelőtt és keső délutántòl estig sírdogál.Ha már nagyon elfárad elalszik kicsit. Nincs már olyan időszaka hogy csak elvan, éber és érdeklődik.Eddig volt,pár napja ez sincs. A kaja adagján emeltünk (tápszer) de nem bukik,megeszi.Biogaiat és infacolt kap(ezt csak 3 napja),has masszázst nem szereti.nincs szegénynek egy normális nyugodt perce. Nehezen de jön a kaki napi egyszer,tegnap nem volt neki, ma lázmérőztem valamennyi kijött. Nincs valami székletlazító? Babavizet adok neki pluszba de max napi 1szer,pár kortyot. Többet kellene? Vagy mit lehet tenni?

2018. dec. 11. 11:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
És ha tápszert váltok mikor várhatok változást? Napok,hetek? Vagy mikor kiürül szegénykémből az előző? Az egy nap?
2018. dec. 11. 13:29
 12/15 anonim ***** válasza:
A biogaia magyon túl van nyomatva, egykomponensu, nem sokat ér. Adj neki minimum 6 napon keresztül napi 1 tasak Protexin restore-t. Nálunk néhány nap alatt megszüntette a rémes hasfájást. Nem mindig idegrendszeri értetlenség az oka, sokszor a belflora éretlensége és azon meg lehet segíteni.
2018. dec. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha másik tápszert adsz nem kell szerintem egy napot sem várni, 1-2 etetés után látod hogy reagál. Illetve hogy mennyit tud tőle kakilni azt nyilván kell 1-2 nap eldönteni. Én amikor átálltam Beba sensitivre egy csapásra megszűnt a hasfájás, igaz hogy már 4 hónapos volt a baba, az is benne van hogy akkoriban növik ki. A kisebb fiamnak már csak ezt adtam, ő nem is volt sosem olyan rosszul, kisebb sírások voltak csak. Ettől sötétzöld a kaki de normális, rá is van irva.
2018. dec. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mind a kettő espumisant kapott az első hasfájás után. Étkezések előtt kapták és mintha elvágták volna, utána semmi gondunk nem volt.
2018. dec. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A Laevolac szirup széklet lazító, vettem is, de 1 év alatt egyszer használtam csak. Egy olyan egyszerű módszer vált be, hogy vizesebben csináltam a tápszert, pl 120 ml vízhez 4 helyett e kanál tápszert raktam, pár nap és szépen, könnyen kakilt. Arra azért próbálj gondolni, hogy neki az anyaméhben nem voltak bélmozgásai, kakilási inger, minden dologhoz hozzá kell szoknia, tehát nem feltétlenül hasfájás okozza a sírást, csak szimplán minden új és ismeretlen számára. Jó babázást :)
2018. dec. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!