Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek annak mi az oka,...

Szerintetek annak mi az oka, hogy valaki 17 évesen gyereket szül?

Figyelt kérdés
Egyik osztálytársam félbehagyta tanulmányait majd rá egy pár hónappal később terhes lett. És nem, hogy elvetetné szerencsétlen gyereket, de még fotózza a hasát és képeket posztol mindenhova. Meg nem értem, hogy az anyja, hogy hagyhatja ezt szó nélkül. Akkor ezek szerint tervezett volt a terhesség és nem csak véletlenül becsúszott? Tudom, hogy semmi közöm más életéhez, meg minek ezt nekem tudnom meg foglalkoznom vele, de akkor is rendelkezek némi empátiával és nem hagy nyugodni a dolog, hogy majd milyen lesz annak a kisgyereknek a sorsa. És nem, nem cig.ány a csaj. A barátnőm , nagyon értelmes, korához képest lényegesen érettebb, de ez a lépése nem kicsit sokkolt meg. Tudni illik, bipoláris zavarban szenved, tehát nem értem, hogy lehet ilyen felelőtlen. Majd mi történik, ha lezuhan a mániás epizódból és amikor a legmélyebbre kerül és majd nem akar élni, akkor nem mondhatja a gyerekéek, hogy hát "bocsi most nincs kedvem szoptatni, inkább egy kést szúrok magamba"
2018. dec. 14. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Elég sok oka lehet.

Véletlen teherbe esik, mert ahhoz persze elég érettnek tartja magát, hogy keféljen, de arra már nincs esze, hogy védekezzen is. Aztán mikor besikerül, elkapja az anyai ösztön és nincs szíve elvetetni.

Biztos akad olyan is, aki marhára nem akarja a gyereket, de fél szólni a szüleinek, szülői beleegyezés nélkül meg nincs abortusz. Addig halogatja, hogy a végén kicsúszik az időből.

Olyan is van, aki képtelen racionálisan felmérni egy ilyen döntés súlyosságát, és pl. egy mániás epizódjában hihetetlenül jó ötletnek gondolja a gyerekcsinálást..

2018. dec. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Gimnáziumban az egyik csak 18 evésen ment el szülni, mert tervezték. Mondta is, hogy tervezett volt, csak nem tudja kié mert a pasija tesójával is dugott... Dugni van agyuk védekezni nincs
2018. dec. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tubarózsa ***** válasza:
72%

"Meg nem értem, hogy az anyja, hogy hagyhatja ezt szó nélkül." Nincs még lányom, de ha lesz és úgy dönt megtartja a babát segítek neki amiben csak tudok. Én anyukám is így csinálta volna velem, ha terhes lettem volna 16/17évesen. Mármint,hogy támogat bárhogy döntök is.


"Akkor ezek szerint tervezett volt a terhesség és nem csak véletlenül becsúszott?" Ehhez miköze a lány anyukájának?

2018. dec. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tubarózsa ***** válasza:
43%
Ill mivel fiam van,ha a bnője terhes lesz őt is támogatnám amiben csak tudom.
2018. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2018. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
13%
Ismerek egy ilyen ostobenkót, ő azért esett teherbe direkt, hogy magához láncolja a pasiját. Ami persze nem jött be.
2018. dec. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha bipoláris akkor tényleg simán lehet ahogy egy előző válaszadó is írta, hogy felhangolt szakaszban találta ki e remek ötletét. Igazából ha már későn szólt az anyjának akkor mindegy.. én elsősorban nem a kora miatt aggódnék (akár az anyja helyében), hanem a betegsége miatt.... borzalmas betegség, erre kezeletlenül gyereket vállalni hatalmas felelőtlenség. Sajnálom a babát.
2018. dec. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet. Véletlenül vagy szándékosan is teherbe eshetett. Az is lehet, hogy nem volt szándékos de már örül neki. Honnan tudod, hogy az anyja szó nélkül hagyja? Attól, hogy nem a pocakfotók alatt, mindenki szeme láttára mondja el a véleményét, még lehet neki. Valószínűleg megvitatták otthon, hogy mi történt és mi lesz ezután. Ez tényleg csak rájuk tartozik. Ha már nem ment a lány abortuszra, akkor az a legjobb, ha egyetértésben várják a babát. A gyereknek is az a legjobb, ha támogatást kap és nem egy anyaotthonba kell születnie semmi háttérrel.


Hogy magába állítja a kést szoptatás helyett, azt 30-40 évesen is megteheti.

2018. dec. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Besikerult, nem vetette el, most már örül neki. Ennyi.
2018. dec. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!