Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy még nem kúszik?

Baj, hogy még nem kúszik?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hónapos, de nem kúszik még.

Hason szeret és sokat is van hason, kinyomja szépen magát a kezével már kb 3 hónapos kora óta.

Kuszassal nem is próbálkozik egyelőre.

Forgás hasrol hatra és vissza is szinten 3 hos kora óta megy neki.


2018. dec. 15. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. dec. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

6-7 hónaposan már felülnek,másznak.1 évesen,már egyedül járnak.De ez nem szent írás!Az én fiam sem kúszott,csak 10 hónapos kora körül.Sportolo lett belőle.kézi labdás😊

Nyugi ne erőltesd semmire!

2018. dec. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, pontosan nem emlékszem de vagy 9 vagy 10 hónapos korig kell kúszni elvileg. Szóval még van ideje.

Nekem az egyik 6 hónaposan kúszott, a másik pár nap híján 8 hónapos volt, mire elkezdett. Nem egyformák. :) (Ugyanúgy szalad mindkettő azóta, a kicsi is másfél éves)

2018. dec. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! A kislányom 9 hósan kezdett kúszni. Egyszer csak hirtelen a távirányítóért. Elvileg 9 hós korukig kell, mászni felülni 10 hónaposig. Na az enyém ezekben is megvárta az utolsó pillanatot. Már kivizsgálásra akartam vitetni, úgy rágörcsöltem 😀.
2018. dec. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ha bizonytalan vagy mutasd meg egy gyógytornásznak, azzal nem vesztetek semmit és te is megnyugodsz, de nincs elkésve a babád.

2018. dec. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mi is halál stresszeltünk, mert a miénk lassan 9 hónapos és még mindig nem kúszik. A doki is stresszelt, hogy ajjajjj, nagy a baj, kellene többet gyakorolni, szegény gyerek meg már ki van, annyit hasazik (ülni imád és nagyon ügyes, szuper egyensúlyérzés, de doki azt mondta ne engedjük neki, mert akkor nem fog kúszni)

Lényeg, hogy annyit stresszeltünk a babát, hogy inkább kezdett visszafelé fejlődni, nem volt hajlandó inni és a többi. Akkor abba hagytuk, mert látszott rajta, hogy kifáradt.


Szóval kapja be a doki, a baba egészséges, ügyesen emelgeti a fenekét, csak haladni nem akar, de mindenütt azt írják, hogy 10 hónapig nem probléma ha nem kúszik. Úgyhogy haladunk a saját tempójában, azóta 1 hét alatt nagyon sokat fejlődött a popsiemelgetésben, sokkal jobb kedvű, alapból ügyesen hasazik, majd csak beindul. Szerintem karácsonyig simán felveszi a boci-pózt és amikor már négykézláb van, hamar elindul.


Barátnőnk kisbabája is olyan volt, hogy 10 hónapos koráig semmi, nulla, majd 2 napra rá hirtelen megindult és 1 nap után már minden szobába tudott követni.


De fene egye meg az ilyen dokikat, 3 napig én és a párom nem tudtunk aludni és halálosan féltettük a csöppséget, pedig minden honlap azt mondja, hogy 10 hónapig ez normális...

2018. dec. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!