Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerek sírásából meglehet...

Gyerek sírásából meglehet állapítani, h. később értelmileg lesz-e problémája?

Figyelt kérdés
19 hós fiammal konduktornál voltunk mert enyhén hypotón(izomgyenge).feltünt neki,h.nem úgy sír vagy nem olyan hangot ad ki sírásnál,mint a többi gyerek.erre mondta,h.iskolás korában értelmileg lehet,h.valami problémája lesz,ez ennek a jele...értelmileg egyébként okos gyerek,de nem úgy sír...ti hallottatok már ilyenről?
2014. nov. 28. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, ez hülyeség. Újabban egy csomó konduktor ehhez hasonló ijesztgetéseket "dob fel", és utána ezt kezeli - a szülök meg fizetnek érte, pedig semmi indok nem lenne rá.
2014. nov. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hallottál már te is ilyenről?
2014. nov. 28. 21:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem hallottam ilyenről.


Az izom gyengeség nem hinném, hogy egyből azt jelenti, hogy baj lesz vele értelmi téren.


Megértem, hogy aggódtok, de én inkább egy másik véleményt is meghallgatnék.

2014. nov. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam ilyenről. Sztem kérdezz meg pár szakembert, aki ismeri is a gyermekedet, hogy mi a véleménye a fejlettségéről. Ha okos, értelmes, nem kell egy embernek a véleményét készpénznek venni. És ha egyébként is lenne problémája, lehet, hogy olyan minimális, hogy ha most elkezditek fejleszteni, semmi nem marad belőle. Remélem, nme ijedtél meg túlságosan, mert ilyen megjegyzéstől mindenki sokkot kap :(
2014. nov. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Eléggé megijedtem mert ezt még senkitől nem hallottam.sok fejlesztésen voltunk már,de erre senki nem keltette fel a figyelmem.
2014. nov. 28. 22:12
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem a sírás nem mentális fejlődéstől/fejlettségtől függ, hanem fizikálistól


ismerős babája határozott kismalac hangú volt újszülötten, pont úgy visított, dehát csak mert kislány, most is "cinege" hangja van, vékonyak a hangszálai

másik ismerős babájának meg volt, hogy "elment " a baba síróhangja, tüdejével préselte a sírást ugyan de nem tudott erővel oá-zni csak amolyan lightosn sírni, látszott is a babán, hogy erőlködik, hogy kitörjön a hangja és nem megy (szóval hasonlíthat ahhoz amikor mondjuk nem tud kiabálni az ember, csak normál beszélni)de ahogy nőtt, az is elmúlt, utána már erősen, hangosan sírt.



mindent összevetve, szerintem az izomgyengeséggel van összeföggésben, nem a mentálissal.


amennyiben viszont az izomgyengeség kihat esetleg a fejlődésére(fej emelés, tartás, kúszás, mászás, stb)amivel ugye párhuzamban alakulnak az agyban az idegpályák, talán akkor okozhat mentális "lemaradást"

(pl nem elég erősek az izmai ahhoz hogy kússzon, így nem kezd el időben kúszni, így az agyi idegpályái is "lekésve" alakulnak ki, amíg viszont esetleg más pályák már megkezdik működésüket, amik az előzőre épülnének..na szóval lehetne ezt keverni, kavarni, lehet benne valami, de kis százalékos esélyes a dolog szerintem abban az esetben ha nem egy kimondottan súlyos(p majdhogynem mogásképtelen)esetről van szó.

2014. nov. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

*bocsi most látom már 19 hónapos


ha rendben fejlődött(kúszás mászás, nemmaradt ki semmi)akkor szerintem nyugodt lehetsz, nem lesz belőle egy trenorszóló, annyi baj legyen :)

2014. nov. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyet kijelenteni 19hónapos korú gyerekre több mint merész. Hallásával minden rendben?
2016. jan. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!