Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehet ilyet egy házi Dr?

Tehet ilyet egy házi Dr?

Figyelt kérdés
10 hónapos kisbabám náthás és nem akar szopni ,enni eszik kicsit ,iszik ma egyész nap jó ha ivott 250ml vizet reggel volt 2db minimális pelus és déltől este 5 ig csont száraz volt a pelusa.Délutánt végigaludta .A saját orvosunk mire felkelt márnem rendelet ezért ahoz vittem aki rendelt .Bementem tele volt a váró tinikkel nagyobb gyerekekkel szóltam a portásnak,hogy szóljon be a Dr.nak hogy kiszaradás gyanús fogadjon soron kívül ,de az orvos nem volt hajlandó soron kívül fogadni és 1 órát vártam .Mikor bementem megnézte a gyereket akkor már 6 órája minimális pisi volt a pelusba és egy újjni narancs sárgagás pirosas folt .A pelust vissza zárza mintha nem lett volna semmi furcsa benne rákérdezek mi az a folt hát ő nem tudja és hogy tele a pelussa baba kedve jó nyelve nedves nem lepedékes .
2019. jan. 8. 22:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, hogy lehetsz ennyire korlátolt? Amiért te odamentél, szerinted megszűnt mindenki gondja, baja? Honnan tudod, hogy azok a tinik mióta ültek ott? Vagy hogy mi a bajuk? Nem újszülöttel mentél oda, nem is vészhelyzet volt. Mert akkor nyilván nem a háziorvoshoz mész, hanem a kórházba. Ezt tudta a doki is. Vagy mit vártál, hogy odaállítasz és majd mindenki neked ugrál? Ha ezt szeretnéd, akkor menjél magánhelyre, és szónélkül megteszik.
2019. jan. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem egész 3 hónapos babával simán kiváratták velünk a kórházi ügyeleten a sort(másfél-2 óra tavaly) úgy, hogy a babánk hányt,nem evett reggel 10-től délután 4-ig semmit,nem volt pisis pelus sem már régóta és alig bírtuk felébreszteni.(Persze kiszáradással felvették az osztályra)Megtehették így gondolom a te orvosod is megtehette mert még csak nem is ügyeletes funkciót töltött be.Utána nagyon féltem, ha már nem evett normálisan vagy nem pisilt eleget mindig azon paráztam kiszárad.5-6 hós kora körül volt egy két alkalom mikor az este alá tett pelusba kb egy pisire való adag volt, felhívtam a védőnőt,hogy most akkor induljunk a kórházba azonnal? Az meg kinevetett, hogy ne vicceljek már ennyi idős korba ez előfordulhat.


Annyit tehetsz amúgy a picid folyadékfogyasztásáért, hogy hígabb főzeléket,levest adsz neki olyat amit szeret(csak hogy tuti nagyobb lelkesedéssel egye) és máris nem csak 250ml folyadékot kap hanem többet.Gondolom minden étkezést sem váltottatok ki még, kapjon kicsit több anyatejet vagy tápszert míg beteg.


Nálunk a kicsi eddig 2x volt náthás.Egy alkalommal sem lett kiszáradás a vége.

Nem evett amúgy sárgarépát,céklát esetleg valami olyat amitől a pirosas,narancssárgás folt lehet?

2019. jan. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvos nem tud mit csinálni a kiszáradással. Kórházban ilyenkor infúziót kötnek be. De ti ettől messze álltok, ha nem egyből oda vitted.
2019. jan. 9. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Tehet.

Nézd, az én gyerekem két évesen kórházba került, hányás, hasmenés, kiszáradás veszélye miatt: mint utóbb kiderült szalmonellás volt. Akkor az orvos azt mondta, Ha kiszáradasra gyanakszom valaha, akkor azonnal a kórház sürgősségi osztályára kell menni, nem a háziorvoshoz.

2019. jan. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen tehet.


És nem mi vagyunk a gonoszak, nem gondolod hogy ha ennyire egyöntetűen mondja mindenki ugyan azt, akkor lehet veled volt a gond?


Ha úgy látom baj van, nem egy idegen felnőtt orvoshoz viszem a gyereket hanem a kórházba. Ha mégis orvoshoz viszem, akkor meg szépen kivárom a sort.

2019. jan. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

ha 1 pohárnyi vizet ivott egész nap, és volt mellette 2 pisis pelus délelőtt, akkor a 3. pelusban ugyan mitől lett volna pisi? a kiszáradás attól van, hogy nem marad meg benne a folyadék... vagy ha szomjazik. Nálatok az utóbbi volt, ha volt egyáltalán, hiszen ivott, de nem pisilt, ergo a folyadék hasznosult.

Nem volt lázas, nem volt cserepes a szája, lepedékes a nyelve... a narancssárgás folt pedig a pisi volt, hiszen nem kapott elegendő folyadékot, így sötétebbet, kevesebbet pisilt.


Egyébiránt ilyen esetben nem másik orvoshoz kell vinni, hanem a sajátodat felhívni. Még rendelési időben. Azzal hogy alszik, ébreszd-e fel, hogy bevidd, vagy rendelési idő után kijön-e megnézni? Vagy viheted-e rendelési idő után. A rendeléis idő NEM EGYENLŐ az orvos munkaidejével!


Az orvos pedig tehetett ilyet, ha ő hozzáértőként úgy ítélte meg,. hogy a te pánikolásod ellenére nem fenyegeti a kiszáradás veszélye a gyereket, akkor miért is ne tarthatta volna azt a sorrendet, amit ő állított fel pl sürgősségi alapon?

2019. jan. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt, ha annyira rettegsz a kiszáradástól, akkor nem arra vársz, hogy felkeljen, hanem ébreszted te és viszed a saját orvosodhoz, aki még rendel, vagy kórházba. De te megvártad otthon nyugiban, míg lejárt a saját orvosod rendelése ideje, mert hát hadd aludjon az a gyerek, aztán meg hőbörögsz, hogy nem hívtak be soron kívül. Ha az nem zavart, hogy alszik egész délután (ha kiszáradás aggasztana, az is zavarna, hogy aluszékony, az is tünet), kivártad, hogy felébredjen, akkor nyilván nem volt annyira sürgős, hogy ne bírd kivárni a sorodat. Nem gondolod, hogy a te problémád nagyobb, mint másé? Egy tini nem lehet beteg? A nagyobbik,már kamasz fiam, múlt hét közepén, még a várakozás alatt is kétszer ment hányni a rendelőben, közel 40 fokos lázzal, ha be akart volna sorolni elé egy ősanya a 10 hónaposával pusztán azért, mert nem vitte a saját dokijához a gyerekét, aztán meg lusta volt felébreszteni, hogy utána azonnali ellátást várjon el, biztos nem hagytam volna szó nélkül. Persze erre nem lett volna szükség, mert az én házorvosom is olyan, mint a akihez mentél, ilyen okkal nem hívott volna előttünk be. Ha annyira nagy a pánik, irány a kórház legközelebb, nem a másik körzetben kell verni a tamtamot, miután egész nap 5-ig otthon hédereltél nyugiban a gyerekkel.
2019. jan. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Te, mint aggódó szülő állítottad del a diagnózist. Szerinted mennyire mérvadó?

A soron kívül azt jelenti, hogy orvosi vélemény szerint sürgős, bem a szülői vélemény szerint.

A másik, hogy nem is a saját orvosod rendelésére mentél. Tehát, ha neked ráért, akkor nem sürgős.

2019. jan. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
35%

Ne vizet adj neki hanem teát vagy valami ízesebb lötyit amit szivesen iszik és tegyél bele egy csipet sót, az köti a vizet.


Az orvos valószínűleg jobban tudja van e kiszáradás vagy nincs.

Ha kevés a folyadék sűrűbb szinesebb a vizelet.


De amúgy mi a kérdés?Hogy teheti e hogy nem hívott be soron kívül?

Igen.

Az más kérdés, hogy jó érzésű emberek előre szokták engedni a kisgyerekeseket.De ez nem lehet elvárás.

2019. jan. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

"lehet a tiniknek sokkal súlyosabb bajuk volt"

na, pont ezért kellene egy babát előreengedni/előrevenni, mert még azt is elkapja, amit a többiek kiköhögnek-tüsszentenek

2019. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!