Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés
fenyo_csaba nevű felhasználó kérdése:

Hogyan tudhatom meg a kislanyom vercsoportjat? Parom Arh (D) + En meg 0+ A korhazban nem adtak ki es seholsem szerepel Ilyenkor nem lennenek kotelesek kiadni ellenanyag szurese miatt az ilyen vercsoportnal mint a parome?

jan. 11. 23:59  Privát üzenet  

A válaszok
Bármelyik doki, gyors tesztel, 1 csepp vérből megmondja.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont jan. 12. 00:16 Privát üzenet
Ellenanyag csak akkor kell, ha te rh negatív vagy. Én csak fizetős helyet tudok, ahol megnézik, pedig tényleg csak egy csepp vér kell hozzá.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont jan. 12. 00:34 Privát üzenet
Már vagy 20 éve nem csinálnak rutinszerűen vércsoport vizsgálatot nem olcsó, és teljesen felesleges , mert ha vér kell , akkor úgyis meg kell határozni.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont jan. 12. 00:59 Privát üzenet

majdnem 3 éve szültem,szülés után megállapították a baba vércsoportját is

sőt ugye van terhesség alatti antitest szűrés, ha gond lett volna úgyis kaptál volna ellenanyagot

és negatívnál van gond, nem pozitívnál

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont jan. 12. 05:20 Privát üzenet
En 0rh- vagyok így minden gyereket figyeltek, mind pozitív vércsoport, így kaptam anti d-t. Nálatok nincs gond ezzel

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont jan. 12. 06:56 Privát üzenet
Én is 0 rh- vagyok. Vettek a babámtól vért a születése után. Ő rh+ lett. Kaptam AntiD-t, de a teljes vércsoportját így sem tudom, azt nem mondták meg, és sehol sem szerepel. Pedig a vércsoport meghatározásnál biztosan kiderült.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont jan. 12. 07:47 Privát üzenet

Mint a 6-os. Nézték mégse mondták meg. 0rh- vagyok, férjem arh+, a 2 gyerekről annyit tudok, hogy rh+, nekem kellett antid.

Mivel te rh+ vagy, meg se nézték.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont jan. 12. 10:21 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
ORh pozitív vércsoportnál ellenanyag termelés negatív illetve coombsos ellenanyagszűrés negatív ez mit jelent?
Veteles eseten mindig kell kapni anti d ellananyagot ha az anyuka rh negativ az apuka meg rh pozitiv?
A BEBA tápszerben lévő bifidusz hasonló, mint az anyatejben lévő ellenanyag?
4 hós babám megkapja a védettséget anyatejen keresztül? 10 napja oltottak. Mikor megy át az ellenanyag? Folyamatosan kell szopiznia hogy védett legyen, vagy át megy és védett lesz?
Hol találok olyan oldalt, ahol nyilatkoznak arról, hogy ha szoptatok és badatom a Fluval P-t, átmegy-e az ellenanyag illetve a higany (! ) a babába vagy sem? 2 hónapos a babám.
Vércsoportnál ha termelődik ellenanyag a vérben, azt tudják mindig azonositani?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!