Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A BEBA tápszerben lévő bifidus...

A BEBA tápszerben lévő bifidusz hasonló, mint az anyatejben lévő ellenanyag?

Figyelt kérdés

Valahol azt olvastam, hogy az anyatej probiotikumot tartalmaz, tképpen ez az ellenanyag, ami véd. A bifidusz, amit a tápszer tartalmaz, is egyfajta probiotikum. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy a tápszer nem olyan jó, mint az anytej, mert az anyatej személyre szabott, stb, de ha mindkettőben van probiotikum, akkor lényegében hasonló, nem?

Vagy ha nem, akkor pontosan mi az az anyag, ami anyatejben megtalálható, a tápszerben pedig nem?


2010. szept. 28. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
A bifidusz az ember beleiben élő baktérium, ami az immunrendszer részét képezi. Az anyatejjel a babák az anya által termelt ellenanyagokat kapják meg készen a babák. ha az anya átesett egy betegségen, a baba az anyatejjel szívja magába a speciális ellenanyagokat. [link]
2010. szept. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Elolvastam a cikket!

Sajnos itt is érezhetően elítlik a tápszert :( Az én babám tápszeres, de nem önszántamból döntöttem így, hanem elapadt a tejem. Mikor ilyeneket olvasok, mindig nagyon elszomorodok, hogy nem tudtam szoptatni, csak 4 hónapig. Az ilyen írások . bár kétségkívül igazak - azt sugallják, hogy akinek tápszeres a babája, inkább kösse fel magát. Nem tudom, miért kell ilyen hangnemben megfogalmazni ezeket, mert nem biztos, hogy minden tápszeres baba azért tápszeres, mert az anyukája nem akarta szoptatni.

Ne haragudj, nem neked szólt, csak engem szemály szerint nagyon bánt, hogy csak 4 hónapig tudtam szoptatni.

2010. szept. 28. 18:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne is foglalkozz a cicinácikkal :D Ha elment elment, ezzel ne frusztráld magad. Biztos vagyok benne, hogy mindent elkövettél te is ahhoz, hogy legyen tejed.

Amit most tenni tudsz az az, hogy egészséges dolgokat adsz a gyerekednek és szereted, vigyázol rá. Hidd el, semmi baja nem lesz attól, ha tápszert eszik. Nem lesz többször beteg, semmilyen hátrány nem fogja érni. Bebát iszunk mi is :) (én nem :) ).

Nekem van egy barátnőm aki tudja szoptatni az ugyanolyan idős kislányát, mint az én fiam és a gyerek egyvégtében beteg, ha nem meg van fázva akkor köhög, ha nem köhög akkor kötőhártya gyulladása van, ha nem az akkor más.

Az én gyerekem még nem volt beteg.

Nem azt mondom persze, hogy az anyatej rosszabb, csak elfogadhatatlan a mostani előítéletes hozzáállás ezzel kapcsolatban.

2010. szept. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!