Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjemmel sehová nem járunk,...

A férjemmel sehová nem járunk, mióta kisbabánk lett. Mit csináljak, hogy ne őrüljek ebbe bele?

Figyelt kérdés

Kérlek ne gyertek azzal, hogy minek szültem, éretlen vagyok anyának. Mert a lányunkat nagyon szeretem, el sem tudnám képzelni nélküle az életünket. De tény és való, hogy a születése előtt aktív életet éltünk, reggel szépen kisminkeltem magam, megcsináltam a hajam, és csinosan felöltöztem, hogy aztán egész nap menjek, intézzem a dolgaimat, stb. Most meg leginkább akkor hagyom el a házat, ha elmegyek anyukámékhoz, vagy sétálni a babával. Nekem ez kevés. Hogy nincs napközben kihez szóljak (a chat, iMessage nem ugyanaz, mintha valakivel összeülnénk 2 órára dumálni), a farmer már extra viseletnek számít és hogy a napon egyik részében a futárt várom, a másikban a férjemet. Ez a másik, hogy folyamatosan rendelgetek a Zarából, Mangobol, vagy külföldről, de nem is tudom minek, amikor leginkább leggingsben, vagy pizsiben vagyok...


A férjemmel a baba előtt heti 1 randinap minimum volt, plusz rengeteget utaztunk, kirándultunk. Ő azt mondja, hogy ilyen kicsivel hová akarok menni, meg semmi értelme nem lenne, de nekem már jó lenne egy 2-3 napos wellness is vidéken, nem akarok én Balira utazni a babával. Vagy pl anyukám és anyósom is mondja mindig, hogy vigyáznak rá szívesen, akár este altatás után is, menjünk kettesben a férjemmel... Mert tudják, hogy hiányzik az, hogy kicsípjem magam, elmenjünk színházba, vacsizni, vagy legalább sétálni, sütizni valahová. De a férjem nem akar, merthogy "minek".



2019. jan. 21. 20:40
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Nem a férjem miatt nem adnám bölcsibe, hanem mert még fél éves sincs. Más az, ha mondjuk hetente vigyáz rá a nagyi pár órát, és más, mikor napi 6-7-et lenne nélkülem. Nem azt mondom, hogy nem jó a bölcsi, de nem ilyen piciknek való.
2019. jan. 22. 13:28
 32/38 anonim válasza:
30%

Eddig csak magadról beszéltél, a párod nem érdekel?

Egy mondatban elintézted (jó neki otthon), de rendesen beszélgettetek is? Van egyáltalán normális kommunikáció köztetek? Mint valami 70 éves házaspár akik hetente morognak egymásnak valamit. Azt már tudjuk hogy te mennél, de mi van vele? Ne mondd már, hogy csak ennyit mondott! Ennél még a sarki csövessel is többet beszélek amikor adom az aprót.

2019. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
47%
Én is így vagyok ezzel a dologgal kedves Kérdező! Ünnep, amikor egy héten egyszer eljutok mondjuk az Intersparba, vagy a bababoltba. Nekem olyan szempontból szerencsém van, hogy a Férjem szeret velem így is kettesben lenni. Az Anyukám jön hozzánk messziről 2 hetente 3-4 napot, amiben lehetőleg a hétvége is benne van, és akkor abba igyekszünk belezsúfolni mindent. Délelőtt fürdő, ha lefeküdt a baba, akkor mozi. Másnap színház és vacsora stb. Az Anyukám nagyon jól megvan a férjemmel és a babánkkal is. Nem kell itt a mártírokra hallgatni, teljesen normális, amit érzel. Aki nem megy sehova a gyereke nélkül, mert nem azért szülte, hogy néha másra hagyja.... A környezetemben 2 válás zajlik amiatt, hogy apuci megunta, hogy nem lehetett kimozdulni kettesben és keresett mást. Az egyik helyen 13 éve nem voltak sehol a gyerek nélkül, a másik helyen 9 éve.
2019. jan. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
52%
Jaj majd azert válnak mert a gyerek az első. Ez a normális.Aki emiatt elválik az egy kölyök,nem férfi. Meg az,hogy otthon is nyugodtan felveheted a zarát meg kisminkelheted magad. Nem kell egesz nap pizsiben dögleni...te olyan hiper szuper vagy hogy aki máshogy gondolja az szar,mégis a te ferjed az akinek 0 igénye van arra,hogy veled legyen.Majd pár év múlva visszaterünk ki fog hamarabb elválni...
2019. jan. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 33-as! Nem gondolod,hogy egy cseppet durva összehasonlítani a 9-13 éves

gyerekkel rendelkező házasságot egy olyannal,ahol még fél éves sincs a baba???? Nem értem miért kéne szülés után pánikszerűen csavarogni,nehogy véletlenül "én is otthonülő anyukává váljak" Mi ez a kényszeres mehetnék? Néha fel kell töltődni, kell az üresjárat a testnekvés a léleknek,de azért biztos nem válnak elvaz embetek, mert nem mennek sehová. Inkább nem is akartak együtt menni,mert nem vágytak rá.

2019. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
55%

"A férjemmel a baba előtt heti 1 randinap minimum volt"

És ez lenne a normális a házasság szempontjából. Nem szabad hagyni, hogy a gyerek "felfalja" a házasságot. Ti férj és feleség vagytok, nem csak "apu-anyu". Sok házasság ráment már erre, hogy egyszerűen megszűntek férjnek és feleségnek lenni a felek, és a problémák csak nőttek és nőttek, de egymásra való figyelem és együtt eltöltött idő helyett mindent a gyerekre "hárítottak". Mert csak akkor jó ember, jó anya, jó apa, ha a gyerek megkap mindent, más nem számít. Pedig de...

Heti legalább egy délután/este kettesben, gyerek nélkül. Ez nagyon fontos lenne. (Sőt, pl. fél évente egy 2-3 napos hétvégi kiruccanás is teljesen normális igény) És nagyon jó, hogy van nagymama, akire arra az időre rá lehet bízni a babát, használjátok ki. Kicsit legyél talpraesettebb: mondd el a férjednek, hogy értse meg, egész nap itt vagy a gyerekkel, másról sem szól az életed és szükséged van egy kis kikapcsolódásra, vele. Mert a kapcsolatnak ez jót tesz.

2019. jan. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
93%

Mi minden este randinapot tartunk a férjemmel.A kicsi 8 körül elalszik,onnantól 2-3 órán keresztül "randizunk" és azt csinálunk amit akarunk,az egymáséi vagyunk.

Szerintem túl misztifikáljátok ezt,pont mint Karácsonykor,szeressük egymást három napig...randizzunk hetente 1-szer,hogy elmegyünk valahova.Az utána való 6 nap meg csak unalom van...

A párom a társam és akkor is szeretem ha átmenetileg nem járunk el kicsípve sehova hanem otthon romantikázunk meghitten összebújva egy jó filmet nézve,pihenve,szerelmeskedve.Ez hozza össze igazán az embert a másikkal.

2019. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
0%
16 hónapos a babánk. Nem voltunk azóta kettesben. Semmi intimitás nincs a kapcsolatunkban. Most nézek albérletet, mert a párom elhordott minden szemétnek.
2019. ápr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!