Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ilyen “rendes” a...

Másnak is ilyen “rendes” a családja?

Figyelt kérdés

Angliában élünk, es nemsokára érkezik a kisfiunk. Lány nevünk volt tobb is, viszont fiú név nem volt egy sem ami ugy igazán tetszett. Aztan a ferjem mondta hogy neki tetszik a Kevin , es elkezdtem vele barátkozni. Aztan persze kerdeztek tesok, családtagok hogy tudjuk e mar a nevet,es amikor mondtuk hogy valószínű hogy Kevin, mert nincs más ami tetszik, akkor rögtön fujjogtak hogy pfff bármit csak azt ne, az cigány név, hat Magyarországon csak Lakatos Kevin van... egyrészt rosszul esik, mert örültem hogy végre van egy nevünk, es a nem tetszést szebben is el lehetett volna mondani, másrészt meg tojom le oket, mert nem az o gyerekük, vagy szeretik Kevinként vagy nem szólnak hozza 🤷🏻‍♀️


Egyedüli szerencsés vagyok a családommal vagy másnak is szerettek beleszólni a nevvalasztasba?!


2019. jan. 24. 14:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk is beleszóltak... az egész MTA oldalát átolvastuk, egy név volt ami mindkettőnknek tetszett. Az egész család lefújjodgta, meg számonkérően hívogattak hogy ugye nem az lesz a neve?!


Végül lebeszéltek róla, más nevet adtunk neki, én azóta is bánom.. következő azt kapja ha fiú lesz. :(


Ne engedj a nyomásnak! Nincs baja Kevinnel, Angliában nem cigány név.. itthon se csak ők kapják. A rádios pasi fia Kevin és jé, nem cigány!

2019. jan. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Na ez az oka annak, hogy mi nem mondtuk el senkinek csak miután megszületett. Amikor megszületett akkor senki nem mondott semmi rosszat mert csak látták az aranyosan szuszogó babát a nem mindennapi nevével. Egyébként sem érdekelt senki véleménye, ezért szerettünk volna elébemenni a kéretlen kinyilvánitásának.
2019. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a mi családunk jobban megbotránkozott volna a választott neveinken, ezért is nem mondtuk el senkinek amíg a csuklójukra nem került 😁

Így meg muszáj volt beletörődniük...

2019. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Sosem fogtok találni olyan nevet, ami mindenkinek tetszik.. bár mi is Angliában lakunk, direkt figyeltünk, hogy otthon se legyen idegen, se kisebbségi, és itt is megállja a helyét.. de így is dől a sok okos vélemény a családtagoktól. :D Szovan nyugi, nem lesz olyan név, amivel mindenki elégedetten, mosolyogva egyetértene, akkor meg minek idegeskedni?! Nagyon szép a Kevin itt kint, a párom is felhozta, de végül más mellett döntöttünk. :)
2019. jan. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is volt olyan név amire mondták, hogy fúúú bár mi azt pont azért dobtuk be,hogy borzoljuk az idegeiket.Viszont szerintem a Kevin pont nem kisebbségi név.A Marió,Hozé meg a többi szappanoperás hangzású inkább..
2019. jan. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk egyikre sem szóltak be, pedig ritka nevek, az egyik picit külföldies is. Azt persze megkaptuk, amikor kiderült, hogy a második is kislány lesz, hogy “végülis nem baj”. 🤦🏼‍♀️
2019. jan. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

2 Kevint is ismerek,egyik sem cigány, és pont mindkettő szőke kékszemű magyar gyerek.

Nekem is tetszik, és adtam is volna, de úgyanígy lehurrogták hogy cigányos, meg nem illik össze a magyaros vezetéknevünkkel így el is vetettük az ötletet pedig mindkettőnknek tetszett.

Aztán fiam nevével senkinek nem volt baja, bár nem ezért lett az mert tetszett mindenkinek, hanem tényleg jobban illett a vezetéknevünkhöz.

Lényeg a lényeg, akkor mond csak el a nevet max ha biztosan tudjátok,és ne úgy hogy háát szerintem..,vagy háát lehet.., hanem kategórikusan jelentsd ki. Ha elkezdik kritizálni hogy nem jó egyszerűen mond meg hogy nem kérdeztem a véleményedet, szülj magadnak ha gyereket akarsz elnevezni.

Lehet bunkó , de hatásos.

2019. jan. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%
Ha külföldön éltek és nem terveztek hazajönni akkor vállalható. Itthon eléggé gáz, én nem tenném ezt a gyerekemmel.
2019. jan. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
15%

Nem illik kéretlenül beleszolni, igazatok van.


Viszont Magyarországon ez tényleg vállalhatatlan. Külföldön nem. Ott szép hangzású.

2019. jan. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a Kevin névről mindig a kissrác jut eszembe a Reszkessetek betörőkből. :) Amúgy szép név. Nálunk is volt egy kisebb sértődés. Mind az én oldalamról, mind a férjem oldaláról megvoltak az elképzelések, milyen nevet kellene adnunk a gyermekeinknek. Egyik szülőnek sem fogadtunk szót. De már mindenki túltette magát rajta.
2019. jan. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!