Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos és nem kúszik, volt...

8 hónapos és nem kúszik, volt valakinek hasonló probléma? Többi lent.

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hónapos.

Feszes a nyaka és az izomzata picit lazább, gyengébb a vállöve.

Hasrol hatra és hatrol hasra forog már 3,5 hónapos korától, viszont nem kúszik, nem mászik.

Járunk tornára, már kezdi szépen kitolni magát, igaz nem tartja nyújtott kézzel sokáig meg meg magat.

Volt hasonló valakinek?

Ugye nem lett értelmi problémája a babajanak?

Vagy akinek a kuszas kimaradt, nem lett valami gond pl tanulási nehézség?


2019. jan. 26. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
Na jó. Tény hogy fogalmam sincs kb mikor "kell" elkezdeni mászni a babáknak mivel az én fiam ettől még messze van. De ugye nem akarod összefüggésbe hozni, az esetleges későn mászást azzal, hogy nem megy a matek?
2019. jan. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

1-es nagyon is lehet ilyen párhuzam, a csecsemőkori mozgásfejlödés kihatással van a későbbi tanulmányi eredményekre.

Kérdező! Nem tudom mikor kell kezdeni kúszni, de pl. az én lányom kihagyta a kúszást és mivel jártunk dévényeshez korábbi gondok miatt, megkérdeztem a gyógytornászt és azt mondta, hogy vagy a kúszás, vagy a mászás kell, az nem baj, ha az egyik kimarad.

2019. jan. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha jártok tornára,akkor majd szépen alakul,ne aggódj! Dévény tornára hordod?

Egyébként még elkésve sem vagytok vele. Ha csak 9 hónaposan kezd kúszni,akkor sem.

Az én babám féloldalasan kúszott,ami úgy nézett ki,h az egyik lábát nem használta. Miután négykézlábra állt,a mászásnál már használta rendesen,szóval nem volt gond.

A kúszás és mászás lényege,h kialakuljon az ellentétes kar-láb mozgás,ami később az írás-olvasás tanulásánál lesz fontos. Van egy elmélet,h akinél kimarad a mászás,az lehet diszlexiás a későbbiekben. De nem törvényszerű.

Szóval,ne aggódj,nem vagytok elkésve,nem lesz semmi gond.

2019. jan. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2019. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, devenyeshez járunk.

Aggódom, mert olvastam, hogy oxigénhiány is lehet pl.

2019. jan. 26. 22:02
 6/12 anonim ***** válasza:

Remélem,a link segít majd valamelyest. Amúgy a 2. válaszoló jól írta. Ha csak az egyik marad ki,akkor nincs gond.

És amúgyis minden baba egyéni ütemben fejlődik. Az egyik barátnőm kisfia 4 nappal idősebb,mint az enyém,most 15 hónaposak. Az enyém 11 hónaposan járt kapaszkodás nélkül,az övé még most lépeget kapaszkodva.

Hidd el,ahogy rendeződik az izomzat és a feszes nyak probléma,úgy majd jönnek a mozgások is.

2019. jan. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Kúszásra a határidő 9 hónap, így elkésve nem vagytok. Akkor lehet inkább gond az értelmi fejlődéssel, ha valamilyen agyi sérülés (pl oxigénhiány), genetikai betegség, anyagcsere betegség stb okozza a mozgásfejlődés lemaradását.

Tehát ezt nem úgy kell elképzelni, hogy Józsika azért szellemi fogyatékos, mert kimaradt a kúszás vagy késett a kúszás, hanem azért szellemi fogyatékos és megkésett a mozgásfejlődése, mert valamilyen neurológiai probléma áll fenn. Vannak kutatások rá, hogy a diszlexia és a mászás kimaradása összefügg, de súlyos értelmi fogyatékosság attól nem alakul ki, hogy 1-1 mozgásformát kihagy, esetleg késve csinál egy gyerek. De az értelmi fogyatékosság és a mozgás problémák oka lehet ugyanaz a betegség.


(Egy többszörösen agyvérzést kapott kislány anyukája)

2019. jan. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Mi most jarunk tsmt-re, es tevhit, hogy kimardhat a kuszas vagy maszas. Egyik se maradhat ki. Nalunk a kuszast nem szabalyosan csinalta anno, azonnal meglatszott rajta a felmeresnel (4 eves). Nincs nagy gond, de lehetett volna, ha rahagyjuk. Majd vidd el tsmt-re, mert teljesen mas, mint a deveny.
2019. jan. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Az én fiam már 4,5 éves, Féloldasan kúszott, a mászás megvolt rendesen, igaz mindent késve kezdett csinálni... Nem volt a szülés körül semmi ami oxigénhiányt okozhatott volna, hogy legyen ami ezt kiváltsa.Nos amikor oviba került jelezték, hogy beilleszkedési nehézségei vannak, meg türelmetlen,, stb. Akkor figyelem hiányra gyanakodtak az óvónők. Elvittem szakemberhez ahol kiderült csupán egy kis idegrendszeri éretlenség van, semmi figyelem zavar/hiány. Most december óta Tsmt tornára járunk... Bízom benne, h3segít neki, hogy ne "szenvedjen" majd a suliban.
2019. jan. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
8-as vagyok, mire a 0%??? Tenyleg felhuz, ha az ember segitene, de ennyire nem pontoztak meg le. Nem mardhat ki egyik se, ahogy az utanam levo is irta. Ha elfogadja az itt levo nep, ha nem. Eddig en is mast mondtam volna, de a gyerekemen latom, hogy igenis nem jo. Elmondtak, higy ne.ugyan azt az a celt szolgalja a 2 mozgas. Aki lepontozott, az ne vigye tornara a gyereket, hagyja csak. Felhaborodtam ujra!
2019. jan. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!