Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kislányom miért fél...

4 hónapos kislányom miért fél az idegenektől?

Figyelt kérdés
4 hónapos kislányom kB. 1 hónapja elkezdett félni az emberektől. Csak az én vagy a férjem kezében nyugszik meg, másoknál vígasztalhatatlanul sír. Nincsen sokat kézben itthon, el van magában akár 1-másfél órát is. Korábban ezzel nem volt gond, mindig engedtem, hogy mások megfogják, de most azoknál is sír akikkel heti 2x találkozunk. Egy kicsit megijedtem, hogy ez esetleg autizmus vagy más viselkedési zavar jele. Másnál is volt ilyen? Ha jól tudom ez általában csak 6hónaposan szokott jellemző lenni.
2019. jan. 28. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Ennyi idős babánál még az se látszik, ha teljesen értelmi fogyatékos, ha bőg más kezében, akkor bőg, semmit nem jelent, az már csak nem baj, hogy jobban kötődik a szüleihez, mint idegenekhez.
2019. jan. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Jaj, nyugodjál le, nem egyformán tankönyvszerűen fejlődnek a gyerekek!
2019. jan. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem pont ilyen "jajj nyugodj már le" válaszokra számítok. Nagy segítség lenne, ha valaki leírná a tapasztalatait. Meddig tartott ez az időszak, mivel tudok segíteni stb.
2019. jan. 28. 18:31
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1. A differenciálatlan szociabilitás (0-3 hó) Ebben a korban a nem diszkrimináló szociális válaszkészség jellemzi a gyermek viselkedését. Majdnem minden szociális ingerre válaszol a gyermek, nemcsak a gondozó jelzéseire. Megjelenik az első társas mosoly, amikor már mások arcára reagál a gyermek mosolygással.


2. Differenciált szociabilitás (2-6 hó) A gyermek kezdi megkülönböztetni a fontos személyeket, felismeri az anyját és a közelebbi családtagjait. De ebben a szakaszban még elfogadja másoktól is a gondoskodást, szórakoztatást, ha viszont választási lehetősége van, a számára ismerősöket választja.


Szerintem most a második szakaszban van.

2019. jan. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sajnos az én kislányom nem fogadja el mástól a gondoskodás. Nagymamája korábban rendszeresen vigyázott rá 1-2 órát hetente, legutóbb felhívott, hogy menjünk érte, mert nem tudja sehogysem megvígasztalni.
2019. jan. 28. 18:56
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell túlbonyolítani. Veletek van állandóan. A ti illatotokat érzi, titeket lát leggyakrabban.

Mindenki más idegen.

Ha mindent így túlaggódsz, bele fogsz bolondulni.

2019. jan. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy túl aggódom. Egy kérdést tettem fel, hogy más tapasztalt-e már ilyet a saját gyerekén.
2019. jan. 28. 19:27
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a normális, hozzátok kell kötődnie, nem idegenekhez. A mi lányaink is ilyenek és nagyon örülök neki.
2019. jan. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt, 3-4 hónapos korában. Más nem vehette át,idegen helyre beléptünk ordított, hiába volt a kezünkben, nagyszülőkhöz utaztunk ott is az első órát végigsírta és senki más nem foghatta meg.

Aztán kb 2 hónap alatt ez elmúlt, nem tettünk semmit érte. Most 10 hónapos, kicsit bizalmatlan, ha új helyen van, de 10-15 perc alatt feloldódik és játszik, mintha otthon lenne. Mondjuk teljesen idegenek most is csak messziről szemlélhetik :)

2019. jan. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Egy kicsit megijedtem, hogy ez esetleg autizmus vagy más viselkedési zavar jele.


Ja... Tényleg nem aggódod túl...

2019. jan. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!