Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nagyszülőkhöz ki vásárolt...

A nagyszülőkhöz ki vásárolt be nálatok babadolgokból? Kinek a dolga ez?

Figyelt kérdés
Volt egy kisebb nézeteltérés, mert a szüleim (vagyis anyu férje szerint) az én dolgom lenne, hogy ott is legyen kiságy, etetőszék, játékok, játszószőnyeg, járóka, stb. A párom szülei viszont maguktól komplett babaszobát rendeztek be, ki is festették az egészet, lett új padlószőnyeg, lámpák is, minden. Nekünk ez nagyon jól esett, mivel ott minden "adott", és nem kell elpakolnunk a fél házat, ha megyünk, gyakran vagyunk nálunk.
2019. jan. 28. 19:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
99%
Senkitől nem vártam el hogy a gyerekemnek vásároljon, pláne nem hogy egy külön szobát rendezzen be
2019. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
Sok mindentől függ. Pl. ki hogy áll anyagilag. Én pl. nagymama vagyok, aktívan dolgozom, s van még 3 gyerekem itthon. Ebből kettő egyetemista. Bár imádom az unokáimat, de sajnos alig van időm (van mellékállásom is), s a pénz is most főként a 3 kisebb gyerekemre kell. Így én nem vettem semmit haza. Nembeszélve róla, hogy a lányomék sokkal jobban állnak anyagilag, mint mi, jóval átlag feletti anyagiakkal rendelkeznek. A másik nagyszülőnél minden van, ő vette, de ő többet ráér, nincs már kire költenie.
2019. jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem egyik irányból sem elvárható. Ti nem várhatjázok el, hogy komplett babaszobát rendezzetek be, ők sem várhatják ezt el tőletek. Nem kell feltétlen kiságyban aludni főleg nappal. Egy ágy+babafészek tökéletesen megfelelő.
2019. jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

Mi ha "haza megyünk" akkor anyuméknál alszunk. Ott vagyunk többet. Én is vettem pár dolgot, plussz anyum is ragaszkodott 1-2 dologhoz h ő vsárolhassa meg a kicsinek.Anyósékhoz nem vettem semmit, mert 15 km anyuméktól. Ott csak napközben voltunk, így a kis ketyeréket simán vittük magunkkal.

De nem vártam h bárki vegyen bármit. Kényelmi szempontból vettem ezt azt.

2019. jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Senkitől sem várom el, hogy külön bevásároljon ahhoz, hogy ott tudjon tartózkodni a gyerekem.

Egyelőre úgy tervezem, hogy az otthoni cuccok mellé összeállítok majd egy utazós csomagot is, mert mi nem csak a 2 nagyszülőhöz visszük majd a gyereket, hanem pl tavasztól őszig rengeteget utazunk a nyaralónkba is. Ez így már 3 külön szett lenne, ami szerintem felesleges.

De ezek mi vagyunk, kinek hogy kényelmes. Szép dolog, hogy a szüleid mindent bevásároltak, de azért nem elvárható ez senkitől szerintem. Ti is tudjátok, hogy ez milyen kiadás. Mérlegelni kell, hogy hol mennyi időt tölt a gyerek, mert ha valahova pl 2 hetente 3 órára mentek, oda tényleg minek vásároljon be az ember mindent.

2019. jan. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nem várom el, de mikor hazajövünk, mert álmos a pici, akkor megy a szöveg, hogy miért nem altatom ott, vagy miért nem viszünk utazóágyat. Ez csak egy példa, mindennel kapcsolatban ez van. Jól keresnek, havonta milliós bevételről beszélek. Nincs másik gyerek, vagy unoka sem. Nem azt várom, hogy ezt költsék ránk, csak ha már azt akarja, hogy egész nap ott legyünk, akkor ne én pakoljam már el itthonról a kiságyat, pelenkázót, hintát és minden egyebet.
2019. jan. 28. 19:26
 7/25 anonim ***** válasza:
84%

Annak a "dolga" akinek igénye h a gyerek ott jól érezze magát,és akinek van rá anyagi kerete. Mi anyumékkal mindent felesben fizettünk ami náluk szükséges a gyerekeinknek. Pl utazoágy,etetöszék,autósülés stb. Gyakran vannak ott a lányok,jol érzik magukat mert mindenük megvan, ugyanugy mint itthon:) mindig küldök nekik valo nasit is, és ha vmi programot csinálnak, abba is beszállunk néha,pl játszoházi belépö.

Anyosom idös, egyedül él,nem is vállalja a gyerekek felügyeletét,ráadásul nagyon szerény anyagiakkal rendelkezik. Igy oda mi vettünk egy etetöszéket, h legyen ha néha ott ebédelünk/uzsizunk. De oda másnem szükséges mert sose alszanak, fürdenek ott v ilyesmi. Anyos inkább átjön hozzánk, mikor unokázni szeretne.

2019. jan. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Kiságy és hinta, pelenkázó nélkül nem lehet elaltatni? Leterítesz egy plédet+textil pelenkát az ágyra, ott tisztába teszed. Aludni is le tudod tenni az ágyra. Csomó embernek nincs pénze ezekre, mégis megoldják.
2019. jan. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
77%
Mindkét fél szépen lassan beszerezte a szukseges dolgokat, de egyikojuktol se vartam el. Amit esetleg hianyolok, mint pl anyosomeknal az etetoszeket most, azt felajanlottam, hogy keresek valami egyszerubbet oda
2019. jan. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem, miért kéne, hogy bárhol máshol legyen bababútor, mint ott, ahol a baba lakik. Mi vagyunk a szüleik, nekünk kell ellátni, altatni, etetni, szórakoztatni őket. Ezt mi otthon tesszük meg. Ha látogatóba megyünk, akkor nem azért, hogy ott aludjanak vagy egyenek.
2019. jan. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!