Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejjel és tápszerrel is...

Anyatejjel és tápszerrel is táplált babátok milyen gyakran kakál egy héten? Milyen tápszert fogyaszt? Mennyi anyatejet kap még?

Figyelt kérdés

3 hónapos kisfiam nagyon nehezen és ritkán kakál. Minden nap többször is próbálkozik/erőlködik de nem sikerül neki.


Több tápszert is próbáltunk, de nem javult a helyzet.


Nagyon kevés a tejem, de nem szeretném még teljesen abbahagyni a szoptatást. Lehet hogy a tej és a tápszer kombinálása miatt kakál ilyen nehezen?


2019. jan. 31. 06:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! 2 hónapos volt a fiam,amikor kellett neki pótlásként tápszert adnom,mert nem hízott. Milumil optima 1-es tápszerünk volt. És onnantól,h elkezdtük,csak 1x kakált,jobb esetben 2x egy héten. A védőnő tanácsára adtam neki reggel éhgyomorra cukros gyenge kamillateát. 1dl víz,1tk.cukor. Pickwickből csináltam,az koffeinmentes. Nem hűtöttem vissza, sak annyira,h iható meleg legyen. Talán picivel melegebb,mint a tápszer. Ha így adod,akkor a meleg folyadék beindítja a bélműködést.

Szóval adtam kb fél decit,egyből utána a tápszert. Nekünk ez segített. De ugye ilyen pici babának nem lehet minden nap kamillát adni,mert kiszárítja a beleket. Szóval ém volt,h a tea helyett laevolac szirupot adtam a szájába,de ez hashajtó,szóval csak keveset,erre itta meg a tápit,de a tápiba is keverheted.

Mi 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást és végsősoron az segített. Azóta minden nap kakál,nagyon ritka,h kimarad egy nap.

2019. jan. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még annyit,h én úgy csináltam,h minden 2. nap adtam a teát és a hashajtót csak akkor,ha a tea nem segített. Például,ha reggel adtam ugye a teát es ennek ellenére nem kakált,akkor másnap reggel hashajtót adtam,de azt kizárólag csak heti 1x mertem adni.

Es tornáztasd,meg masszírozd a pocakját. Az is segíthet.

Nemsokára elkezdhetitek a gyümiket enni,akkor rendeződik a helyzet.

Üdv.:egy 16 hós kisfiú anyukája

2019. jan. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kislányom jövőheten lesz 4 hónapos. Nagyon kevés a tejem így tápszert is kap mellé már a kezdetek óta (milumil ha start). Mindennap 2x-3x kakil. Reggel az első étkezés csak anyatej, ezután mindig kakil. De a többi étkezésnél már csak 30ml anyatej, 130ml tapszer.
2019. jan. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4 hónapos, 3 hete kap pótlást, kb fele-fele arányban anyatej és tápszer. Egy nap 3-4 kakis pelus van, ebből 2 nagyobb mennyiség. A tapszerrel együtt én elkezdtem neki adni Protexin restore belflora helyreállító készítményt is, hogy jobban viselje a belrendszere a dolgot.
2019. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kisfiam csak egyszer kakál egy héten. Azt is nagy küszködések árán hatalmas mennyiséget.


Eddig a Milumil Komfort, Milumil Optima és Novalac AC tápszert próbáltuk de semmi változás.

2019. jan. 31. 13:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Van vmi változás a kisfiadnál?

Most jutott eszembe,h nem kérdeztem meg,mennyi ideig használtatok egy-egy tápszert?

2019. febr. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként nem hinném,h a kombinálás miatt kakál nehezen. Inkább csak a tápi miatt. Lassabban,nehezebben emészthető,mint az anyatej.
2019. febr. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves, hogy érdeklődsz. Köszönöm!


Kicsit javult a helyzet. Most a Humana Baby Fit tápszert eszi. Ettől kicsit keményebb a kaki, de 3-4 naponta van spontán, a többi tápszernél meg egy hét is eltelt. Mostmár ennél maradunk. A doki javaslatára jövő hétvégén kezdem a gyümölcsöket bevezetni. Akkor lesz 4 hónapos. Szerinte az majd rendezi ezt a gondot. Remélem igaza lesz.

2019. febr. 20. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!