Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El lehet rontani egy 5 hónapos...

El lehet rontani egy 5 hónapos babát?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 5 hónapos kisfiam nincs el egyedül, ha lerakom egyből sír, semmi nem köti le 5 percnél tovább. Sokat volt kézben, mindig egyből felvettem ha sírt, nem hagytam sírni sose, most viszont néha úgy érzem elrontottam őt ezzel. Mindig a közelemben akar lenni, nem elég neki ha a hangom hallja, ott kell lennem a játszószőnyegnél is, hogy szórakoztassam. Kezdek besokallni, hogy csak akkor van időm bármire is, amikor alszik (ez napközben kb ( 3×30 perc max )

Mit csináljak vele, hogy megértse néha elkell mennem pisilni vagy csinálni valamit...

Miért nem tud el lenni egyedül?

Néha már az jut eszembe hogy hagyom sírni aztán majd megtanulja hogy nem tudok mindig vele lenni, de nincs szívem ehhez. Így viszont nagyon nem érzem jól magam, mintha hozzám lenne láncolva :(


2019. jan. 31. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálj egy 5 HÓNAPOSSAL, hogy bármit megértsen???

Ezt komolyan kérdezed????


Egy 5 hónapos most kezdi megérteni, hogy ő meg te 2 külön lény, és egymástól függetlenül léteztek.

Bakker, 9 hónapig egyek voltatok, és 5 hónaposan már értse meg a világ működését? Játszon is egyedül???


Majd ha 5 évesen is ilyen, akkor kérdezd meg ezt.


A babák ilyenek. Ringatni kell őket, kézbe venni. Majd leválik rólad, hidd el.

2019. jan. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Lehet nektek megfőznek meg megy a mama naponta, így könnyen vagytok.

5 hósan szerintem el kéne lennie egyedül is, minimum 10 percet, nemcsak sírni ha nincs ott anya vagy apa. A kérdés az volt én rontottam-e el, hogy mindig kezben altattam stb, mert akkor a következő gyereknel nem így fogom csinálni. És hogy lehet-e tenni valamit. Böszme ősanyák kommentje nem érdekel

2019. jan. 31. 11:40
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Minden baba más, el kell fogadnod hogy a tiéd teljes embert kiván. Az enyém is (2 hónapos) . Hasfajós, sírós a fiam. És igen sokat pihen a mellkasomon. De most ez a dologom. És ha pisilni kell akkor leteszem, majd visszaveszem. Hidd el hogy abban az 5 percben nem sérül a lelke.


Az enyém sajnos tápszeres és bizony éjjel beletelik pár percbe mire elkészül, és addig is sír. Túl éli. Ez nem a sírni hagyás kategória. Nyugodtan menj pisilni, kakilni. Enni meg lehet úgyis hogy a kezedben van. De hordozhatod is.

A sírni hagyás az amikor valaki szándékosan nem foglalkozik a sírással. Az hogy pisilsz, vagy bedobod a mosni valót a gépbe attól még nem rendül meg a bizalma nyugi.

2019. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

2-es vagyok.

1 mama van, aki 120 km-re lakik, férjem éjjelig dolgozott. Szóval marhára nem voltam ellátva.

Nem vagyok ősanya, és nem voltak irreális elvárásaim a babámmal szemben.


De hogy válaszoljak: NEM, NEM LEHET ELRONTANI egy 5 hónapost. Neki még te vagy a világ, persze, hogy kétségbeesett nélküled.

Nem is kell 5 hónaposan eljátszania egyedül.

És hogy mit csinálj, hogy megértse, neked pisilni kell? Várj egy évet.


Kösd magadra kendővel, vagy meitai-jal, és máris végezheted a házimunkát, ő meg nem sír utánad.

2019. jan. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
1es válaszolónak címeztem! Köszi a normális válaszokat. Igen már gondoltam rá, hogy hordozom, így mindenkinek jó lesz.
2019. jan. 31. 11:47
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

"Lehet nektek megfőznek meg megy a mama naponta, így könnyen vagytok."


Mellé, nagyon mellé. Ettől függetlenül nem voltak irreális elvárásaim egy 5 hónapostól.

2019. jan. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

20 hónapos a fiam. Még mindig nincs el egyedül, vagyis ellenne de garázda, így minden lépést figyelnem kell.

Igen, pont annyi időm van míg alszik.

Nem, nincs mama aki megfőz.

Vidd ki a játszószőnyeget a konyhába.

Főzz több napra ha apa otthon van.

Nem rontottál el semmit, ő ilyen baba.

Ha mászni kezd is meg ha elindul is folyton figyelni kell rá.

Ezzel jár egy gyerek.

2019. jan. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13%

Borzasztó sötét vagy, annyira sajnálom az ilyen gyerekeket.

Nem , képzeld nem főz meg nekem senki ugyanis külföldön lakom egyedül család nélkül, de annyi eszem van , hogy egy 5 hónapost gondozni kell és nem elvárni tőle , hogy megértse ,,hogy neked főznöd kell.

Tudod mi lenne a legjobb a gyereknek? Ha beadnád bölcsödéb, ott majd gondoskodnak róla te meg tudsz főzni.

2019. jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem értem, hogy mit hisznek egyesek, mielőtt gyereket vállalnak...
2019. jan. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Norman Bates ***** válasza:

Szoktatas kerdese, ha eddig egesz nap kezben volt persze, hogy elvarja.

En babam kb 3 hos koraig volt olbebaba, sokat volt kezben es nappal (ejszaka nem) csak a mellkasomon aludt. Hasfajas meg ismerkedes a vilaggal etc, de kb 2-3 hos koratol letettem rendszeresen a kis jatszoszonyegere a jatekaival mikor ebren volt es egyutt jatszottunk.

Meg nyaron jo ido volt es kivittem majdnem minden nap a parkba, vittunk napozos sarat, hogy arnyekban legyen es ott toltottuk napi tobb orat. Ha fozem, akkor mellettem volt pihenoszekben es dumaltam neki meg adogattam jatekokat. Zuhanyozni is igy voltam, addig ott ucsorgott es nezelodott.

Ha erre van igenye akkor vidd magaddal mindenhova, de mar 5 hosan nem biztos, hogy hordozas a legjobb otlet egesz nap, inkabb pihenoszek vagy olyan alternativa ahol nem csak kezben van.

Babam szepen lassan hozzaszokott, hogy nem kell kezben lennie es tok jol elvolt mar 4 hos korara egyedul a jatszoszonyegen is fel orakra es 5-6 hos koratol maszik es jon utanam mindenhova.

Most 10 hos, azota is kovetmindenhova most a szeparacios szorongas miatt meg meg wc-re is elkiser.

Vagy Pl. ha konyhazok akkor jon kinyitogatja maganak a konyhaszekrenyeket es kiveszi ami megtetszik vagy eppen csodalja a mosogepet ahogy porog a dobja. Viszont ha epp nincs tennivalo es nem hagyom el a nappalit, akkor szepen eljatszik meg jon csiripelni, feltalalja magat.

2019. jan. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!