Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg hagynom kellene sírni?!

Tényleg hagynom kellene sírni?!

Figyelt kérdés

Nagyon sok embertől hallom, hogy hagyjad had sírjon..

De még csak ki sem fejtik hogy mennyire, és milyen szituációban kellene azt a szerencsétlen babát sírni hagyni.

Ennyit mondanak hagyni kell hagy sirjon....


Lányom fürdés előtt elaludt, két és fél hónapos. Pont úgy kelt fel, hogy fürdetés előtt, de csak mert átadtam a férjemnek hogy előtte én is gyorsan meg tudjak fürdeni. Igény szerinti szopi van, és amikor felkelt már több mint két óra eltelt az utolsó etetés óta. (Növekedési ugrása lehet az alapján ahogy szopizik mostanában)

Már fürdés közben is fel fel sírt egyébként csendben tűri és élvezi. Már gondoltam hogy nem fogja kibírni. Ezért mondtam a férjemnek ne öltöztesse fel csak adjon rá pelenkát utána cicizünk és majd utána felöltözik.(jól befűtött a fürdéshez. Mi csak az egész lakást tudjuk befűteni ilyenkor) Már a pelenkázó asztalhoz úgy mentek hogy már a lelkét kisirta.

Édesanyám erre az egész szituációra annyit mondod hogy igazán várhatott volna még pár percet amíg felöltözik. És hogy a baba a főnök....


Tényleg ennyire rossz anya lennék??


A fent említett hosszú történet csak egy példa a kerdesemre. Ekkora baj, ha egyből reagálok a jelzésére?


Azt hozzá teszem, hogy nem rohangálok a kiságyhoz minden nyikkanásra, és nincs állandóan kikapdosva. És igen is hisztizni is tud. (Pl, mikor cicizés közben felteszem büfizni mert hallottam hogy egy hatalmas levegőt nyelt, csak sikít olyankor, de ha rá szólok hogy ne hisztizzen mindjárt vissza kapja akkor egyből elhallgat, és vissza is kapja. 😀)

De szerintem minden anya ismeri a gyermeke jelzéseit és éppen ezért tudja hogy mikor hogyan kell reagálni.


Édesanyám volt, aki itt járt, véletlenül belekarmolt a lányom arcába, de (a sírásból, ítélve) nem éreztem fontosnak hogy kétségbeessek azonnal. Ő meg tuszkolta a kezembe hogy vigasztaljam meg.

Miért nem érti, (PONT EGY ANYA...!) hogy van amire reagálni kell. És van ami nem életbe vágó,( igyekszem nem mindig ijedezni ha történik valami) Vagy, hogy van egy pont amikor tudja az ANYA, hogy eltörik a mécses és onnantól vigasztalhatatlan sírásba kezd. (Mondjuk kezdek rá jönni, hogy az én lányom elég sokszor használja a sírás bő nyelvezetét figyelemfelkeltésül - ennek ellenére sosem sír ők nélkül)

Vannak esetek amikre azonnal reagálok, bele sem gondolok, hogy most ő e a főnök vagy sem....

Egy gyermeknek szükségletei vannak, amit én, az anyja elégíthetek ki!


Kérem anyák, osszatok véleményt. Nem szántam provokatívnak a kérdésem, de már kezdem azt érezni,hogy néhányan abból diplomáztak hogy az önbizalmamat, rendületlenül aláássák....



2019. febr. 2. 20:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kb három hónapos korig minden nyekkre fel lett véve, úgy voltam vele hogy egy ennyire kicsi babánál felesleges is volna mashogy csinálni. Most 4,5 hónapos és van nála a sírás és van az, amikor “rikoltozik” mert unatkozik, kimentem a látóteréből stb. Na hát az utóbbira én nem ugrok azonnal oda. Szépen pisilek / megkenem a kenyeret / megcsinálom a kávét magamnak stb és közben nyugodt hangon beszelek hozza, hogy most ezt és ezt kell csinálnom. És nekünk is van a mindenszarsírás, amikor egyszerűen behergelte magát és üvölt az üvöltésért. Olyankor én leülök vele a szoptatós fotelba és megvárom, hogy abbahagyja. Simogatom az arcát, de ennyi, nem esek kétségbe meg kezdem el neki szűz lányok vérét felajánlani, csak hogy ne sírjon. :D


Amúgy nekünk első gyerek, de nem vagyok egy parázós ősanya típus és mindig abba gondolok bele, hogy mi lenne ha tesója lenne? Bizonyított, hogy a második gyerekek sokkal alkalmazkodóbbak és talpraesettebbek de nem azért mert másodiknak születtek, hanem mert nekik néha igenis várni kell. Nem házi istenek, hanem a legkisebb családtagok. Na én az első gyereket is igyekszem ennek megfelelően kezelni.

2019. febr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az egyetlen amit roaszul csinálsz az az, hogy kételkedsz magadban és az ösztöneidben. Nagyon jól teszed hogy nem hagyod sírni. Rád van szüksége és ezt meg is adod neki. JÓ ANYA VAGY!!! Az én 8 hónapos fiam épp itt alszik köztem és az apukája közt, mert fogzik és ilyenkor csak köztünk aszik nyugodtan. Éjjelente felkel, valamelyikünket megöleli és alszik tovább. :) Ettől még nincs "elkapatva" és a nyakam teszem rá hogy 18 évesen már nem fog velünk aludni.

Ő is nagyon anyás és én is megkaptam anyukámtól hogy ez nem jó. Hát könyörgöm milyen legyen??? Szomszédasszonyos??? :D

Szeretgesd, babusgasd míg még lehet. Olyan hamar nőnek... Szerintem egy babát sem lehet túlszeretni.

2019. febr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!