Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyire hagyjátok sírni a...

Ti mennyire hagyjátok sírni a pici gyereket?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés fogalmazódott meg bennem most. Épp ebédeltem, az ágyon ülve, az ágyra leterítve a játszószőnyeg, rajta a kisfiam (4 hónapos)

Végig nyöszörgött, látszott rajta, hogy vagy unatkozik nagyon, vagy fáradt...

Végig beszéltem hozzá, miközben ettem, adtam neki a játékait stb., csak nem nyugodott meg...de akkor még nem sírt, csak nyüszögött. Na aztán kb 4 falat volt hátra a kajámból, és elkezdett ordítani. Mondtam neki hogy márpedig anya ezt megeszi már. Mivel szoptatok, fontosnak tartom hogy tudjak enni normálisan. Tehát megettem azt a pár falatot, majd kezet mostam. Kb 2 percig ordított így. Utána felvettem és kb 3 perc után elaludt a karomban. Szerintetek ez még elfogadható? Természetesen ha hasa fáj vagy más baja van nem hagyom ordítani, meg most is csak az evés miatt tettem mivel reggelizni se nagyon volt időm.

Ti hogy álltok ehhez? Hallottam olyat aki simám hagyja sírni bármikor, olyat is akinek sose sír mert egyből felveszi. Most akkor mi lenne a helyes? Mindenhol azt olvasom ne hagyd a gyereket sírni egy percig se mert árt a lelki világának. Na de akkor vegyek fel én is egy pelust, hogy még wc-re se menjek el? Ti hogy álltok ehhez a témàhoz?


2019. jan. 24. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%

Én nem tudnék nyugodtan enni, ha ordít.

Így én először altatnám, utána folytatnám ez evést.


De nekem káosz volt az életem az elején, sírni nem hagytam semennyi időre.

Max akkor sírt, ha épp vécén voltam, mert azt muszáj volt megvárnia. De a kaját, mosogatást, teregetést, mindent félre tudtam tenni, a baba volt az első.


Már lassan 6 éves. Most már megvár. De babaként nem várattam.

2019. jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
8%

Pici babát semeddig, illetve sajnos előfordulhat oylan probléma, amin nem tudok segíteni, pl. hasfájás, de akkor sem teszem le a kezemből, amíg eszem, ha végig sír. Ilyenkor én hordozókendőt használtam. Fürdést akkor intéztem, amikor a férjem itthon volt, de természetesen WC-re akkor is el kellett mennem, ha sírt a baba, akkor én is végig beszéltem hozzá, amíg nem voltam vele.


Tehát én azt gondolom hogy konkrétan enni lehet úgy is, hogy baba van az ember karján, vagy hordozókendőben rákötve, de alapvetően tényleg fontos, hogy rendszeresen egyél, és a legminimálisabb szükségleteidet kielégítsd. Az jó, ha addig is érzi, hogy nincs egyedül, beszélsz hozzá, stb.


Egyből felvenni: egyrészt nem lehet mindig (lsd. WC) másrészt itt nem mindegy, hogy mekkora a gyerek. Én pár hónapos babát mindig felvennék, később, egy-másfél éves kor után már egyrészt ki kell alakuljon benne a tapasztalat, hogy anya nem hagyja egyedül és nem hagyja cserben soha, másrészt jönnek az "akarom" hisztik, amikor meg kifejezetten meg kell tanítani arra, hogy sírással sem érheti el azt, amit nem szabad.

2019. jan. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Ha már meg tudod különböztetni hogy mikor sir azért mert hisztizik ( álmos,éhes,unatkozik) és mikor ha baj van (fáj valami,megijed) akkor az első esetben már nem kell rohanni felvenni.

Előfordul nálunk is hogy akkor zendit rá a drágám mikor épp ennék, vagy wcznék, ilyenkor ha hallom hogy csak hiszti van, akkor befejezem amit elkezdtem. De amúgy én se szeretek úgy enni ha közben bömböl. Akkor inkább felveszem, és közben eszek.

Lehet hagyni sirni, de csak addig mig hiszti. Ha már "úgy"sir akkor megyek, hogy tudja, biztonságban van.

2019. jan. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Én sem hagyom így sírni, volt, hogy a wc-re is úgy mentem, az ölemben vplt. Viszont éjjel van, hogy felsír, akkor nem veszem fel, talán rosszat álmodott, picit várpk és szinte mindig visszaalszik. Ha kiveszem, akkor imét szoptatás, altatás, minimum fél óra. Ez nehéz kérdés, ne legyen bűntudatod, attól ugyanolyan jó anya vagy, mint aki azonnal felveszi.
2019. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Amióta ikreim is vannak, úgy gondolom, túl van démonizálva a pár percig sírni hagyás. Nálunk sajnos helyzetből adódik, hogy valakinek mindig várni kell és ha sír, sír, akkor se tudok mit csinálni, ha épp a másikat vakarom ki a kakából. Ha ez tartós károkat okozna, akkor minden iker bizonytalanul kötődő, sérült lelkű gyerekké válna. Ha tudok, azonnal segítek, de ha ezt komolyan venném, minden pelenkacsere után felköthetném magam, hogy mit tettem a várakozó féllel...
2019. jan. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
10%
Én nem tudnék úgy enni,hogy sír a gyerekem. Én is szoptattam,de nem azon múlik,hogy sok tej legyen,hogy azonnal eszel,amikor éhes vagy. Fél órát ki lehet bírni,hogy később kapd be azt a 3 falatot.
2019. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%
Nem hagyom sírni ha álnos elaltatom ha éhes megetettem a nyűgös felveszem; mindig én igazodom hozzá.Akkor eszek ha alszik vagy mikor ő is eszik 10 hónapos mindig vidám mosolygós kis pörginc 😊💝.
2019. jan. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ennyitől nem leszel rossz anyuka 😊.
2019. jan. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

14 hónap van köztük, elkerülhetetlen, hogy néha picit várjanak rám. Akinek sürgősebb, ahhoz megyek először, pl ha mibdkettő éhes, a nagy kap előbb enni, mert azt 3 perc megmelegíteni és összevágni, a pici meg még 30-40 perceket szopizik simán. 😊 viszont a nagy már megérti, ha pl kakis mindkét pelus, akkor gyorsabb a picit elintézni és addig eljátszik. Nem baj, ha megtanulnak türelmesek lenni.


Hozzáteszem, magam miatt nem váratom őket, inkább 6x félbehagyom az ebédemet.

2019. jan. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem semmi baja nem lesz attól, hogy befejezed amit csinálsz, sőt.. én mindig abba gondolok bele, hogy ha most éppen a tesóját oltoztetem akkor is várnia kellene. Igyekszem nem elkényeztetett gyereket nevelni az elsőből sem. Ez meg egy méteres baromság, hogy ettől sérül a lelkivilága, annyira unom már ezt az indokolatlan idióta anyuka stresszelést.
2019. jan. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!