Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is érezte úgy, hogy...

Más is érezte úgy, hogy idegesíti a párja?

Figyelt kérdés

13 hónapos a gyermek, én már dolgozom. Amikor hazajövök a ház szó szerint szét van kapva. Mosatlanok hegye vár rám minden nap. Baba bölcsiben van, a párom itthon vállalkozó. Általában 6 körül este érek haza. Nem azt mondom, hogy egy tisztaságmániás volt mielőtt megismerkedtünk, de amióta a baba megvan, nagyon trehány.

Nem szedi össze a cuccait, nem mosogat el. Múltkor pl csokidarabok voltak szétszórva és beletaposva a szőnyegbe.

Ez még hagyján, de ami nagyon idegesít benne, hogy nem engedi, hogy mosogassak vagy porszívózzak mert zavarja, pihenni akar.

Múlt héten szombaton éjjel 1 kor jött haza a haverjaival voltak, másnap fél 1-ig aludt. Semmit sem tudtam takarítani, mert aludt. Nem azt mondom, hogy csillogjon minden, mert egy ennyi idős baba mellett nem is menne, de sokszor előfordult hogy 1 hétig sem engedett porszívózni. Engem ez nagyon idegesít. Jobb is, hogy dolgozom, legalább addig sem látom itthon.


2019. febr. 7. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele. Ne csak a gyereknek legyen napirendje, hanem nektek is, amibe férjen bele a saját idő, a közös idő, és hát a takarítás is - ami lehet közösen is ám. Ha őt nem zavarja és magától nem veszi észre, akkor tedd szóvá. Ha meg az a baj, hogy ő megteheti, hogy haverozik, meg délig alszik, te pedig irigyled tőle, kérj te is kimenőt.
2019. febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

"sokszor előfordult hogy 1 hétig sem engedett porszívózni"


tehát egész nap otthon van, gyártja a kuplerájt, de mikor te akarsz feltakarítani helyette, akkor nem engedi. mert ő pihenni akar. hát az anyja p*csáját, örülne hogy önként megcsinálnád helyette, de még neki áll feljebb. szerintem féltékeny a gyerekre, ezért úgy alakítja a dolgokat hogy minden körülötte forogjon.

2019. febr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az exemnek is voltak ilyen vonásai. Ne takarítsak, mert őt zavarja a hang, pihenne. Én ezt úgy reagáltam le, hogy megmondtam neki, vagy most felporszívózom a dzsuvádat, vagy ha nem, akkor szépen megcsinálod te másnap mikor én elmentem itthonról. Ilyenkor vagy befogta a száját és rájött hogy mennyire tapló, vagy bevállalta ő másnapra. De csináltam olyat is, hogy egyszerűen nem takarítottam el a kuplerájt, amit ő hagyott. Elmosogattam a saját edényeimet, kimostam-teregettem a saját ruháimat, elpakoltam amit én hagytam elöl, az ő szarságait meg otthagytam. Két-három nap után kezdte érezni hogy rezeg a léc, és összeszedte magát. Nehogy már ne legyen ideje elmosni a tányérját meg bedobni egy mosást mikor egész nap otthon van! Álljon meg a menet, mi vagy te, kiszolgálószemélyzet? És hol van a te szabadidőd, munka utáni pihenésed, gyerekkel töltött időd? Biztos nem hagynám, hogy a férjem ezt csinálja, de szerencsére nagyon nem ilyen. Szépen felosztjuk a tennivalókat.
2019. febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Off: Azért ha otthonról dolgozik valaki is lehet olyan napja, hogy örül, ha pisilni jutott el.

On: Azért délután meg hétvégén meg lehet felezni a házimunkát.

2019. febr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam eleget én is otthonról, tudom jól, milyen. Volt hogy több, mint 200 hívást bonyolítottam le naponta az otthoni munkaidőm alatt. De érdekes, valahogy mindig jutott idő gyorsan ellötyögtetni azt a három tányért a mosogatóban vagy elindítani egy mosást. És nem dobáltam szanaszét a cuccaimat, nem tapostam csokit a szőnyegbe. Ez mind csak figyelmesség és igényesség kérdése. És ezt a férfiak is pont ugyanúgy meg tudják tenni, bárki bármit is mond.
2019. febr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt (van) nálunk is, szintén otthonról dolgozó, kupis férj... Aki tudja a megoldást, írhat...
2019. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

Off: Lehet, hogy hívást bonyolítani lehet mittudomén kihangosítva miközben válogatod a szennyest és morzsákat szedegetsz (szoktam így én is ügyféllel beszélni), de mondjuk programozni vagy akárhány számjegyűeket utalgatni vagy életed főművét megfesteni nem olyasmi, ahol több felé lehet figyelni - amit a férfiak egyébként sem tudnak.

Ha őt nem zavarja, hozzá kell egyszerűen szoktatni (újra). Szerintem a megoldás a napirend és a feladatok újrafelosztása, hogy ne csak bólogasson, ne meccs közben vagy mosogatás közben a bajuszod alá mormolva add elő neki "hogymármegint", hanem írjatok közösen listát, ki mikor mit vállal és rakjátok ki a hűtőre. Gyerekeknél is működik. Ha bevállalod, tíz feketepontért vonj meg valamit, tíz csillagért meg valami jutalmat kaphat... :)

2019. febr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!