Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is érezte már így?

Más is érezte már így?

Figyelt kérdés
Lassan fél éves lesz a kislányom és a napokban úgy érzem, hogy nehezen megy, hogy felkeljek. Pedig egy áldott jó babám van, nem is volt hasfájós, lehet most fogzik, de jó evő, alszik éjjel. Pont ezért van bűntudatom, mert olvasok sok olyat, hogy nem mindenki ilyen szerencsés a bab szempontjából. Én úgy érzem, hogy be vagyok vele zárva egész héten, reggeltől estig egyedül és ezt nehezen viselem. Segítség az sajnos nincs. A védőnőnek mondtam ezt, azt hittem megérti, szerinte ez hiszti. Nem mondom azt, hogy minden nap van ilyen, de egy héten egyszer előjön. Nagyon szégyellem magam, mert ez a baba áldott jó gyerek, de hát napi 24 óra készenlét, ez ezzel jár. Szóval én tudtam ezt előre, ne értsetek félre, csak a gyakorlat persze más. Én akkor bukok ki nagyon, amikor az egész heti itthonlét után már rákészülök , hogy menjünk el 3-an és a párom csak nyűglődik, amit szintén megértek mert sokat dolgozik. Nah ilyenkor jön el nálam a holdpont , hogy már mennék, közben pakolok a kocsiba is és csak húzza az időt, hogy majd ebéd után. Ha megebédel, akkor majd várjunk már fél órát. Szó szerint annyira ideges vagyok már ilyenkor, hogy volt már hogy ez miatt vesztünk össze és azért nem mentünk. Én próbálom ezt vele megértetni, hogy ilyenkor már annyira várom , hogy kimozduljak, hogy rákészülök és csalódott vagyok, ha ennyire húzza az időt.
2018. jún. 23. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az anyák nagyon nagy százaléka igen. 2 fiam van, idén lesz 8 éve, hogy itthon vagyok velük, közben dolgoztam persze, az volt a "kikapcsolódás". Mi mondjuk járunk hétvégente mindig szinte, de a kicsi most van a "felfedezem a világot, elszököm" korszakban, úgyhogy ez sem jobb. Szeptembertől ő is ovis, akkor fellélegzek.
2018. jún. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Az anyák 98%-a érzi ezt. Nézd meg, itt is naponta van ilyen kérdés, neha napi 2-3, FB tele van az anyuka ismerőseim "alvás? énidő? hahaha mi az?" típusú viccesnek szánt posztok tömkelegeit rakják ki.


Egyszerűen ki kell kapcsolni, kirándulni, sétálni. Mi az hogy be vagy zárva?! Nem 2 hetes, és nincs ítéletidős -10 fok fagy. Apuka nincs? 7 napot dolgozik? Nem? Akkor van szabad napja is. Kiránduljatok! Nem vagy bezárva.

Aki meg dolgozik annak meg az a baja, hogy nem látja eleget a gyerekeit. Akinek nem jön annak az a baja hogy nem lehet...nekünk nőknek semmi nem elég jó.

A minap volt itt egy kérdező, leírta hogy minden szipiszupi, nagy ház, jó meló, 2 nyugis gyerek de ő elégedetlen. Na erre varrj gombot :) Ha dolgoznál és a babád bölcsiben lenne jobb lenne? NEM. Akkor meg az lenne a baj hogy alig látod és 5-re esel haza, nincs rá időd. Ha csak 4 órában melóznál az lenne a bajod hogy kevés a fizud. Hát ez ilyen. Senki élete nem tökély.

De te nem vagy bezárva. Mozdulj ki.

2018. jún. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok, apuka nélkül is kimehetsz az utcára, egy Városligeti séta, barátokkal, azok csak vannak, nem?
2018. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez igaz, most már nem pár hetes. Az a helyzet, hogy minden rám marad, a fürdetéstől kezdve minden. Itt-ott besegít a párom, de inkább a monoton dolog akaszt ki időnként. Amikor meg kibukok, akkor meg azt mondja hisztizek. Elég szomorú, ha nem látja be valaki, hogy a gyerekkel való foglalkozás is felér kb ugyanolyan munkával, ha nem többel. Igyekszünk mi is hétvégén kimozdulni, de amit írtam is nekem már pénteken minden bajom van. Úgy érzem rám szakadt minden és ez miatt vagyok sokszor feszült.
2018. jún. 23. 10:40
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem Pesten lakunk,hanem sajnos egy poros kisvárosban, ahol dugig vannak cigányokkal. Undorítóak ahogy viselkednek, állandóan hőzöngnek. Apuka nélkül is kimentünk már, de akkor meg azt kapom meg, hogy velünk akart jönni és nem vártuk meg. Rosszabb mint egy gyerek sokszor.
2018. jún. 23. 10:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezeket vele kell megbeszélned. Hogy segítsen be többször és vigyázzon rá amíg elmész egyet vásárolgatni, futni vagy egy kávéra egy barátnőhöz. Sokan ott rontják el hogy panaszkodnak de ennyi. Az nem segít.
2018. jún. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

"de akkor meg azt kapom meg, hogy velünk akart jönni és nem vártuk meg"


Hűha! Nem semmi. Ha nagyobb lesz majd a gyerek (1-1,5 évtől felfele) és saját igénye lesz a kimozdulás (sétálni, játszóterezni...), akkor is az lesz a válasz, hogy "ne, mert akkor ő lemarad"??

Így pedig a gyerek kimarad, de mindenből.


Az egy dolog, hogy a te igényeidet letolja, ez párkapcsolati probléma, de hogy a gyerekét is, az már szarapává is avanzsálja.


Beszéljetek, más ezt nem oldja meg!

Te pedig indulj el nélküle is. Nem vagy bezárva, hanem csak bezárod magatokat!

2018. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mentünk ma, jó volt minden. Megbeszéltük, minden rendben lesz úgy néz ki .
2018. jún. 23. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!