Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a hasznosabb a baba...

Melyik a hasznosabb a baba karám vagy a járóka?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a karám bővíthető a járóka meg fix, de az meg könnyebben osszecsukhato és kisebb helyen tárolható. Igazából csak azt nem tudom hogy egy járóka mérete elég e egy gyereknek vagy hamar kinövi?
2019. febr. 10. 07:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem is helytől függ. Én a karámot nem tudtam volna hova szerelni, járóka helyett az utazóágyat meg a kiságyát használtam párperces vészhelyzetekre, egyébként szinte mindenhová követhetett, vagy kendőben vagy ölben volt vagy etetőszékben...
2019. febr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
66%

Arra, amire a járóka mérete elég, elég a kiságyé is. Elszaladni wc-re, ki a postáshoz... már ha nem bírod magaddal vinni.

Mi megvoltunk nélküle mindkétszer és a kiságyban is ritkán volt az alvásidőt leszámítva, "pedig" nem kicsi a ház, mint arra az egyik kommentelő gonosz módon utalni próbált.

Szerintem nem hely, inkább lustaság kérdése, csak hogy én is szúrkáljak.

Igen, nagyobb odafigyelést kíván főzés, takarítás közben, mint egy elkerített, korlátozott gyerekkel, de cserébe hamarabb is megtanulja mit szabad, mert kénytelen vagy megtanítani.

2019. febr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
58%

Szóval egyesek szerint aki járókát vagy karámot használ, lesz@rja a gyereket, nem tanítja mit szabad és ott rohasztja egész nap.

Nem tudom milyen gyereketek van, de ha az enyém mellett simán megfőzöl, megemelem a kalapom.

Én járóka nélkül nem bírnám.

20 hónapos, nem tud még kimászni.

Remélem a második szülinapja körül el tudjuk már tenni.

Semmit nem csinálok úgy, hogy láb alatt van, egyrészt mert veszélyes másrészt hátráltat, magamon meg nem fogok cipelni egy 15kgs gyereket.

2019. febr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Járóka.

Bar en utazóágyat vettem, abba tettem a kicsit, ha le kellett szaladnom a postáshoz, vagy a tejeskocsihoz.

A kicsinél is ezt fogjuk használni. Mi elkerítjük kis ráccsal a konyhát, meg a 2 szobát, így csak a nappaliban garázdálkodhat majd a kicsi.

2019. márc. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Járóka! Amíg főztem v kiszaladtam a postáshoz stb . Sokáig használtuk, nélküle konkrétan semmit se tudtam csinálni, az én gyerekem mellett legalábbis nem lehetett. Nekünk 1 járóka alapból volt a konyhába meg a gyerekszobába.
2019. márc. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz a funkció.

Járókát magasra emelve újszülött kortól lehet használni. A padlóra értelem szerűen nem rakjuk az újszülöttet...

Nekem 4 gyerekem járókában tanult meg forogni, felállni. Mivel vékony szivacs volt az alján, nem ütötték meg magukat, amikor nem sikerült valami.

Egyik gyerekem vicces volt, úgy élte meg, hogy a nagyobb piszkálja, így néha bekérte magát, mert ott nem vette el senki a játékát. :D

A karám onnantól lehet hasznos, ha már mászik.

Én a karám elemeit arra használtam, hogy elzárjam a lakás bizonyos részeitől.

2-3 elem volt lerakva ahová kellett.

2019. márc. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!