Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszindulatú alsószomszéddal...

Rosszindulatú alsószomszéddal mit kezdjünk? A babának nem foghatom be a száját

Figyelt kérdés

3 hetes a babánk, szerintem a nyugodt kategóriába tartozik. Nem sír sokat, szinte csak akkor, amikor éhes nagyon. Éjjel is alszik, hajnal 5 körül ébred egyszer, de megetetjük és alszik tovább. Alattunk (társasház, kétemeletes) lakik egy nyugdíjas néni, és kikészít... A többi lakó mondta már, hogy kicsit bolond szegény, de velünk amúgy normális volt mindig. Viszont mióta itt a baba, katasztrófa. Ha megyünk sétálni, vagy jövünk haza, már lent vár az ajtóban, és minimum 10 percig fáraszt, hogy jaj nagyon rosszul alszik, és még este 9-kor (!) hallja, hogy mi trappolunk fel-alá, meg engedjük a fürdőszobában a vizet, és ő ettől képtelen aludni. Vagy hogy napközben is nézné a tv-t, de vagy azt hallja, hogy a babához beszélek, vagy hogy itt vannak a barátnőim és a nevetésünket. Nem csak ránk panaszkodik, hanem mindenki másra is... Hogy ő már 2 hónapja itt lakik, de még mindig van olyan lakó a házban, akit nem is látott, és hogy senki meg se állna vele beszélni két szót, mindenki rohan. Meg hogy az előző helyen, ahol élt, ott a lakók simán kint hagyták a cipőket a folyosón, itt meg még a biciklik is le vannak zárva.


Félek, hogy később ez csak rosszabb lesz, és szeretném csírájában elfojtani ezt. Nem azt várom, hogy majd mindenki hozzánk alkalmazkodik, mert nekem gyerekem lett, de szerintem mert délelőtt 11-kor itt vannak a barátnőim, vagy este 9-10 körül tusolok, az nem olyan probléma, amiért folyamatosan panaszkodni kellene.


2019. febr. 11. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Hat... szerintem van az a pont, ahol sajnos nincs kompromisszum és jó megoldás, hanem egyszerűen oda kell lépned és meghúzni a határt. Én nem állnék meg amikor elkezd nekem dumálni, hanem egy “Elnézést kérek, sietünk” mondattal továbbmennék. Ez a nő mindenképpen meg fog haragudni rátok, felesleges azzal fárasztani magadat, hogy próbálod fenntartani a jófejséget. Ja és ha mégis rinyál a zaj miatt, egyáltalán semmiért és soha nem kérnék bocsánatot, nem adnám alá a lovat. Maximum annyit mondanék, hogy “hát igen, a társasház már csak ilyen”. Ennyi.
2019. febr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Az ilyennel azt lehet tenni, hogy amikor elkezdni:

Azt kell mondani, hogy válaszolni csak kérdésre tudsz, teljesíteni csak kérést tudsz. Egy kijelentő mondattal semmit nem tudsz kezdeni.

"hogy jaj nagyon rosszul alszik, és még este 9-kor (!) hallja, hogy mi trappolunk fel-alá, meg engedjük a fürdőszobában a vizet, és ő ettől képtelen aludni. Vagy hogy napközben is nézné a tv-t, de vagy azt hallja, hogy a babához beszélek, vagy hogy itt vannak a barátnőim és a nevetésünket. " -ezt a dumát, akkor a következőt mondod:


Rendben. Megértettem, hogy rosszul tetszik aludni és hogy érzékeny a zajokra.

Van-e valami kérése, kérdése? Mivel eddig csak kijelentő módban felvázolt egy tényállást.

Ha pedig megtanul világosan kommunikálni és azt kéri, hogy ne trappoljatok a lakásban, akkor elmondhatod, hogy ti sosem szoktatok, pont azért, hogy ne legyetek terhére senkinek. Tehát amit hall, az nem tőletek jön.

Ha a gyereksírást felhozza, akkor meg annyit lehet mondani, hogy múlandó, átmeneti dolog, egyetlen ember nem nőtt úgy fel, hogy kamasz meg felnőttkorában is hangosan ovákol. Igyekszel mindent megtenni, hogy a kicsi megnyugodjon, de a sírás a kezdődő kis élet része. Ám jó hír, nem tart örökké.

2019. febr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Mi is így jártunk! A mellettünk lévő lakásban a hölgy ( gyermektelen, 50+ os tacskó tulaj 😊) mindig panaszkodott h mióta baba vab, azóta olyan gangosak vagyunk. "Régen sokjal jobb szomszédok voltak" mondta.

Nyilván! Mert 12 órában dolgoztunk, így csak alzdni jártunk haza!

Ezt elmondtam neki is!

Tényleg ne kérj bocsánatot, azért mert éltek.

Ha saját lakás akkor nincs gond. Te tojsz arra,amit mond és kész.

Mi albiban voltunk. És a nő simán bepanaszolt a tulajunkbak.😠

Még jó h ő résen volt, megkérdezte a többi lakót h van e gond velünk?!

Persze nem volt. Így maradhattunk.

1 évig hallgattam a mormogását, mikor mentünk a lépcsőházban. Nem törődtem vele!

Aztán sikerült egy kertes házat vennünk végre " de nem miatta költöztünk, mindig kertest szerettünk volna)

2019. febr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Egyszerű, nem hallgatod végig, nem érsz rá és kesz. Ne törődj vele. Úgysem tudsz mit kezdeni ezzel, nem ulhettek kuss a egész életetekben a házban..
2019. febr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
27%
Bocsi az offert de melyik város? 😄 Nagyon ismerős a néni a leírásból.
2019. febr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!