Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amíg nem figyelgem anyukám...

Amíg nem figyelgem anyukám földimogyórós pufit adott a 10 hónapos babámnak állítólag csak megnyalta . Ti mit tettetek volna?

Figyelt kérdés
Nem most történt kb 1 hete ,de amikor eszembe jut gyomor györcsöt kapok .Amúgy nem let semmi baja .
2019. febr. 12. 21:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
Mi baja lenne? ÉN nem tettem volna semmit, teljesen fölsöleges emiatt problémázni!
2019. febr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
60%

Mégis mi baja lett volna?

Persze, veszélyes a mogyoróallergia, de ha ne adj isten rosszul lett volna a pici, azt anyud is rögtön észreveszi.Lévén, ha éfesanyád, akkor csak nevelt gyereket.

Nekem is van gyerekem, igaz màr 9 éves, de én sose paráztam túl semmit.

Te se aggódj minden miatt.

Beszéld meg anyuddal, hogy mit adhat neki, meg mit nem.

2019. febr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
40%
# édesanyàd
2019. febr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%

Nem értem a problémát.

1. Az a gond, hogy korainak tartod? Nem lett semmi probléma (mondjuk mi is lehetne annyitól, hogy megnyalta? fiam ennyi idősen palacsintát evett), anyukádnak max. jelzed, hogy egyelőre ne adjon neki, mert nem szeretnéd.

2. A mogyoró a probléma? Akkor sem kéne bekattanni ennyire. Ha allergiás, akkor később is az lesz; néhajobb is , ha egy allergia hamarabb kiderül, mert ilyenkor még nyilván jóval kisebb mennyiségben találkozik az allergénnel, így talán kisebb gondot is tud okozni (nem vagyok szakember, ez lehet, hogy butaság, de laikusként úgy gondolom, hogy kisebb baja lesz valakinek, ha csak éppen megnyal egy pl. mogyorót tartalmazó valamit, mintha egyszerre bezabál 10 dkg színtiszta mogyorót).


Fentiek alapján semmit nem tettem volna.

2019. febr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%

Tenyleg jobb lenne jobban erteni, hogy mi az, ami igazabol kiakasztott. Van allergias a csaladban? Vagy anyukad ismerte a hozzataplalasi tervetek menetet, es ennek ellenere, szandekosan a hatad mogott adott neki?


Az idosebb korosztaly nem gondol bele, hogy ez sok most kisgyerekes anyanak mennyire rossz lehet, naluk meg mas ajanlasok voltak, nem ertik, hogy mi mit stresszelunk ilyeneken. Erdemes elmondani ilyen esetben neki, hogy ezt te nem szeretned legkozelebb, es megkerni, hogy ne adjon a gyereknek enni semmit, amit veled nem beszelt meg elore. Ertelmes ember megerti az ilyesmit.


Nalunk mondjuk az 5 honapos tejfeherjere es tojasfeherjere erzekeny gyerekemnek tomtek a szajaba palacsintat, ahogy kimentem pisilni... Szerencsere nem lett baja, nem is nyelt le belole szerintem, de en megertem az aggodalmad. Ha felsz, hogy nem tartja be legkozelebb a keresed, akkor ne hagyd oket kettesben egy pillanatra sem. En is csak olyanra hagytam az elso 1 evben, akirol tudtam, hogy betartja, amit kerek.

2019. febr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%
#4, inkabb nem meselnek remsztorikat, amiket a mentos ismerosom sajnos szemelyesen tapasztalt, hogy miert nem ajanlott bizonyos allergeneket 1 eves kor alatt adni.
2019. febr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
19%

Túltolod!


Tudod amúgy, hogy a levegőben és a vízben mi minden van?

2019. febr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
44%
A földi mogyorófehérje könnyen allergizálhat. A legújabb ajánlások szerint az első allergének között érdemes bevezetni, hiszen szinte mindenhol ott van, és sokkal kevésbé ártalmas ha a gyerek először így kerül kapcsolatba vele, mint pl belélegezné. Na de Mind1 is, nem lett baja, túl élte. Anyóssal viszont elbeszélgetnék, hogy egy baba, hiába eszik anyatejen kívül mást is, nem kis felnőtt,teljesen mások az igényei, más amit ehet, és az a minimum, hogy megkérdezni a gyerek anyját hogy ehet-e abból az ételből, amivel szeretné megínálni.
2019. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
8as vagyok, bocsi anyukával kell beszélgetni
2019. febr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
26%
És mi a problémád?
2019. febr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!