Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » állítólag felébredéskor...

állítólag felébredéskor hagyni kell a babát kicsit ellenni az ágyában, ne rohanjunk egyből. De én megtudnám zabálni?

Figyelt kérdés

amikor felébred elkezd játszani csendben, vagy felemeli feje fölé a mesés takaróját nézegeti hosszaan, kukucskát játszik magával. úgy odamennék agyon szeretgetni.

elfelejtettem mivel indokolták amit olvastam, ami kimondottan baba oldalról, a baba érdekéről írt, most vagy szellemi fejlődésben, vagy szociális érintkezésben nememlékszem, csak arra, hogy fontos..


mi a véleményetek?



#6 hónapos #(míg válaszoltok
2014. nov. 16. 10:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

6 hós

mindnesetre agyonpuszilgattam most

2014. nov. 16. 10:41
 2/12 anonim ***** válasza:
A fiamnál így csináltam én is, reggel mindig hagyva volt magának gügyögni, játszani. Nem szerettem volna azzal ébredni, hogy visít a reggeliért. Nekünk bejött, felébred f7 körül, hallom néha, de játszik magának, meg beszélget. Reggeli csak f8 után van és tudja, megvárja. Most 8 hónapos, de 3-4 hónap között kialakult nálunk a rutin és ez azóta így van reggel. Nekem az indok az volt, hogy ne visításra ébredjünk, de amúgy tuti jó ez neki is, mert addig csend van körülötte és kielemzi magának még a falat is.
2014. nov. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

ja hogy a napi rutin miatt?

tényleg jobb ez a babának is és az anyának is, hogy nem sírva indul a nap.


korábban én meg azt csináltam, hogy amikor sírdogálva ébredezgetett gyors mosolyogva agyonpuszilgattam, mert fonosnak tartom azt, hogy jól induljon a nap(vagy hát a babaának napszakasz)szóval hogy ez rögződjön, mert még felnőtt is rengeteg van, hogy morcos reggel. teljesen más a léleknek, a testnek, egy életmúdnak, ha vidáman ébredünk. és igen itt jött a képbe a könyv, hogy de igenis, hagyni kell kicsit magával, még el is gondolkodtam rajta, nem értettem, elmagyarázta, amit elfelejtettem..

2014. nov. 16. 10:58
 4/12 A kérdező kommentje:

"kielemzi magának még a falat is."


olyan tündérek :D

2014. nov. 16. 10:59
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem olvastam, ha eszedbe jutna azért írd meg :)
2014. nov. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
rákeresek az olvasmányimban hol is volt, és jelzek :)
2014. nov. 16. 11:18
 7/12 anonim ***** válasza:
Csináld úgy, ahogy az anyai ösztöneid diktálják! Hagyd a könyveket! Azzal, hogy egy átaludt éjszaka után összepuszilgatod nem, hogy elrontod, de segítesz Neki, hogy igazán jól induljon a napja. Te vagy a legfontosabb a számára, egy reggeli anyai ölelés a mindent jelenti ezeknek a babáknak.
2014. nov. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

jó szövevémenyes, vagy 20 oldalon keresztül taglalja..


főleg a baba "tanulása" van kiemelve.


kezdve onnan, hogy a baba tapasztalásokat kell, hogy nyerjen, úgy tanul, hogy hagyjuk önállóan felfedezni, mert a természetnek megvan a maga "csodálatos, logikus terve", hagyjuk, hogy a baba diktálja az iramot(pl ne forgatgassuk, ha ő maga még nem akar, stb), de mindig ügyeljünk arra, hogy olyan játékok, tér vegyék körbe ami korának megfelelő(pl újszülöttnek ne adjunk csörgőt, mert nem tud fogni, hanem rajzoljunk ezt azt(leírja részletesen)amivel a látása tud fejlődni(ez is az agyban a tanulási folyamat része), stb stb, ne szakkönyveket bújjunk, hanem a gyermeket figyeljünk, mire érdeklődik, mit akar, merre orientálódik és abban segítsük, de ne kapcsolódjunk be, csak a környezetét tegyük számára lehetővé, hogy biztosítsa fejlődését(levezeti lépcsőről lépcsőre a babák képességeihez mérten, hogy mivel segíthetjük, pl kezdetben, amikor leginkább még csak nézelődni tud, később amikor már tartja a fejét, forog, stb mindenhez megvan milyen játék passzol)


és mindemellet kitér arra, hogy tiszteljük a babát, neki is szüksége van magánszférára, lehetőleg magyarázzuk neki mit csinálunk vele(ne "törjünk rá" hirtelen azzal, hogy lábak fel, pelenka ki, hanem szóljunk hozzá, magyarázzuk mikor mi jön, meg ne telefonálgassunk közben, ne beszéljünk a gyerek "feje fölött"figyeljünk a jelzéseire, reagáljunk, várjunk reakciót, a párbeszéd mindig kétirányú folyamat....



és mindezt átolvasva rájöttem nem ebben a könyvben van!

2014. nov. 16. 11:48
 9/12 A kérdező kommentje:

igen, odamegyek ébredéskor sokszor, de amúgy hagyom is önállóan játszani sokszor

a könyvek valóban csak iránymuatók

2014. nov. 16. 11:50
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egész lényege, hogy tisztelje mindenki a gyerekét, ne a saját "tulajdonának" gondolja és ne telepedjen rá a gyerekre. Én így gondolom már apró korától kezdve. Nálunk például ha felébred akkor szólok hozzá pár szót, "jó reggelt kismanó, hogy aludtál?" Stb, de nem veszem ki az ágyból egyből, nem cserélgetek pelust hanem hagyom kicsit magába. Ha egész éjjel kibírta pisis pelusba, nem azon a fél órán múlik:). Csendben elvan, nézelődik, addig én is megcsinálom a reggeli kis rituálémat kávé, mosás ezazamaz. Aztán elkezd nyöszörögni akkor veszem csak ki. De ez az egész napra igaz. Leteszem a földre játszani, ha nyűglődik átrakom máshova, játszok vele, énekelek neki de nincs egész nap kézben. Próbálom minél többet a földön hagyni és nem kézben. Altatásnál se ringatom, elalszik magától, max ha megébred és nem tud visszaaludni akkor veszem fel kicsit.
2014. nov. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!