Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy hagyta ki a babátok az...

Hogy hagyta ki a babátok az első alvást? Eleinte azért nyűgösködött abban az időben, amikor aludnia kellett volna? Vagy egyszerűen nem volt álmos. Délelőtt, vagy inkább délután volt, amikor nem aludt.

Figyelt kérdés
5 hós a kisfiam, pár napja olyan keveseket alszik délelőtt és délután is fél-1 órát max az étkezések között, fürdés előtt, vagyis az uzsi után már nem alszik, mint régen. Még a meleg idő előtt kezdődött nála. Mostmár kevesebb az alvásigénye? Éjszaka még 2-szer eszik egyébként tápszert.
2010. júl. 1. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:

amikor elköltöztünk ... de nem hisztizett segitett apának bútort szerelni aztán amikor a nagyobb pakolás volt átvittük mamához ott csend volt és nyugi de az alatt a két hét alatt amig pakoltunk nem aludt jobban izgatta a játék hogy segithet pakolászni kapott ő is dobozt és " segitett"

nem tartottam érdemesnek hogy lefektessem direktbe hogy aztán hisztizzen

de 13 hós volt szóval egy 5 hóst még mindenképp próbálnék csendespihenőre fogni kell még neki az alvás.

2010. júl. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hónapig csak szopizott, utána kellett kezdenünk a pótlást. Mindig megmértük kaja előtt és után is, és úgy adtam neki pótlásként tápszert. Eleinte néha felébredt még de nem azért mert éhes volt hanem inkább a megszokás, az anya közelsége kellett neki. Mi egyébként egy szobában aludtunk és amikor szüksége volt rám csak magamellé vettem, majd később visszatettem. Szép fokozatosan egyre ritkábban ébredt fel, kb 6 hónapos kora óta pedig éjjelteácskát kap ha netán felébred, majd vissza a cumit is és alszik tovább. Most már (9 hós) csak vizet iszik éjjel (ritkán),többnyire átalussza az éjszakát, kivéve ha jön a foga. Na az nagyon keserves sírással párosul. Lényeg, hogy érezd a babádat!
2010. júl. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még nagyon korai lenne. Nekünk egyébként úgy történt, hogy bár nagyon álmos volt, de bárhogy próbáltam elaltatni nem aludt csak az ebéd után. Most is max. 1,5 órát alszik
2010. júl. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A múltkor azt mondta a védőnő, hogy már nem kellene minden étkezés között aludnia. Lehet, hogy rosszul írtam, fél-1 órát alszik, de minden étkezés között, nem összesen egy nap alatt. Eddig csak du 4-5 után nem aludt 8-ig időnként. Bár erre ma rácáfolt, most alszik.
2010. júl. 1. 19:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is alszik minden étkezés után, van 2-3 rövidebb 1-1 órás és van egy hosszú, ebéd után, amikor akár 3 órát is. Viszont ebből a 4-ből időnként kihagyja a fürdés előttit, azaz ddélután 5-6 tól már nem alszik, viszont 8 körül már nyűgös. Én nem értek azzal egyet, hogy ilyenkor nem szabad már ennyit aludnia. Szerintem jó dolog, hogy sokat alszik, ilyenkor fejlődik a legtöbbet, és nem nyűglődik annyit. ha valamikor nem tud aludni annyit, amennyit szokott, akkor a következő alvásnál behozza a lemaradást:-) Úgysem lesz ez így örökre, majd egyre többet lesz fenn, és biztos vagyok benne, hogy hamarosan a délelőtti alvásból is elhagyja az egyiket, Mert néha csak fél órát alszik ebéd előtt.

Szóval a kérdésedre a válasz, igen kevesebb az alvásigénye. El fogja hagyni az egyik délelőti alvást is, viszont várhatóan egy-egy alkalommal többet fog aludni. Illetve pontosítok, szerencsés esetben.

2010. júl. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!