Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Makacs sárgultság ellen...

Makacs sárgultság ellen nyugtató? Biztos ez?

Figyelt kérdés

Babák 4 hetes, védőnő megnézte azt mondta még sárga ezért gyógyszert íratott, sevenaletta 15 mg. Ki vette a betegtájékoztatót és széttépte mondván ne idegesítsem vele magam.

De persze csak bogarat ültetett a fülembe. Ez a gyógyszer epilepsziára van.

Biztos, hogy jó lesz ez? Van okom kételkedni a doktornőben és a védőnőben is.


2019. febr. 15. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

A vedono nem adhat gyogyszert.

Ha igaz amit irsz, jelentsd a vezeto vedononel.

2019. febr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

A védőnő nem orvos.

Ha valami nem tettszik neki, javasolhatja, hogy menjetek dokihoz. De ő nem kezelheti a gyereked. Gyógyszerrel főleg nem.

2019. febr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ezt kaptuk a kórhában amikor engedtek haza mindket. Kisfiam is besárgult és még pár napig ezt kellett adni neki otthon is
2019. febr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Rágugliztam. Azt irják sok helyen hogy régen az elhuzódó sárgaságot kezelték ezzel a gyógyszerrel, mert bontja a bilirubint, ugyanakkor nyugtató hatása niatt még aluszékonyabb tőle a baba, nehezebb ébreszteni és etetni ami ilyenkor a legfontosabb lenne. Tehát ez egy ördögi kör. Mi is sárgán jöttünk haza a kórházb 2 nap fénykezelés után. Én 2 óránként ébresztettem, és vért izzadva ébren tartottam hogy egyen,igy pár hét alatt lement a sárgaság.

Nem tudom a helyedben mit tennék. Esetleg elvinném magánrendelésre.

2019. febr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azt írtam gyógyszett íratott. Csak nem írtam oda, hogy a gyerekorvossal. Tehá gyerekorvos írta. De egyikükben sem bízom meg.

Faluban élünk, van egy nagyobb város a közelben, de péntek délután nem tudom hova menjek és kit keressek. Azt sem tudom van e magán gyerekorvos a városban.

2019. febr. 15. 13:04
 6/13 anonim ***** válasza:
Szóval: védőnő diagnosztizálta a gyerekedet-bement az orvoshoz, akivel közölte a diagnózist, majd megmondta dokinak mit írjon fel-ezután elment gyógyszertárba, kiváltotta, kifizette! neked a gyógyszert-ezt elvitte hozzátok és előtted széttépte a betegtájékoztatót, amiben le van írva hogyan add a gyereknek a gyógyszert? Minden okod meg van a kétkedésre. Orvos diagnosztizál, miután megvizsgálta a gyereket, ő ír gyógyszert, amit te váltasz ki a gyógyszertárban, védődnő jelentléte nélkül, aki nem tépi szét az utasítást, hiszen abban van benne hogyan kell adni a gyógyszert.
2019. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Valahogy így. Itt volt, közölte, hogy a gyerek sárga. Felhívta a gyerekorvost és közölte vele is, hogy a gyerek sárga, irjon neki gyógszert. Nem mondott gyógyszer nevet, de mikor letette a telefont már mondta nekem, hogy hogy kellesz neki beadni. Tudta, hogy mit fog írni. Olyan 20 éve dolgozhatnak együtt. Gondolom minden gyereknek ezt írják fel.

De fel hívtam a kórházat ahol született, ők sem adnák neki be. Azt mondta a hölgy, a kivizsgálásnak a menete, hogy elsőként vérvizsgálat kell és az majd megmutatja merre menjünk tovább. Adjak még egy kis időt magunknak és adjak vizet neki 2 szoptatás között, hogy tisztuljon a szervezete.

2019. febr. 15. 14:27
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is besárgult itthon. Full sárga volt, de semmit nem kapott rá, szerencsére jól szopott, hízott is. Kb 3 hónapos korára múlt el.
2019. febr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kórházban is adtak Sevenalettát az újszülöttkori sárgaságra, ha az meghaladta a szokásos mértéket. A lányom 26, a fiam 14 éves, mindkettő zárójelentésében szerepel.

Hogy manapság mi az elfogadott kezelési mód, azt persze nem tudom.

2019. febr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
És hogy volt tovább? Elment védőnő az orvoshoz a receptért visszavitte neked, te aláírtad védőnő elment patikába és kiváltotta neked a gyógyszert és elvitte neked a gyógyszert, amiből kivette a papírt és összetépte? A kórházban meg telefonon mondták ne adj neki gyógyszert? Nem a tv2 távdiagnosztika csoportját hívtad a többit meg képzelted?
2019. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!