Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy ússzuk meg az ajándékozás...

Hogy ússzuk meg az ajándékozást sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Kisbabánk lesz, több rokon megtalált, hogy jaj van egy csomó gyerekruhájuk, vagy megvan még a kiságy, etetőszék, pelenkázó otthon, ideadják. Az a baj, hogy még a legfiatalabb gyerek is 8 éves, szóval nem új holmikról van szó... Meg amúgyis, én már kinéztem egy drágább pihenőszéket, felesleges idehozni még kettőt, de azt meg nem fogom mondani, mikor kérdezik, mit vegyenek, hogy azt kérjük... Szeretnék mindent én magam kinézni, megvenni.


A ruhákra különösen kényes vagyok, mi sem hordunk használt holmikat, a kislányunkra sem szeretnénk olyat adni. Nem akarom a rokonokat megbántani, lenézni, de teljesen más a stílusunk öltözködésügyileg, én meg nem fogok itt zsáknyi ruhákat válogatni, hátha lesz egy-két olyan, ami tetszik. De konkrétan erőszakosak, és hiába mondom, hogy jaj nincs szükségünk rá, már így is rengeteg ruhát vettem, rendeltem, csak erősködnek, hogy "jó lesz az", meg hogy ez ajándék, nekik nem fáradtság elhozni ezeket.


2019. febr. 17. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Ezt sajnos nem fogod tudni megúszni sértődés nélkül. Egyszerűen nem lehet nekik megmagyarázni. Én elfogadtam, pár darabot használtam, aztán hat zsákkal bevittem az anyaotthonba. Örültek neki nagyon.
2019. febr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Azért a ruhákat gondold át! Amikor egy nap átöltözteted hatszor, tehát még 10-12 öltözet ruhával is naponta mosol, és pár hét alatt kinövi, akkor nagyon luxus csak új rucikat venni, havonta 80-100 ezerért...

Mi anno sokat kaptunk. 2-3

2019. febr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
2-es vagyok, véletlenül elküldtem. Szóval 2-3 új darab volt neki minden méretben. A kapottakat meg átválogattam, ami olyan volt, használtam, ami nem, azt nem.
2019. febr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Április végén szülök, de most annyi ruhája van, hogy sok felnőtt megirigyelné a ruhatárát... Alapból szeretek vásárolgatni, de most a nagyobb akciók alatt rendeltem külföldről többször, meg itthon is a Zarából, Mangoból és HM-ből. Nekem ez nem pénzkidobás, ő lesz az egyetlen kisbabánk, és szeretném olyan ruhákba öltöztetni, amik tetszenek, és nem hordta előtte minimum 2-3 baba. Annak meg tényleg nem látom értelmét, hogy itt őrizgessem a zsáknyi ruhákat, várva, mikor-kinek passzolhatom el.
2019. febr. 17. 19:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod az igazat: Nagyon aranyos vagy, köszönöm szèpen, de egyelőre úgy gondolom, hogy nem szeretnèk hasznàlt ruhàt adni a kisbabàmra. Ennyi! 😉
2019. febr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Nézd, ha megteheted, hogy minden méretből van 15-20 öltözet, akkor simán mondd meg nekik, hogy nagyon szépen köszönöm, de már rengeteget kaptál, meg vettél, és nem tudnád már hová tenni.
2019. febr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem hiszem el, hogy nem értik meg, rengeteg helyről kapok babacuccot, más kérdés, hogy én örülök neki, de mindenki aki adna, megkérdezi, hogy kell-e, nyugodtan mondhatnám, hogy nem kell, van egy igen szegény barátunk, most születik gyereke, mondtam neki, hogy adunk szívesen babaruhát, simán azt mondta, hogy nem kell, mert kap a rokonaitól, oké, meglepődtem rajta, de nyilván nem fogom erőszakkal odaadni neki. Kinyitod a szádat és akkor nem fogsz használt cuccokat kapni!
2019. febr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%
Pihenőszéket, kiságyat, játszószőnyeget pl. elviheted nagyszülőkhöz, így ha ott vagytok nem kell otthonról vinni, meg pluszba venni sem. Bár nem tudom, hogy ti milyen viszonyban vagytok a magyszülőkkel (vagy vannak e meg egyáltalan), de mi így csináltuk, nagyon jó, hogy pl. ott is van etetőszék, arra a pár alkalomra amit ott eszik, arra tökéletes, és az "adományozó" sem sértődött meg, hogy nem fogadtam el. Ruhák nekem sem kellettek, max azok, amik teljesen újak voltak, címkések.
2019. febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!