Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan elképzelhetetlen...

Tényleg olyan elképzelhetetlen, hogy ne legyen a gyereknek cumija?

Figyelt kérdés
Első babámat várom, és él bennem egy olyan idealisztikus elképzelés, hogy én nem fogok cumit nyomni a gyerek szájába, hogy csendben maradjon. Cumisüveget is szeretném elkerülni. De első sorban a cumi téma miatt mindenki kiröhög, hogy úgysem fogom sokáig bírni, és úgyis állandóan cumi lesz a gyerek szájában.
2019. febr. 19. 11:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
48%

Én sem adtam a gyereknek. 3 hónaposan rátalált az ujjára, de egy évesen teljesen elhagyta. Lassan két éves lesz, érthetően, tisztán beszél.

Míg cumis ismerősök gyerekei nem beszélnek, max hummognak. Meg amúgy is csúnya már egy 2-3 éves cumival a szájában.

2019. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
50%
Nekem sem fogadta el egyik gyerek sem, pedig volt, hogy pár napig bőszen kínálgattam :) Az egyik az ujját szopta, a másiknak csak én voltam a cumija, a másodiknál cumisüveget sem használtunk, az elsőnél is csak kényszerből, mert nem lehettem vele pár hétig, és ezért pár hónapra félig tápszeres lett. Úgyhogy nem elképzelhetetlen még akkor se, ha van otthon pár fajta :)
2019. febr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
73%

Én is így voltam vele, nem is vettünk neki, de kaptunk hármat, amiről anyukám tudott.. egyszer mikor iszonyatosan ordított màr règóta a baba már anyám vérnyomása is az egekben volt, elkezdett velem veszekedni, hogy hozzam már azt a rohadt cumit! Kb 1 hónapos volt ekkor, 2,5-3 èves kora között vált meg tőle, úgy rákapott. Cumisüveg meg sajnos a kórházban is kellett már, mert alig volt tejem ès pótlás kellett neki.


A 2. babánál készültünk 1-1 cumival ès cumisüveggel, az utóbbit kb 5x használta, ebből csak 2x volt benne tej, a többinél víz, cumit meg abszolút elutasította.


Szóval nem lehetetlen, de jobb készülni szerintem 1-1 darabbal, sosem lehet tudni

2019. febr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
60%
Nekem is volt ilyen elkepzelesem a gyerekek születése előtt, de nem jött be. A nagy non-stop cumizott, 2 éves 3 hónaposan (mikor kijött az utolsó foga is), egyik napról a másikra elhagyta a cumit. A kicsi 8 hónapos, persze cumizik ő is, inkább csak elalváskor, vagy ha extra nyűgös, akkor kéri. Utálom a cumit, de ha a gyereknek az jó, és megnyugszik tőle vagy elalszik vele akkor miért ne.
2019. febr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
61%
Páromnak 3 testvére van. Egyikük sem cumizott, ujjunkat sem szopták. Ezen felbuzdulva én sem adtam cumit a babámnak. A kórházban minden éjjelt végig sírt(bárcsak lett volna nálam egy cumi) de nem baj-szoptattam állandóan. Pár hét múlva elkezdte az újját szopni sajnos. Már bánom hogy cumi ellenes voltam. Ha lesz még gyermekem, tuti már a kórházba cumival megyek.
2019. febr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
69%

Minden gyerekemet igény szerint szoptattam . Ennek ellenére négyből 2 az ujját szopja, egy cumizott, egy pedig semmit.

Ezerszer inkább a cumi mint az ujjszopás.... a cumit el lehet tenni , ki lehet dobni stb. de a keze mindig ott van, egy kín mit élünk át...anagylányom 9 éves múlt, fogszabályzásra szorul mert durván eltorzult a felső fogíve. A kisebb lányom még "csak" 4 éves de ő is szopja sajnos ...

A fiam 3 évesen odaadta a Télapónak a cumit, egy év múlva nem mondta meg a fogorvos hogy ő cumizott volna.

2019. febr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
30%

Az enyém sem cumizik. Én is úgy álltam neki, hogy az enyém aztán soha. Próbálkoztunk vele, volt, hogy el is fogadta, de nem kell neki. Néha jó lenne, de tudom, hogy később sokkal nehezebb elvenni tőle, és én is csúnyának tartom, hogy ott a nagyobb gyerekek szájában a cumi.

A cuminak, és az ujjszopásnak is van előnye-hátránya. Ha már akkora lesz, hogy kúszik-mászik, játszik, azt nem lehet félkézzel, muszáj lesz kivenni a kezét a szájából, míg cumival ezeket mind-mind lehet. Én örülök, hogy nem cumista a babám.

2019. febr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
75%
Nem elkepzelhetetlen. Nekunk volt cumi es cumisuvegunk is itthon biztos ami biztos. A cumit nagy sugarba kopte ki a szajabol, altatas miatt probalkoztam mert mindig nagyon sirt alvasok elott picinek. A cumisuvegbol a nyari 40 fokos kanikulaban vizet probaltam adni neki amit szinten elutasitott, nem tudta mit kell vele csinalni, szoptatott baba volt. Azon kivul h ott all a szekrenyben sok hasznukat nemvettuk 😀
2019. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
27%

Nem adtam

neki se cumit se cumisuveget.Az ujjara se szokott ra,mert igenyszerint ciciztettem.

2019. febr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
74%

Mindhárom gyereknek vettem cumit, megpróbáltam, nem kérték. Erőltetni nem fogom.

Az ujjukat addig szopták, amíg elkezdtek mászni. Onnantól nem megy egyszerre a kettő.

2019. febr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!