Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normális az, hogy...

Mennyire normális az, hogy ennyiszer kel éjjel?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos, és este 21kor lefekszünk aludni, reggel 8 körül kelünk fel rendesen, de ezalatt az idő alatt kb 4szer kel szopizni. Mióta megszületett, egyszer aludt 8 órát egyhuzamba. Én hónapok óta nem aludtam 2-3 óránál többet egyhuzamba. Viszont minden barátnőm, ismerősöm azt mondja, nekik végigalusszák az éjjelt az egykorú babáik, és hogy ez nem normális hogy ő még ennyit eszik 5 hónaposan. Szerintetek?
2019. febr. 21. 07:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
olvasd el az "alattad" lévő kérdést... :)
2019. febr. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem robot. (ugye nem?)

Komolyra forditva, egy ilyen koru kisbabanal gyakoribb, hogy felkel enni es ellenorizni a kornyezetet, mint az, hogy ejjel 8 vagy x orat egyben alszik.

Az enyem 18 honapos es 3szor meg mindig kel. Nappal vidam, jojedvu, korahoz kepest atlagosan fejlett, egészséges es sosem aludta meg vegig az ejszakat. Igaz en sosem hagytam sirni sem, nem alvastreningezunk, mert az gaz, ha kellettem vagy kellek neki ott vagyok.

2019. febr. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%
Teljesen normális. Nekem az egyik gyerek 3x kelt enni ennyi idősen + néha más miatt. A másik gyerek nem evett ennyi idősen éjjel de voltak éjjelek, mikor óránként felkelt, pedig 3 és 4,5 hónapos kora között átaludta az éjszakát. Minimum 3-4 ébredés garantált volt.
2019. febr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%

Szia.

Kisfiam elmúlt 2éves, mai napig cicizik, éjjel még felkel. Hogy miért? Mert rosszat álmodik, ráfekszik a kisautójára, vagy félálmában nem találja a kisautóját. Kitakarózik és fázik, vagy szomjas, vagy "ANYA, CICIIIIT ESZEEEK" felkiáltással magamellé hív.

Amíg cumizott(4hónaposkoráig), 2x átaludt az éjszakát. Szeritnem véletlen volt.

Ne aggódj, tök normális, hogy nem alussza végig az éjszakát a kisfiad, ne hasonlítsd össze mással! Beállítottság kérdése szerintem, hogy melyik gyerek, hogy alszik. Lesz majd jobb, ne add fel! Aludj vele, amikor ő is alszik. Ennyit tudsz tenni magad érdekében.

Kitartást!

2019. febr. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%
Az egyik gyerekem 3 hónaposan már átaludta az éjszakát, a másik 2 évesen még 4-5x kelt és csak 4 évesen aludt végre rendesen. Pedig ugyanaz az apjuk-anyjuk, ugyanúgy igény szerinti anyatejesek voltak, ugyanaz volt a szobájuk, ágyneműjük, kiságyuk és ugyanúgy próbáltam altatni őket.
2019. febr. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor megnyugodtam. Kedves első! Nem vagyok irigy rájuk, mert van köztük olyan aki sírni hagyással tanította meg hogy márpedig nem veszi ki, és van olyan is aki tápszeres, és mint tudjuk a tápszer úgy elnyomja őket hogy simán alszanak reggelig. Úgyhogy köszi a válaszod, nem vagyok irigy rájuk, sose hagynám sírni a gyerekem és örülök hogy nem tápszeres.

Egyszerűen csak idegesít hogy mindenki ezzel jön hogy hát már többet kéne aludnia egyhuzamban. Persze örülnék ha egyszer tudnék én is kipihent lenni, de nekik ettől függetlenül nem kívánom hogy rossz alvó legyen a babájuk.

2019. febr. 21. 08:30
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk a tápszer volt a megoldás, abból is egy bizonyos márka. Amíg anyatejes volt sosem aludta végig az éjszakát, másfél óránként kelt és bizony csak én voltam jó meg a cici, ha apuka ment csak mégjobban üvöltött. 8 hónaposan elutasította a cicit így tápszerre váltottunk és azóta láss csodát este 8-tól reggel 8-ig alszik. Ennek egyik oka, hogy a tápszer nyilván laktatóbb másrészt ha egy baba 300 ml-t eszik lefekvés előtt azt anyatejjel nem lehet bírni, persze, hogy szerencsétlen éhes maradt szopizás után. Ha hajlandó vagy tápszert adni neki akkor én ezt ajánlom. Persze van olyan ősanya aki inkább nem alszik (és itt rinyál) de tápszert csak az ördög eszik. Én sem így terveztem de végül örülök, hogy így alakult. Nálunk a tápszerre váltás után 2 nappal már egész éjjeles alvás volt: sokkal kiegyensúlyozottabb baba, kipihent anya és boldog apa. :)
2019. febr. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia


Szerintem normális.Lányom 16 hónapos még egy éjszakát sem aludtunk végig, egész sok kelés volt jó ideig.Most pár hónapja állt be az éjszakai 3 kelésre, hát már ez nagy öröm.Amúgy teljesen jól fejlődik és semmi baja.Rossz ez az időszak, de ki kell bírni.Kitartás.

2019. febr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Amíg van tejem természetesen nem fogok tápszerezni. Ez nem ősanyaság, de ha neked se utasította volna el a cicit 8 hósan akkor te is szoptattál volna tovabbra is. Nem gondolom az ördögtől valónak, lehet vacsira még adnék is azt neki, hogy aludjon reggelig, de sajnos ő nem fogadja el sem a cumisüveget, sem az itatópoharat (lefejt tejet próbaltunk ezekből, szóval a tápit lehet még ennyire se méltányolná)
2019. febr. 21. 08:56
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon nehéz, amikor totál kialvatlan vagy, egész éjjel csendőrködsz, hogy apa vagy a többi gyerek tudjon aludni, és kapod cserébe, hogy hát te szúrtál ki magaddal, oldd meg (de persze továbbra is hang nélkül). Minden gyerek más: más az alvásigényük is, más, hogy mennyire lesznek éberek egy-egy fázisban és milyen könnyen tudnak visszaaludni, más a gyomruk nagysága, másképp viselik a fogzást, igénylik a közelséget, fogadják el cici helyett a cumit vagy vizet vagy találja meg az ujját, szokik át rongyira... stb. Szóval ezen tök felesleges bűntudatot érezni, legalább abba ne őrülj bele.

Legjobb történetem, hogy én is kaptam évekig az okosságokat a kisebbik, nemalvós gyerekem kapcsán sógoréktól, hogy ők egyszerűen berakják a másik szobába, aztán bezárják az ajtót, és így tanult meg ügyesen visszaaludni. Aztán pár évre rá a nagyobb unokatesók együtt nyaraltak nagyszülőknél, akkor derült ki, hogy az övék 4 évesen még 2-3 órát énekelget, járkál és pakol minden éjszaka (hozzáfűzésük: "ja azt szokta, de minket nem zavar").

2019. febr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!