Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őrületesen hasfájós babával...

Őrületesen hasfájós babával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

2 hónapos lesz. Hetek óta ordít evés közben, után.

Nem használ neki a Grape Water, se az Espumisan csepp, se a Mecsek tea. Úgy érzem kezdek megőrülni. Már minden nap migrénes fejfájásom van tőle olyan hangerővel üvölt. Hiába teszem hasra simogatom, masszírozom, meleget teszek a hasára, semmi nem használ. Csak üvölt és üvölt...

Az elején anyatejjel etettem, attól is üvöltött, utána elapadt a tejem, Beba Opti Pro Start HA t adtam attól is, utána Milupát, de semmi nem segít. Vettem neki ringatós pihenő széket az se nyugtatja meg. Szerintem a szomszédok azt hiszik hogy nyúzom a gyereket. Már teljesen be van rekedve a sok ordítástól. Egyszerűen semmit nem tudok tőle csinálni megőrülök. Utána annyira elfárad a sírásba hogy csak rángatózik. Szinte majd elájul. Már a saját gondolatomat nem hallom nem bírok gondolkodni sem az állandó sírástól... Mit csináljak már hogy enyhítsem a hasfájását? Apa az ország másik végén dolgozik nem jön csak 1 hét múlva addig egyedül vagyok vele. Segítsetek kinek mi vált be. A védőnő azt mondja ez normális dolog hogy fáj a hasa. De ennyire...?!? Köszönöm


2019. febr. 25. 20:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
Hajszàrítóztuk ilyenkor a hasàt. Nagyon szerette!
2019. febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Persze ruhán keresztül óvatosan messziről!
2019. febr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Ha evés közben is üvölt, az szerintem nem sima hasfájás. Refluxra nem gondoltatok még? Szerintem nem ártana megnézetni, mert lehet hogy a gyomorsav marja szegény pici nyelőcsövét és akkor hiába tolod bele a pocakfájás elleni szereket. Vidd el gasztroenterológiára, szerintem egy próbát megér és hátha megoldódik a baj.
2019. febr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk most a colief csepp beválni látszik. De valóban így van, hogy ki kell várni a végét. :( Állítólag 3-4 hónapos korukban elmulik. Az én fiam még csak egy hónapos, úgyhogy sok van még hátra... Kitartás!
2019. febr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Kakiltasd meg
2019. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Ezt én is átéltem.

Csillapíthatatlan hasfájás, nem volt az az Espumisan, Gripe water, melegítő párna, tornáztatás, masszírozás ami segitett volna...


De mondok meg pár tippet, hatha bejön neked:

1. A teából ne igyál a megadott napi mennyiségnél többet, mert éppen ellenkező hatást érsz el vele,és puffasztani fogja.

2. Anyatejes? Ne fogyassz tejterméket. Egyáltalán. Se tej, se joghurt, se sajt, semmi.. nem, nem laktózmenteset kell fogyasztani, hanem semmilyet. Nálam ez speciel bejött - nagy bánatomra, mert imádom a tejtermékeket. De tényleg mérsékelte a tüneteket.

3. Minden egyes szopi előtt adj neki egy kiskanálnyi, szoba hőmérsékletűre hűtött forralt vizet vagy babavizet. Megkönnyíti az anyatej emésztését, es a beleken való áthaladást.


A fiamról aztán 2 hónapos korában kiderült, hogy csendes refluxa van. Azaz a gyomorsav visszajön a garatig, de mivel nem bukott, nem bufizett, azaz nem voltak tünetek, nemn tudtuk.. és szegénykém nem tudta elmondani hogy mi fáj, hogy végig van marva a nyelőcsöve.


Nekem 2 dolog segitett a konkrét ordítás leküzdésében, azvegyik, hogy magamra kötöttem. Otthon is. Így függőlegesben volt, testközelben, jobban megnyugodott... én meg közben főztem, mostam, olvastam.

A másik, a séta. A babakocsi gyors mozgása elringatta. (De csakis a gyors menetelés jött be! A lassúnál felébredt es ordított...)

Napi 8-10 km-t gyalogoltam, tempósan,

gondolhatod. De legalább 2 hónap alatt megint a versenysulyomnal voltam.


Aztán elmúlt... és két héttel később kezdődött a fogzás. :) :)

Azt hiszem, ez már mindig igy lesz, mindig lesz valami.

Fel a fejjel. El fog múlni. 20 év múlva majd visszasírjuk :)

2019. febr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Ne haragudj, figyelmetlen voltam, most látom hogy már nem szopizik.

Akkor tényleg próbáld meg a magadra kötést, illetve nézz utána a csendes refluxnak, hátha...

És a gyors babakocsi tologatást is szívből ajánlom:) persze csak tüneti kezelés, a problémát nem oldja meg, de megőrülés ellen bevethető. Sok sikert!!

2019. febr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom,miért lettem lepontozva. Rengeteget ment a hajszàrító nálunk! Ahogy odaért a hasàhoz a meleg,elhallgatott a gyerek! Mintha kikapcsoltak volna rajta egy gombot varàzsütésre. Èrdemes kipróbálni!

Legalacsonyabb fokozaton,messziről ruhán keresztül nem àrt,csak hasznàl!

2019. febr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Ha hasra teszem elhallgat.. Kb 2 percig.

Emelgeti a lábát evés közben is.

Nem hinném hogy refluxa lenne. Nem szokott hányni se bukni, azt csak ritkán.

Kipróbálom a hajszárítót.

Az egész testét feszíti ha a kiságyban fekszik hason. Ha háton van akkor meg gyertyába van a lába.

2019. febr. 25. 22:39
 10/17 anonim ***** válasza:
A csendes reflux esetében nem hány/bukik a baba többet az átlagnál, mert visszanyeli, csak marja a nyelőcsövét és ettől begyullad, fáj neki. Hasfájást, puffadást is okozhat. Ha csinálnak neki egy hadi uh-t, attól baja nem lesz, de legalább kivizsgálja egy szakorvos. De te tudod...
2019. febr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!