Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmultam 45 eves es lehet,...

Elmultam 45 eves es lehet, hogy terhes vagyok, raadasul kulfoldon dolgozom. Megtarthato ez a baba, nagyon aggodom, van ket felnott fiam, ez csak veletlen lehet, vagy csoda, nem tudom. Mi az eselyem, hogy egeszseges?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 09:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Kellene egy genetikai tanácsadás hogy nem-e down-os a baba v. más baja nincs-e.


Egyébiránt csak rajtad múlik hogy belefér-e anyagilag lelkileg fizikailag .. hogy vágysz-e még babázni sokmindentől függ amit mi nem tudunk.


Az egészsége felöl pedig csak orvos adhat megfelelő tájékoztatást de még sajnos úgy is lehet beteg hogy Te egészségesen élsz mert a korod miatt lehetnek rizikók.

2011. ápr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Haza kéne jönni, tesztre, itt nagyon jó a terhesgondozás. Ha a teszt szerint egészséges, akkor tartsd meg! Vagyis én megtartanám. A fiaid örülni fognak, és segíteni, nektek meg jó lesz kis napsugár.

Én 46 vagyok, megszülném, ha teherbeesnék. Egyik nagyanyám 42 évesen szülte apámat, a másik 40 évesen anyámat, mindkettő a legkisebb testvér volt. Nagyanyám még élt amikor érettségiztem, lényegében engem is fel nevelt nem csak a legkisebb gyerekeit, át a háborún, s mindenen.Pedig azokban az években orvos se nagyon volt.

A Down-t kiszűrik nagyrészt, a Donwosok nagyrészt fiatal anyáktól születnek, akiket ugye nem szűrnek. Más betegségre az esély ugyan annyi.

4-5% az esélye átlagosan ebben a korban a betegségnek, de ugye vannak az ellenőrzések, s esetleg, ha beteg, akkor nem szülnéd meg...

2011. ápr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1% az esély ebben a korban teherbe esni, rendszeres nemi élet mellett egészsége szülőkkel, szóval csoda szerintem ami veletek történt.

Fehér Anna is terhes.

2011. ápr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%

Én nem tartanám meg, már bocsi. 45 évesen, hogyan fogod felnevelni? 65 leszel, mire ő 20....

A gyerek érdekei nem ezt mutatják.

2011. ápr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Több tényezőtől is függ a döntés.Ha Te egészségi állapotodtól, a családi körülményektől, értem ezalatt, hogy az apa is szeretné a babát, anyagi helyzet, a terhesgondozás alatti vizsgálatok eredményeitől...

Te és a baba apja kell eldöntsétek, hogy belefér-e még az életetekbe egy kisbaba nevelése minden örömével és bajával együtt!

2011. ápr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

10:02-nak

És akkor mi van??

Gonodlod 65 évesen meghalnak a nők?

A 20 éves mag már amúgy is felnőtt, de mi van, ha az anyja 80 évee koráig élne.

Ezért vetesse el??

2011. ápr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Szia én megtartanám nem vagy öreg a babázáshoz..Főleg ha te sem érzed magad annak.-Légy büszke magadra hiszen ez szuper dolog,:D
2011. ápr. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok biztatast. Juliusban megyek haza szabira, addig a termeszetre bizom es meg akkor sem lesz keso donteni, hogy mi legyen. Meg nem szoltam senkinek, meg raer, de azt tudom, hogy a parom mindenben mellettem all majd. Meg soha sem csalodtam benne, es o biztos hogy nagyon orulne, hiszen a fiuk utan ket terhesseget is elvesztettunk es mar feladtuk, hogy valaha is osszejon. Dehat jobb keson mint soha. Majd jelzem, mi tortent.
2011. ápr. 16. 15:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta Kedves Kérdező? :)
2012. máj. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

Persze. Én 47 vagyok, és nagyon örülnék, ha még teherbe snék!

de járj gondosan doktorhoz!

Mindkét nagyanyám 42 évesen szülte egyik apámat, másik anyámat. Mindkettő otthon különben. És nagyon jól sikerültek, még ma is dolgoznak. És több a jövedelmük, mint az enyém. Az egészségük meg olyan, mint az enyém most.

Nagyanyám is élt, mikor én érettségiztem, bátyám főiskolára járt. Te is megérheted még az innen való unokáid lakodalmát.

2012. máj. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!