Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Téged is bántana, ha lépten-ny...

Téged is bántana, ha lépten-nyomon azt kérdeznék, tervezett-e a baba, vagy véletlen?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 16:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Nem! Én 8 hetes vagyok, de van, aki tőlem is megkérdezi. Pedig már házasok is vagyunk!:)
2011. máj. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Tölem seni nem kérdzte meg, pedig mi nem vagyunk házasok.
2011. máj. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Az elsőnél mindenki megkérdezte, pedig tervezett gyerek volt.

Most, hogy ismét várandós vagyok, senki nem kérdezi, pedig meglepibaba. :)

2011. máj. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

:) Hát nem az, hogy bántana, de vetnék egy becsmérlő pillantást az illetőre! Mi köze hozzá?

Egyébként nekem egy furcsa kérdés volt: "Természetes úton fogant?"

Na erre csak pislogni tudtam és mondtam, hogy "szerencsére igen, bele sem merek gondolni milyen lehet több évig próbálkozni, nem bírnám..." /gondoltam, érintett lehet a hölgy, amiért konkrétan ezt kérdezte, ki is derült, hogy ők 10 éve próbálkoznak lombikkal, mindennel :( /

Na de ez más kérdés.


Tőled amúgy miért kérdezik ezt? Akkor tudom elképzelni, ha még nem rég vagytok együtt.

/Ja, mi 8 hónap ismeretség után házasodtunk össze, akkor többen megkérdezték, "jön a baba?" -na ez szarul esett. Amúgy 3 éve vagyunk házasok és most jön a baba:)/

2011. máj. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Nagyon utálom a kérdést! Mi kettőt terveztünk, igaz elég hamar sikerültek, de voltaképpen tervezettek voltak. Most a harmadiknál már egészen utálatos a kérdés, mert nem elégszenek meg annyival, hogy magyarázkodhatom, hogy hogy sikerült be (pedig szerintem senkinek semmi köze hozzá), hanem még le is hülyéznek, hogy meg merészeltem tartani a mai világban. Ez legalább olyan hülye kérdés, mint az, hogy "Még egyben?"
2011. máj. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Szerintem azért kérdezik, mert 5. baba.
2011. máj. 16. 16:19
 7/29 anonim ***** válasza:

Ilyet nem illik kérdezni.. Kinek mi köze hozzá?

Én nagyon furán néznék, majd hosszú hatásszünet után kelletlenül odavetném, hogy titok, majd rögtön visszakérdeznék, hogy "ti terveztétek, vagy úgymaradtál?"

(tőlem ezt kérdezte valaki, akit csak látásból ismertem: Úgymaradtál?

2011. máj. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
mondd büszkén, hogy mindig nagy családot akartatok
2011. máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Engem is ezzel a két dologgal kergettek őrületbe.

Az egyik az "egyben vagy még?" a másik a "terveztétek, vagy besikerült?"


Annál a pontnál már konkrétan fejét letéptem, mikor mindenki jóslásokba bonyolódott, hogy hú, már nem sokára lehet, hogy szülök, mert a hasam így, az orrom úgy, a lábam amúgy néz ki. Közben majdnem két héttel túlhordtam a babát, és már rég meg kellett volna szülni. Mintha bennem fel se merült volna, hogy szülni fogok hamarosan.



Szerencsére már csak legfeljebb egy-egy doki kérdez rá, de ők is egyre ritkábban. :D

2011. máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 20 éves leszek mire megszületik a babám, szóval tőlem kivétel nélkül mindenki megkérdezi, hogy na és tervezett volt? Védekeztetek? ... stb. Volt olyan alkalom, hogy annyira kiakadtam már ezektől a kérdésektől, (mert am volt még ilyen felesleges és indiszkrét kérdés ami elég alaposan belemászott a magánéletembe!) hogy sokszor csak annyit mondtam, hogy nem vagyok hajlandó válaszolni. Azért nem, mert ezek a kérdések abszolút feleslegesek, csak a pletykát szolgálják ... Aki tényleg szeret engem, vagy kíváncsi rám, az azt fogja megkérdezni, hogy hogy vagyok? Vagy, hogy a baba hogy van? Ezt többször a tudtára is adtam a kotnyeleskedőknek ... Kissé csalódott voltam az elején, de már egyszerűen csak figyelmen kívül hagyom ezeket a kérdéseket.

25+6 hetes kismama

2011. máj. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!