Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelkiismeretfurdalással hogy...

Mendy1025 kérdése:

Lelkiismeretfurdalással hogy álltok?

Figyelt kérdés
17 hónapos a kisfiam,és eddig nem nagyon jutottam el odáig,hogy kicsit apukára hagyjam,és elmenjek pár órára.Nem is igazán akartam.Most a barátnőm hazajött külföldről,mert ott dolgozik,és este elhívott kicsit csavarogni,beszélgetni,ilyenek.Pár órára.Ha elaludt babám,utána mennénk.De olyan lelkiismeretfurdalásom van már most,hogy itthon hagyom.Tudom,hogy nem rossz helyen lesz,meghogy úgyis alszik meg stb.,de nem vagyok hozzászokva:))))Nálatok volt ilyen? Ilyenkor normális dolog,hogy így érzem?Tudom,már nem kisbaba,meghogy nem az anyja szoknyája mellett a helye,de akkor is ezt érzem.Köszi a válaszokat!
2010. júl. 2. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Hogyne lenne normális. Na Én ennél meredekebbet csináltam tavaly nyáron, kislányom 5 hónapos volt. Ebéd után letettem aludni úgy 2 körül, férjem hazajött, Én meg autóba ültem barátnőmmel, és elmentünk Bp-re Depeche Mode koncertre. Tehát, 5 hónapos kislányom a délutáni alvásból Apával ébredt, Apával evett, Apával játszott, Apával vacsizott, Apával fürdött és ment aludni. Természetesen semmi gond nem volt, mert férjem ugyanolyan tökéletesen ellátta születése óta, mint Én, de majdnem megőrültem annak ellenére, hogy a koncert felejthetetlen volt. Éjjel 3-kor értem haza (ráadásul Szombathelyen lakunk), mindenki békésen aludt. És másnaptól is minden rendben volt. Szóval, hajrá, csak bátran! :-)
2010. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Az én lányom 1 éves. Még sosem hagytam senkire. Jövő héten készülünk barátnőmmel egy kis esti beszélgetésre, csavargásra, szintén miután elaludt a manó.

Nekem már most lelkiismeret-furdalásom van. :(

Ugyanakkor szükségem van egy kis kikapcsolódásra...erre próbálok gondolni, nem pedig arra, hogy itthon hagyom a picurt Apával.

2010. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi csajok,akkor nem csak én érzem ezt.:)))azért így kicsit jobb:)) Nálunk is elvan az apjával,de mondjuk etetni,fürdetni,na az nem megy neki :)))ezért is maradok,amíg elalszik:)mégegyszer köszi:))
2010. júl. 2. 13:24
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Én fiam 10 hónapos, még nem hagytam senkire. Nem volt miért. Ha úgy adódik, hogy valamikor esetleg nélküle mennék valahova biztos nem lesz lelkiismeretfurdalásom, mert az apukájára bíznám. Rá pedig az életemet rábíznám. Vagy már rábíztam? :-)

Pont mostanában gondolkoztam ezen, hogy lehet elmennék egy kicsit csavarogni egyedül. Vagy a páromat küldeném el, hogy menjen kettesben a manónkkal vásárolni. Igazából nem is magam miatt szeretném, hanem miattuk, hogy ők is legyenek egy kicsit kettesben, amolyan apa-fia módon... :-)

2010. júl. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Éppen múlt héten volt az osztálytalálkozónk. Az osztályfőnöki órára egyedül mentem, utána megfürdettem a kicsit, megetettem, letettem aludni. Anyósommal maradt, mi pedig a férjemmel elmentünk vacsorázni. Már nagyon vártam, hogy kimozdulhassunk, de mikor öltözni kezdtem, olyan rossz volt, legszívesebben azonnal levetkőztem volna és maradtam volna itthon vele. Pedig csak este 8-tól éjfélig maradt egyedül, utána jöttünk is haza. 5 hónapos.
2010. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Soha nem volt lelkiismeret furdalásom, jó kezekben hagyom, egy kis szórakozás meg csak segit abbna, hogy másnap még türelmesebb legyek vele. Akkor miért is lenne?
2010. júl. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Persze,igazatok van,hogy jókezekben van meg minden,de nekem akkor is furcsa:))én is arra gondolok,hogy jó lesz kicsit kimozdulni:)
2010. júl. 2. 13:36
 8/11 anonim ***** válasza:
14hónaposan hagytam elöszőr magára apával.Koncertre mentem,tavaly kihagytam az idén nem akartam.De ahogy közeledett az este,egyre inkább azon filóztam lemondom.De szerencsére nem tettem.Elaludt a babám elmentem,nagyon jól éreztem magam,bár sűrűn figyeltem a telefont.Éjfélre feltöltödve értem haza,a pici azt sem tudta,hogy elmentem.Menjél nyugodtan,érezd jól magad.
2010. júl. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen csajok:)))
2010. júl. 2. 14:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Én már sokkal hamarabb "magára" hagytam a lányomat, ott nyüzsgött az apja, anyu és anyósom. Siettem haza, vásárolni voltam, de teljes nyugalomban voltak, mire hazaértem. Mindenki tudja a családban, hogy mikor mit szokott csinálni a kicsike, így bármikor otthagyhatom. Időnként hazatelefonálok, ha több órára megyek el, de eddig minden rendben volt. Sőt...időnként azt érzem, hogy akár el is költözhetnék itthonról:-))) de ez csak vicc volt, mert éjszakára még nem maradtam ki. 5 és fél hónapos a lányom.
2010. júl. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!