Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hónapban mennyit költesz...

Egy hónapban mennyit költesz a gyerekeidre, mit szoktál venni nekik leginkább?

Figyelt kérdés
2019. márc. 2. 02:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%

Miért bolond az, aki nem vezeti le összegszerűen a gyerekre fordított kiadásokat?! Attól haladunk előre, teszünk félre neki és magunkra is.


8e az étkezés, nálunk is azt eszik, amit megkíván. Havi 1x elmegyünk vásárolni ruhát, ami megtetszik, megveszem, átlag 1-2 ruhadarab, szezonvátáskor olyan 40-50e mert H&m-ből választ, néha c&a. Változó. Szereti a könyveket, 2 db minden hónapban. Szerintem az a gáz, amikor valaki rászámolja a gyerekre a ráeső víz, villany, nyaralás, étterem arányokat. Teljesen felesleges szerintem. Én nem számolom. De most visszagondolok a februárra, hogy tudjak mondani egy összeget rászámolva. Ehhez minden kiadás kb-ra(nálunk normális étkezés van, nem eszünk virslit, párizsit, semmilyen vörösárut, mert nem egészséges) éttermi látogatásokkal együtt kb 80e volt.

2019. márc. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
63%

Ez váltotó!-télen a gyógyszerek, tavasz nyár a sok kirándulás. Pl Vadaspartkban voltunk hétvégén (5000 volt hármunknak a belépő)

Havi egyszer azért elmegyünk valahova, mióta megszületett, másnem a nagyikhoz. Így az üzemanyag ktg legalább 20 ezerrel több

2019. márc. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%

Hűha, ha mindent beleszamolok, kirándulás szórakozás, iskolai dolgok, ruha amortizáció cipok (sajnos nem vigyáznak a ruháikra) étkezés oviban suliban, plusz itthon vitaminok gyógyszerek, sportszakkor,nyári táborokra is havonta előre gyujtok- akkor összesen legalabb 350.000 et... De 4 en vannak, ebből a nagyobb fiam már 12 éves, nagyon sokat tud enni.

Rezsit nem számolom bele és az utazást sem mivel ha egyedül lennék is beautoznek a városba tehát hogy közben őket is "kidobom" nem jelent pluszt.

2019. márc. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
26%
13 vagyok hogy mit szoktam venni leginkább az lemaradt, hát nyilván kaját... Az az amiből sose elég.
2019. márc. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, 2, de ezek szt inkább veszel méregdrága tollat, mint minőségi ruhát :(
2019. márc. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
78%
Ha mindent meg akar adni az ember, élelem, gyogyszer, vitamin, programok, atlagos ruhák, fejlesztések -plusz oktatás(nem sielések es hasonlok, hanem pl nyelv), nyaralás, karácsony, félretenni neki, az 100 ezer havonta a minumum. Es nincs benne "kilengés", pl extrém sport, külföldi nyaralás, szitter es egyebek
2019. márc. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
61%

11, az 5-ös sem azt írta, hogy tételesen forint fillérre lebontva, de tény hogy a pénzügyi tudatossághoz minden bevételi szinten hozzá kéne hogy tartozzon, hogy az ember vezeti a költségeit.

Mi is vezetjük. Vezettem akkor is, amikor 6 ezres ösztöndíjam volt és vezetjük most is, hogy több százezres összbevételünk.

Nem címkézzük fel gyerekenként, de pl: tudom hogy a drogéria, gyógyszertár számla 80 %-a az övék, ugyanígy a ruha, cipő ktg is többségében, hisz nekünk felnőtteknek ritkábban vásárolunk.

Nálunk 50 körül van az átlag/gyerek.

2019. márc. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Huuu ez teljesen valtozo nalunk. Mult honapban pl csak a vitaminokat vettuk neki pluszban, mert pont elfogyott. Az 5000 ft volt. Ebben a honapban kapott legot, meg par uj ruhat, igy kb 30-40.000et koltottunk ra.
2019. márc. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
55%

Külföldön lakom, itt ingyen van a gyógyszer 16 éves kor alatt, de még sosem volt beteg ezért nem kellett gyógyszer. Ingyen van a vitamin is.

Óvodai étkezés szintén ingyenes.


Ruhákat egy évben kétszer veszek , a januári akciókkor és a nyár végi akciókkor. Ilyenkor megveszem egész évre ugyanis 90 %-os akciók vannak. Épp a héten vettem jövő télre sapkát ugyanis átszámítva magyar pénzre volt 8000 Ft helyett 150 Ft volt , ennyit az itteni akciókról, És hogy miért vásárolok előre. Ez nagyon sokat számít lehet vele spórolni , amit aztán utazásra , programokra tudunk költeni.


Ételből sok zöldség , gyümölcs, rengeteg sajtot, tejterméket eszik, teljes kiőrlésű kenyér ( nemcsak ami látszatra az , hanem valóban az és ez nem olcsó ). Nagyon sok halat eszik, ez itt halas ország. Csirkéből mindig minőségi, farmról származót veszek neki, tojás úgyszinén.

Kéthetente egyszer kap egy kis játékot , ez például egy Kinder tojás bevásárláskor vagy egy kicsi autó. Erre nagyon népszerűek a használt áru boltok, ott fillérekért lehet kapni gyerek könyveket, kirakókat, ha valamit meglátunk és tetszik tetszik akkor megvesszük.


Négy éves egy fizetős sportra jár , de hamarosan szeretném úszásra is beíratni az lesz a második.

2019. márc. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
46%

Iskola étkezessel 56ezer

Edzes 8ezer

Ayres 20ezer

Játszóhaz változó kb 6ezer

Ruhák 20-30ezer

Cipő havi átlagra leosztva 20ezer kb.

Mozizás 5ezer

Kirándulások egyéb programok 10ezerkb leosztva

O. pénz 1ezer

Tisztálkodási szerek 3-4ezer leosztva

Egyéb 30-40ezer.

2019. márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!