Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos, csak tápszerrel...

4 hónapos, csak tápszerrel táplált babák anyukáitól szeretnék kérdezni. Mennyit eszik a babátok?

Figyelt kérdés

Hányszor és milyen mennyiségeket eszik a babátok?


Milyen időközönként?


Éjszaka/hajnalban kérnek-

e enni?


Mennyit híznak hetente?


Kisfiam naponta 4× kap tápszert és 2× szopozik. Szeretném a szopizást kiváltani, mert már nagyon kevés a tejem, ezért az utóbbi 2 hétben alig hízott a babám. Azt vettem észre, hogy ezek a szopizások inkább csak "komfort" szopizások már. Hajnalban 4-5 óra között kel és így alszik vissza. Este pedig 6-7 óra felé már annyira nyűgös, hogy csak így lehet megnyugtatni, hogy bírja fürdetésig, ami fél 9 körül van.


Még az lenne a kérdésem, hogy aki hajnalban/éjszaka is megetetni a babát az hagyja a kiságyban míg készül/melegszik a tápszer vagy esetleg viszitek magatokkal a konyhába? Vagyis a gyakorlatban ez, hogy működik? Mert ugye ilyen szempontból a szoptatás nagyon egyszerű és kényelmes.


2019. márc. 3. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont 4 honapos a fiam.

150 ml tapszert eszik napi 6 alkalommal. Este 7-8 korul eszik utoljara, ejjel egyszer ker 2 korul, utana 5-6 korul reggel, akkor mar ebredunk.

En a szobaban keszitem el a tapszer, termoszban forro vizet viszek fel, a cumisuvegben pedig hutott forro vizet. (Jelenleg a 150 ml vizhez 100 ml hutott vizet tartok a cumisuvegben es ehhez ontok 50 ml forrot a termoszbol). Mehet is bele a tapszer es keszen van, nem jarok a konyhaba emiatt, egy perc sincs igy.

Sirni nem nagyon szokott, mert mar a nyoszorgesee felebredek, vagy arra, hogy forgolodik, keszitem a tapszert es mire a sirasig eljutna, addigra mar etetem. Vissza is alszik a vegere, bufizni mar almaban szokott es utana lerakhatom.

Jah, 68 cm es 7,5 kg korul van, a heti hizast pontosan nem tudom neked megmondani.

2019. márc. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ! ☺

Kisfiam csak 6370g, így már biztos kiváltom a szopizásokat.

2019. márc. 3. 13:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért nem táplálsz vegyesen? Nekem is nagyon kevés a tejem, de az a kevés is aranyat ér :) Én is csak éjszaka tudok szoptatni, olyankor ha hallom h nyöszörög készítek neki 150ml túl meleg tápszert (szintén termoszos megoldás) ami szépen lehűl mire végez a melleimmel. És akkor megetetem annyival, amennyit elfogyaszt, jellemzően 120ml minimum.


Este szintén nyűgi, én akkor is adok neki cicit, miért ne, viszont fürdés után, közvetlen lefekvés előtt még megkínálom szintén 150ml-el.


Én egyébként még szoktam fejni amíg a férjem fürdet, meg ébredés után amíg nyugis szintén mellre teszem (7-8 körül reggel), hogy tovább bírja a tejem, de ezt csak így zárójelben :)


Amúgy nyilván minden baba más tempóban gyarapszik, de nem mell ám neki úgy nőnie mint a gomba 4-5-6 honaposan is. Ilyenkor szokott elkezdeni mérséklődni a tempó, főleg ha közel duplázta már a súlyát

2019. márc. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A te fiadnak is jo a sulya, onmagaban emiatt nem indokolt a tapszer. Az enyem eleg hosszu is a korahoz kepest, legalabbis masfel hete mertek ennyinek es azt mondtak, hogy a hossza nagyobb, mint a sulya a korabeli babakhoz kepest. Pontosabban akkor 7,3 kg volt, meg nem volt 4 honapos, a 7,5 kg kb irtam, hogy most annyi lehet.


A tied mennyit hizik hetente?

2019. márc. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utóbbi két hétben 80 grammot hízott. Előtte hetente 100-200 grammot is.


Már azért is le akarom szoktatni a ciciről, mert kb. 5 perc után már csak szenvedünk. Tépkedi, szaggatja, üvölt rajta.

2019. márc. 3. 14:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
4x170-et eszik napközben, este még 200-at. 9-6ig alszik általában. 6700gram és 66cm a lányom, jövőheten lesz 5 hónapos.
2019. márc. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaz az én kislányom nem 4 hanem 6 hónapos napi 5x eszik tápszert 150ml-t, 4 hónaposan 90ml-t HA megevett,viszont 3040g-mal született és most 9kg.
2019. márc. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!