Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van ha egy baba egyáltalán...

Mi van ha egy baba egyáltalán nem pápázik meg tapsikol?

Figyelt kérdés
Olvasom más kérdéseknél, hogy ezeket szinte mérföldkőnek tekintik, a védőnő is számon kéri státuszon. Nekem meg eszembe se jutott ezekre tanítani a gyerekem... Mármint persze, tudom én hogy ez ilyen kisgyerek cukiság és tökre értem, ha valaki megtanítja. Miért ne? Na de ha én nem, akkor mi van? Miért olyan fontos ez?
2019. márc. 5. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Attól, hogy te nem vagy az a cukiskodós típus, a babának még a saját szintjén a fejlődését szolgálják ezek a játékok. Ezért fontos.
2019. márc. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az utánzást tesztelik ezzel. "Taníthatod" te fejvakargatásra is, vagy hogy bemutasson a szomszédnak.
2019. márc. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindazon felül, amit az első ír a pápá az ő szintjükön köszönési forma is. Szerintem vannak dolgok, amiket nem lehet elég korán kezdeni, ilyen például köszönni tanítani a gyereket.

Tapsolni se úgy tanult meg hogy leültem vele szembe és fiam ez a tapsolás. Vannak mondókák amikben tapsolunk és ott kezdődött.

2019. márc. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a “papazas” nekem sem tetszett, ezért azt tanítottuk neki, hogy a sziara integetni kell. Így tud köszönni, ami nekem fontos.


Tapsolni mondokakkal tanult meg.

2019. márc. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A pápázás az olyan, mint a felnőtteknél a jo napot. Tudod, köszönési forma, amit nem lehet elég korán kezdeni a gyerekeknél, hogy megismerjék az illemet. Ez nem feltétlen cukiskodás.

A tapsikolás pedig játék. Persze erre nem kell tanitani, a legtöbb gyerek magatol rájön, hogy kell, de igazábol kb szerintem a mindennapi élet része.

2019. márc. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Nekem se tetszett, nem is tanítottam egyikre sem, magától kezdte el csinálni mindkettőt, 1 évesen konkrétan az összes szembejövő idegennek integetett.
2019. márc. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk pld megkérdezték valamelyik státuszvizsgálaton.Nem csinálta pedig mutattuk neki, de egyáltalán nem izgatta és nem is akart utánozni bennünket.Kérdeztem mennyire gáz ez megnyugtattak, hogy semennyire majd mikor kedve lesz fog pápázni. Most 16 hónaposan orrba szájba pápázik ismerősnek,ismeretlennek.Ilyen téren bőven különböző módon fejlődnek és igazából csak az az érdekes, hogy utánoz e téged valamilyen formában vagy nem.
2019. márc. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A pápá szerintem is a köszönés egyik formája, köszönni meg igenis meg kell tanítani a gyereket.

A tapsolás szerepel mondókában is, mi megtapsoljuk egymást ha valaki ügyes. Ő is megtapsol minket.

Viszont az idejével nem értek egyet, minden el van túlozva és ha valamit nem csinál a gyerek a nagykönyv szerint, rögtön fejlesztés.

2019. márc. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, a pápával igazatok van, oda fogok figyelni. Tapsolni meg úgyis megtanul majd.. :)
2019. márc. 5. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!