Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszal anyának érzem magam?

Rosszal anyának érzem magam?

Figyelt kérdés

Szerdán szültem a babámat tejem még nincs csak pár csepp a mellemet sem fogadja el ha cicire akarom rakni ordít tiszta vörös a feje annyira sír hogy már nem kap levegőt csecsemösök is probáltak segíteni ök se tudtak így maradt a tápszer..rossz anyának érzem magam hogy nem tudom szoptatni a babámat szóvá is teszik az emberek hogy tápszer nem jó neki..

Minden egyes nap sírva kellek és fekszem.

Valakinek valami ötlete hogy fogadhatná el a mellem

Meg hogy indulhat be a tejem ? ( mellszivoval se indult még el csak pár csepp jön ki , szoptatós teát iszok )


2019. márc. 10. 09:17
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Te nem gyerek vagy, hanem felnott no, most adtal eletet egy gyermeknek, az orvos es a vedono nem allnak feletted, ok max. a te tanacsadoid, akiknek a tanacsait vagy megfogadod, vagy nem (megjegyzem, ha anno rajuk hallgatok, a szoptatasnak valoszinuleg gyorsan befellegzett volna).


A tapszer nem nereg. De ha van anyatej, marpedig nalad van, ES emelle meg szeretnel is szoptatni nagyon, akkor szerintem erdemes ezert megtenni, amit csak tudsz, szoptatasi tanacsadotol segitseget kerni, es addigsem hagyni, hogy a gyerek ehezzen, kispoharbol adni neki a tapszert (de a koranak megfelelo mennyisegben, nem pedig kitagitani a gyomrat tul sok tapszerrel). A Szoptanit keszulek lenne a legjobb, nezz utana, van belole hazi verzio, csak egy cumisuveg, es egy 5-os vagy 6-os tapszonda kell hozza. Elofeltetele, hogy mellre tudd tenni, gyorsan betenni a szaja sarkaba a tapszonda egyik veget, a masikat a cumisuvegbe, igy a szondan keresztul szivja a tapszert, de megis eri kozben inger a melled, be tud indulni a tejtermeles, es szep fokozatosan elhagyhato a tapszer.


Kerj segitseget a megfelelo helyrol, az orvost meg a vedonot meg fenntartasokkal kezeld. Nagykn erzekeny allapot hormonalisan es fizikailag, lelkileg a szules utani 6-8 het, ez az az idoszak, amikor erdemes bevenni a Leszarom-tablettat, es tenni magasrol mas velemenyere, befele figyelni az anyai megerzesedre, es a babadra figyelni, hogy ki tudd alakitani, hogy nektek mi a jo. Senki sem toltott a gyerekeddel annyi idot, mint te. Ok max javaslatokat mondhatnak, amiket megfogadhatsz, vagy elvethetsz. Es ha lecsesznek hetfon, nyugodtan kikerheted magad, neked is jar a tisztelet, ok nem a feljebbvaloid.

2019. márc. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja es megvalami, csakhogy erezd, hogy ok mihez ertenek: a szoptatasrol alig tanultak valamit, azt is sok esetben jo regen sokszor teljesen szoptatasellenes tanacsokat tudnak adni, pl. az en vedonom azt mondta, hogy szoptassam nagyon max. 2 orankent a gyereket, annal gyakrabban semmikeppen, mert attol hasfajasos lesz. Hat az en gyerekemnek pici volt a gyomra, az anyatej pedig 60(!) perc alatt felszivodik, refluxos is volt, a leheto legrosszabb, amit tehettem, hogy kivarjam a minimum ket orat... Raadasul nekem tenyleg sok inger kellett, hogy fennmaradjon a mennyiseg. Ok ezt alig tanuljak, alig ertenek hozza, most jelenleg max. annyit mobdanak, hogy dede szoptass mindenaron, aztan majd huzogatjak 6 honapos kora utan a szemoldokuk, hogy minek szopik meg, ha sikerul beinditani.


Az en vedonom a hordozast is nagyon ferde szemmel nezte, ami sokaig nagyon zavart, mert mikor jott, megjegyzeseket tett ra, meg fejeket vagott (az mindegy volt, hogy a gyerekem a reflux miatt a fuggoleges pozicioban tudott megnyugodni), aztan a sokadik latogatasanal megjegyezte, hogy latja, hogy en mindenkeppen hordozom ezt a gyereket. Mondtam neki, hogy igen, nekunk ez valt be. Es onnantol ennyi volt, mar csak mosolygott ezen, mikor legkozelebb ajtot nyitottam, a gyerek meg szokas szerint rajtam volt a hordozokendoben.


Tudod, nem nekik kell a te gyerekedet ellatni, nem ok mennek at azokon a nehezsegeken, amiken te most eppen, es a tanacsaik kovetkezmenyeivel sem nekik kell majd egyuttelniuk, hanem neked, ha megfogadod oket. Eppen ezert a te eletedben te vagy a legkompetensebb.


Az en gyerekem 3 eves, reg nem hordozom, mozgasfejlodesben mindigis elol jart, es nagyon onallo szemelyiseg, ami mar 1 eves kora ota egyertelmuen latszik, ezeket csak azert irom, mert ilyenekjel riogattak, hogy ez maskepp lesz. Nem lett igazuk. En orulok, hogy a megerzesemre hallgattam, erre biztatnalak teged is.

2019. márc. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

És még vagy 1000x fogod ugyanezt érezni, azért mert épp fáradtabb vagy,mert nincs elég türelmed, mert épp rászóltál és lehet nem kellett volna stb..stb..


Tedd minél gyakrabban a melledre a kisembert.Vagy legalábbis próbáld, nézték a nyelvét ,hogy nem e valami letapadása van mert szokott ilyen előfordulni és akkor se fogadja el a cicit.Van akiknek pár hétig is eltart míg belövell a teje.Nekem pld a 2 hét végén lett igazán.Addig pótoltuk a kieső mennyiséget tápszerrel.Ne érezd magad rosszul ettől,ha nem tudnád szoptatni akkor sem ettől leszel jó anya, hanem attól ha szeretettel neveled és mindig ott leszel neki az életben amikor kellesz.Ez sokkal fontosabb.Próbálj ne idegeskedni kitartást kívánok és boldog babázást!

2019. márc. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Hívjál fel egy szoptatási tanácsadót! Nem vagy rossz anya, de a szoptatás nem mindenkinek jön magától, a szoptatási tanácsadó is évekig tanulja. Még nagyon az elején vagytok, simán lehet kizárólagos anyatejes a babád! Szerintem ne add fel! Oké, hogy a tápszer nem rossz dolog, de miért ne adhatnád azt, ami a legjobb = anyatej! Kérlek, ne add fel, kérj segítséget, nem szégyen az, én is és rengeteg édesanya kért, és sikerült megoldást találni! Addig is : legyen sokat mellen a babád, akár egy szál pelenkában és te is csupasz mellkassal betakarózva, kínáld sokszor, illetve a babák félálomban sokkal ösztönösebbek, valószínűleg elfogadja így a mellett. Ehhez kitartás és türelem kell, meg persze ne idegeskedj mert megérzi, ő is feszült lesz. A házi munka, minden egyéb megvár, a te dolgod most a babával való ismerkedés, ahogy ő neki a világgal, hiszen kilenc hónapig nem volt éhes se szomjas, nem volt semmi gondja, hirtelen kikerült erre a zajos fényes világra, ő még adaptálódik. A szoptatás roppant egyszerű dolog, csak az eleje nehéz, hiszen mindkettőtöknek új dolog. Ez az első közösen megoldandó feladat a babáddal. Kitartás, menni fog szépen minden!
2019. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
28%
Én sose értettem ezt az anyapicsogást, már bocs. Ha nincs tejed, arra való a tápszer, hogy azt egye a baba. Én is tápszereztem, semmi baja nincs a lányomnak, de én nem bögicséltem ezen heteket, hogy nincs tej és nem is szólt be senki miatta.
2019. márc. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
31%

A nők nagyon kis százalékának (tejmirigy állomány hiány, de ezt a kórházban megnézi a helyi védőnő vagy tanácsadónő) "nincs teje" csak egyszerűbb ráfogni... Mint tenni érte, hogy beinduljon a termelődés. A WHO ajánlás : ha még nem lövellt be megfelelő mennyiségű tej, akkor a pótlást az édesanya saját, lefejt tejével kell kezdeni, utána donor tej, és csak harmadik lépés a tápszer. Természetesen a pótlást szoptatás barát eszközből adni pl kispohár, fecskendő, szoptanít készülék. Nem segítség az, ha azt hajtogatjuk, hogy nem lesz baja a tápszertől. Fizikálisan biztos nem. De egy cumisüveg már nem azt az anyai közelséget adja vissza, mint az anyamell biztosít, ráadásul a szoptatás nem egyenlő az etetéssel, a baba a közelségért, biztonságért, fájdalomcsillaoításért stb kéri magát mellre. A cumisüvegből öt perc alatt belefolyik a szájába a táp, és mindenki megy a dolgára. Hol itt a bensőség, amire egy újszülöttnek szüksége van.

Nagyon káros azt tanácsolni egy friss édesanyának, hogy ne bőgjön, hiszen ő pont azért kért segítséget, mert szoptatni AKAR. Sajnos van pár károgó, akinek lustaságból, tájékoztlanságból nem jött össze a szoptatás, ők a legnagyobb tápszer ajánlgatók...

2019. márc. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
35%

Ebben az a fura hogy nem szopizott a baba. Miért?


Nekem ugyanez volt, este jött egy normalis aki leszívta babám pocakját, tele volt véres trutyival. Azt mondta nővér persze hogy nem szopott, kicsi, nem hülye. Nyelt magzatvizet, nem evett rá. Utána szoptattam 24 hónapig gond nelkül.

De okozhatja lenőtt nyelv is hogy nem szopik. Vagy a mellbimbó.

Valami baja van, amit vörös üvöltő fejjel próbál közölni.


Ez hianyzik a sztoriból, hogy mintha semmit nem csinaltatok volna-legalábbis nem írtad, hogy leszívtak a gyomrat, megnézték nyelvét, használtál bimbókiemelőt...... leginkább nem kap ra a cicire, nem szoptatok.


A tej szoptatás közben termelődik, teljesen természetes ha nem szoptatsz, nincs.


Nincs ezzel semmi baj, tápszeren is felnő majd a baba.

2019. márc. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Tápszert egyből elfogadta? Cumisüveget is? Hogyan adod neki a tápszert?
2019. márc. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Cumisüvegből kapja a tápszert.

Most vettem egy bimbóvédőt most rá kap nagy nehezen de még nincs tejem

2019. márc. 10. 13:24
 20/28 anonim ***** válasza:
60%

Nem kell ezzel törödni. Amilyen gyakran tudod rakd mellre. Próbálgass poziciókat. Próbálgasd bimbóvédő nélkül is.


Egyébként ne gondold hogy sokat szopiznak gyerekek. Az első babammal 1 hét után úgy jöttünk ki hogy mérhetetlen mennyiseget szopott-10 ml alatt, jobb esetben 20-at evett. Es csak anyatejes volt majd 6 honapig összesen 18 honapig szoptattam.


De tök mindegy a mennyiség. Egy csepp is egy csepp.

2019. márc. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!