Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszal anyának érzem magam?

Rosszal anyának érzem magam?

Figyelt kérdés

Szerdán szültem a babámat tejem még nincs csak pár csepp a mellemet sem fogadja el ha cicire akarom rakni ordít tiszta vörös a feje annyira sír hogy már nem kap levegőt csecsemösök is probáltak segíteni ök se tudtak így maradt a tápszer..rossz anyának érzem magam hogy nem tudom szoptatni a babámat szóvá is teszik az emberek hogy tápszer nem jó neki..

Minden egyes nap sírva kellek és fekszem.

Valakinek valami ötlete hogy fogadhatná el a mellem

Meg hogy indulhat be a tejem ? ( mellszivoval se indult még el csak pár csepp jön ki , szoptatós teát iszok )


2019. márc. 10. 09:17
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
33%

Várom a lehetséges válaszokat arra, hogy valaki miért ad tápszert. Igen, én okos vagyok, tanult ember és utána néztem nálam okosabb emberek kutatási eredményeiknek, ezért tudtam szoptatni, nem a könnyebb és rosszabb megoldást választottam, hanem akartam és küzdöttem.

A kérdezőt senki sem bántotta, rengeteg szuper tanácsot kapott, miszerint kérjen SZAKEMBERtől segítséget, ne hallgasson egyből "adj tápszert neki" együgyű nőkre. Mert nem egyből a tápszer a megoldás. Egy egészséges baba és egészséges édesanya közös életének kezdetét miért kéne elrontani tápszerrel? Legbutább ötlet. Szoptasson amikor lehetősége van,a világon nincs olyan tápszer, ami helyettesíti az édesanya tejét és közelségét. Miért erőltetitek ennyire? A szoptatásban kért segítséget, és kapott is. Az, hogy "adj tápszert" az nem segítség! Fel kéne már fogni.

2019. márc. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
18-as! Persze, hogy nyelt magzatvizet, egész terhesség alatt nyeli, kóstolja. De azt fel is dolgozza a szervezete, abból lesz a magzatszurok.
2019. márc. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
40%

Na 1, én nem egyfolytában a szoptatással foglalkozom, tehát nem valószínű, hogy az én válaszommal találkoztál volna korábban.

2 leírom, bár kétlem, hogy megértenéd, súlyos, vészes terhességi hányással küzdöttem, 45 kg voltam szülés után, nem termelődött tejem, a maximum 10 ml volt, amit a baba ki tudott szívni, nagyon vérszegény voltam és egyéb hiánybetegségek léptek fel, emiatt nekem még a szoptatási tanácsadó is azt mondta, hogy NE szoptassak, na ennyit arról, hogy csak a tejmirigy elégtelenség miatt nem lehet szoptatni, baromság, rengeteg ok lehet rá és az igazat megvallva van egy majdnem 2 éves lányom, aki eddig egyszer volt beteg, úgyhogy nem gondolom, hogy annyira muszáj lenne az anyatej immunvédö hatása. Ha lehetett volna szoptattam volna, nem lehetett, de mindenféle bőgés nélkül is fel tudtam fogni, hogy az ilyen esetekre van a tápszer és örültem neki, hogy létezik ilyen alternatíva.

2019. márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
21%
Kedves 30-as, te tényleg ennyire biztos vagy abban, hogy az anyatejnek csak immunerősítő hatása van? Más előnyét nem is tudsz felsorolni? Akkor már értem miért nem akartál szoptatni : hideg és érzéketlen vagy. A szoptatás egy bensőséges dolog, sokkal többet jelent az etetésnél és az immunizációnál, mind a babának, mind az anyának. Te is jó anya voltál, valószínűleg csak ennyire voltál képes. A felsorolt betegségek kezelhetőek, nem kell velük takarózni. Nekem aztán mindegy, mit csináltál a gyerekeddel, de ezt a butaságot, amit itt erőltetsz, ne javasold másnak, mert káros és teljesen indokolatlan. Nagyon sajnálom, hogy röhejes kifogásokat hozol fel, amiért nem akartál szoptatni. De kérlek, ne terjeszd a tápszert, mint már írtam : első körben a nő saját abyatejét pótoljuk, másodszor donor anyatejet kap, harmadik kör a tápszer. Attól, hogy te ezt az ajánlást nem vetted figyelembe, ne buzdíts más édesanyákat erre a káros gyakorlatra, mert a kérdező AKAR szoptatni. És fog is!
2019. márc. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
40%
24 a válaszaid alapján előbb halna éhen a gyereked, minthogy tápszert adj neki. Szerintem ez nagyon szomorú.
2019. márc. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Melyik válaszom? Téves a következtetésed, mindhárom gyermekemet szoptattam még két evés koruk után is.
2019. márc. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Ajjajjaj.


Most jön a következő, soha, sehol meg le nem írt:

Úgy ment gyereked iskolába hogy a cici lógott a szájában.

2019. márc. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

3 gyerekbol egyet tudtam szoptatni,se elotte,se utana.pedig mindent ugyan ugy csinaltam.

a kozepso 2,5 eves koraig cicizett,10 hos koraig semmi mast nem fogadott el.

egymas melle allithatom oket,senki nem mondja meg sem kinezetre,sem a betegsegeikbol,hogy melyikuk volt cicis,es melyikuk nem.

sot,epp az anyatejes betegesebb,es gyamoltalanabb,erzekenyebb mint a masik ketto.

a nagy is es a kicsi is sokkal aktivabb,erosebb,kemenyebb gyerek.

pedig "szegenyek" tapszeresek voltak,a nagy a kezdetektol,a kicsi 2 hetes koratol(addig szenvedtem,probaltam de a sulya csak nem akart gyarapodni.joforman 0-24 ben orditott)

a nagynal velem voltak komplikaciok a szules utan,majdnem ramentem,igy nala hiaba volt tej,nem tudtam szoptatni.

jah,es csaszaros volt mindharom,megis a masodiknal mar az orzoben dolt a tejem.

kerdezo,ezen ne kattogj.probalni lehet,es kell is.de nem minden aron.attol meg,hogy tapszeres a babad lehet makk egeszseges,okos gyerek.

probald sved itato poharbol adni a tapszert amig probalkozol a szopival is.a cumisuveg csak hatraltatja a szoptatast.

es a legfontosabb,hogy ne stresszelj ra,annal rosszabb lesz.a tejnek nem tesz jot ha idegeled magad.probald elengedni a dolgot es meglatod sokkal egyszerubb lesz minden.minnel jobban stresszeled magad,annal kevesebb az eselye,hogy megindul a tej.

sok folyadek(tenyleg sok,minimum 3 liter naponta,lehetoleg viz),pihenes,nem idegeskedes es adj magatoknak idot.ne akkor akarj probalkozni amikor mar nagyon ehes.a varhato etetes elott kb fel oraval,akkor meg nem olyan turelmetlen.

ahogy mar irtak elottem,fekudj melle es tartsd a szajahoz a melled.az se baj ha nem kap ra.bujjatok ossze es a kovetkezo etetesnel probald ujra.neked is jot tesz a pici kozelsege,es forditva is.

kitartas,es nem vagy szaranya!

2019. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!