Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszió...

Szülés utáni depresszió hogyan ismerhető fel?

Figyelt kérdés
Ha volt szülés utáni depressziód, milyen tünetei voltak? Felismerted egyedül vagy a környezeted figyelmeztetett? Kitől kértél segítséget? Hogyan és mennyi idő alatt gyógyultál meg?
2019. márc. 11. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Engem szerencsére elkerült, de sógornőm depresszióba esett a szülés után. Ő is érezte, hogy valami nem oké, és mi is láttuk rajta. Akárhányszor mentünk látogatóba, nagyon fáradtnak tűnt, kedvetlennek, többször a látogatók előtt sírta el magát, ha pl. nem akart elaludni a pici vagy nem tudta megnyugtatni. Ellátta a babát, szoptatta, meg minden, de pl. nem énekelt neki, nem beszélt hozzá, nem cirógatta, mintha csak "feladatként" tekintett volna rá.

Én is voltam fáradt, stresszes, szorongó a szülés után, de volt rengeteg szép pillanat, tudtam nevetni, imádtam a babámat, nem győztem simogatni, puszilgatni, újszülöttként is folyton beszéltem hozzá. Szóval láttam a különbséget.

Előbb tesómmal (sógornőm férjével) beszéltünk, ő mondta hogy sajnos akkor sem jobb a helyzet, ha egyedül vannak otthon, sőt látogatók nélkül többször elsírja magát, nem tartja magát jó anyának, stb.

Végül tesóm segítségével felkerestek egy pszichológust, nem tudom pontosan mennyi idő alatt jött rendbe, de mire a baba 5-6 hónapos lett, már semmi nyoma nem volt, és a mai napig szuper anya (most 10 hónapos a baba), mosolygós, pörgős, aktív, imádja a kisfiút, rengeteget foglalkozik vele.


Én pont abban az időszakban nem sokat találkoztam velük, amikor egyre jobb lett a helyzet, de utána szuper volt látni, hogy maga mögött hagyta azt az időszakot. :)

2019. márc. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Nekem annyi bajom, meg dolgom volt utána, hogy nem volt idöm se depresszióba esni.
2019. márc. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Kedves utolsó válaszoló!


A depresszió egy betegség. Hogy te nem kaptad el az nem a te érdemed, hanem piszok nagy szerencséd.

2019. márc. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
A depresszió nem fertözö betegség, így rlkapni se lehet, úgyhogy nagy hülyeséget írtál. Az minden fejben döl el. Én egy percig se gondolkodtam El azon,hogy jó, vagy szar anya leszek. Mivel elsö baba volt,ezért nem is tudtam volna egyböl szupermami lenni. Hiába is pontoztok le. De ennyi örömötök legyen.
2019. márc. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

2esnek:

Sokszor pont azert esnek depresszioba, amit tebis irsz, nagy a nyomas stb .

Ez nem ido kerdese...

2019. márc. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
A depresszió nem döntés kérdése. Örülj, hogy nem volt benne részed.
2019. márc. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Coffelia ***** válasza:

Többféle súlyossági fok többféle tünettel járhat. Nálam úgy az 5. hónap környékén figyelt be, előtte semmi jele nem volt. Megmagyarázhatatlan szorongásos félelem járt át minden esetben ha a bejárati ajtónk előtt elhaladt valaki. Egyfajta rettegés, ami jött és ment. Utána elkezdtem egyszerre félteni a gyerekünket, és közben elemi dühvel gondolni a napi monotonitásra, a véget nem érő körökre, a gondolatra, hogy az egész nap egy kicseszett MEGKELLCSINÁLNI. Volt, hogy üvöltve sírtam, és nem tudtam abbahagyni, rengeteg dühöt éreztem. Aztán lassan elmúlt magától, majdnem egy évvel később jöttem rá, hogy ezek voltak a tünetek, és nem értettem, hogy nem esett le, hogy nem normális az, hogy rettegek a szomszéd sziluettjétől és kulcscsörgésétől. Hát pont az volt a baj, hogy az ezer tennivaló mellett nem volt időm ebbe belegondolni, és csak pangott bennem.

Valahogy kilábaltam egyedül, és túlélték a családi kapcsolataim is. Most már dolgozom, de coach-hoz járok, traumákat élek újra a múltból, új dolgokat tanulok magamról, igazából most léptem rendesen a gyógyulás útjára. Sok olyasmit kell helyretennem, ami elősegítette, hogy beleessek a szülés utáni depresszióba. Es az enyém még nem is volt vészes...

2019. ápr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Nagyon köszönöm az őszinteségedet, már-már felszabadító a tudat, hogy más is érez/érzett így, kevésbé érzem magam hulladéknak, selejtesnek. Egyelőre nem tudok/nem merek erről beszélni, de a tudat segít valamelyest, hogy nem vagyok egyedül.
2019. ápr. 7. 09:31
 9/9 Coffelia ***** válasza:
7. vagyok! Örülök, ha segített. Néha apróságokon múlik a nagy egész. Már sokkal jobban vagyok, és sokat fejlődtem. Arra jutottam, hogy az embernek alapvetően is érdemes a pszichéjével foglalkozni, a dolgokat pedig nem a szőnyeg alá söpörni.
2019. ápr. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!