Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszió közel...

Szülés utáni depresszió közel egy évvel szülés után?

Figyelt kérdés

Szinte minden nap sírok vagy három hónapja. Ma beszéltem egy régi ismerősömmel és kérdezte mi van velem. Elmondtam hogy érzem magam. Hogy imádom a gyerekem de a bezártság tönkretesz. A párommal sajnos sokat veszekszünk. Ő rendszerint ilyenkor elmegy autóval. Ma is volt ilyen. Úgy érzem nem találom a helyem, főleg ahol élünk. Miután ezeket elmondtam az ismerősömnek azt mondta, hogy túl kell élni ezt, és egyébként is ő ezt nem akarja hallgatni és közölte nem akar velem többé beszélnie. Pedig csak tényleg elmondtam hogy érzem magam. Közel hét éve ismerjük egymást, mivel volt ő is ilyen helyzetben gondoltam megérti vagy esetleg tud tanácsot adni. Hát nagyon rosszul esett. Ma pl a lányom egyik szobában sírt én a másikban. Nem tudom mi lesz. Minden nap ilyen lassan. Próbálok ezen dolgozni de nagyon egyedül vagyok a babammal. Tudom vagyunk így páran, de senki bemegyek tudja atvenni szegényt egy kicsit. Most az ismerősöm dolga is rosszul esik, pluszban ami van. (((


Egy szomorú anyuka


2018. nov. 22. 23:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez nem konkrétan szülés utáni depresszió, hanem sima depresszió. Bezártság okozhat ilyet. Mennyit jártok el? Én is hajlamos vagyok rá, de mi a babám pár hónapos korától napi 3-4-5 órát nem vagyunk otthon, az összes létező napunk így telik. Ki kell mozdulni, azzal hogy otthon ülsz és sajnáltatod magad nem lesz jobb. Mi kis faluban lakunk, fél óra volt míg be buszoztunk, télen nyáron esőben hóban de muszáj volt mert megzavartam volna.
2018. nov. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem inkább ne állítsunk fel diagnózist. Tudod mi a probléma mitől érzed így magad. Ezen kell dolgoznod és tenni, hogy változás legyen. A férjeddel le kell ülni mindent át kell beszélni. Nem veszekedni... Beszélni, addig ameddig nem juttok közös nevezőre. Elvileg közös celjaitok vannak. Az nem baj ha néha besokalsz kiborulsz az otthon léttől. Hidd el belefér emberek vagyunk nem robotok. Viszont ez az otthon vagyok a gyerekkel annyira gyorsan eltelik annyira leporognek ezek az évek, hogy ezt élvezni kellene. Próbáld meg a problémádat háttérbe szorítani és "elővenni a lányod". Neki te jelented a mindent. Nem hagyhatod el magad. Én ha magam alatt vagyok a legjobb gyógyír a fiam. De komolyan. Ranezek és elojon az érte érdemes érzés.
2018. nov. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
9%

Mi lenne, ha a férjed helyett néha te ülnél az autóba és húznál el otthonról???

Hidd el senki sem kíváncsi a napi szintű nyavalygásra! Senki! A férjed ék is sok lehet, hogy nem tudsz ebből kitörni és rajta vezeted le. A barátnőmnek is meglehet a maga baja, nincs kedve a tiédet is a nyakába venni.

Hány éves a gyerek? Nem estél bele kicsit a "feláldozom magam az anyaság oltárán" jelenségbe? Hogy azt hiszed, attól leszel jó anya, ha mindent feladsz és attól jó feleség ha beleszakadsz a házimunkába?

2018. nov. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem nem depressziós vagy csak imán boldogtalan.

Nem is csodálom,hogy így érzel,ha a párodnak minden problémára az a megoldása hogy kocsiba szál,és elhúz.Így könnyű.És a bezártság csak rátesz.

Valahogy rendezni kellene a kettőtök viszonyát és talán az sem lenne rossz ötlet,hogy hamarosan dolgozni kezdj.

2018. nov. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Nem szülés utáni, csak sima depresszió,vagy csak sima rosszkedv. A kedves ismerősöd meg egy paraszt, gondolj arra, hogy jobb ha nem látod tööbet, hiszen ez inkább ellenség, mint barát. Nekem is nehéz otthon a lányommal, sőt szerintem mindenkinek, csak az segít ha ki tudunk mozdulni, az kicsit kizökkent ebből a monoton: főzök, mosok, teregetek, játszunk, pisi, kaka, kajálás mókuskerékből. Attól függetlenül jó otthon lenni, de nem könnyű. És ha a férjed is óvodás módon viselkedik, akkor még sokkal nehezebb.
2018. nov. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Így van , sajnos nem vagyok boldog :(
2018. nov. 23. 09:25
 7/15 anonim ***** válasza:
10%
Én is elmenekülnék a férjed helyében, ha csak ezt kapja szegény otthon. Aztán ha megcsal vagy elhagy, akkor ő lesz a szemét alak, ugye? Kapd össze magad, van egy cuki gyereked, egyre okosabb és ügyesebb, napról napra változik. Élvezd már egy kicsit a csodát, ami körülvesz!
2018. nov. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Már csak te hiányoztál. Kösz, hogy sikerült belém rúgnod egy jó nagyot. Jobban érzed magad ettől?
2018. nov. 23. 11:28
 9/15 anonim ***** válasza:
11%
Nem belédrúgni, hanem felbreszteni szeretnélek. Nekem is van egy évesem is, fáradt is vagyok, de sosem tölteném ki a férjemen az aktuális hisztijeimet. A gyerekeimet pedig imádom, és tényleg ez az a korszak, amikor minden változik, még az arcuk is napról napra más, kezdenek beszélni, egyre ügyesebben mozognak. Minden nap rácsodálkozom, hogy mennyire más, mint tegnap volt. 😊
2018. nov. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Bírom az ilyet mint az utolsó. Annyira tipikus.Jön valaki,hogy hülye vagy,ne érezd ezt,ez nem probléma,szedd már össze magad,aztán persze jön az ÉN...mert ÉN aztán tökéletes vagyok. Vigyázz kérdező,felvenni a mosolyálarcot,mert ha hisztizel még megcsal az urad.

EMPÁTIA!!! hallottál már erről utolsó.Nyilván nem mer nem sok szorult beléd.

2018. nov. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!