Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszió kínoz...

Szülés utáni depresszió kínoz 😖 (? )

Figyelt kérdés

20eves vagyok, és ma lett egy éves a fiam, nagyon szeretem őt, ő az én mindenem, nem tudom nélküle elképzelni az életem.


Viszont.


A lehető legrosszabb környezetben.. a szüleimnél lakunk ami átmeneti lett volna ha a férjem nem kényelmesedik el benne (az anyám istenit a férjem)

Nem ért meg engem, szörnyen magam alatt vagyok, nem törődik velem, sem a fiúnkal..

Egyedül vagyok egy hatalmas házban és az anyám úgy használ mint egy cselédet, en mosok, főzök és takarítok az egész házban baba mellett, ha valami nem tetszik neki leorditja a fejem és a férjem mellé áll.


Csak úgy igazán most szakadt rám ez az egész, de a legrosszabb hogy a férjem olyan pofátlanul le*zar hogy ő egész évben utazgat (zenész) és eszébe se jut magával vinni minket.

Nem sírok inkább dühös vagyok...lassan felőröl ez a Szörnyű helyzet, ha beszélek vele rend szerint nem figyel és állandóan telefonál vagy csak bujja a telefonját.


Kezdem úgy érezni hogy a saját életem lenyomata vagyok, egy utánzat, egy szánalmas hattérzene ami egykor érdekes volt de már elavult.


Segítsetek nem tudok kivel beszélgetni és senki sem ért meg engem a környezetemben 😖


2019. febr. 19. 01:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha 1 éves az már nem szülés utáni depresszió szerintem.
2019. febr. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem szülés utáni depresszió, hanem "sima" depresszió. Nem a hormonok okozzák, hanem az élethelyzeted.


Az én tanácsom, hogy állj a sarkadra! Első körben vedd elő a férjedet! Adj ultimátumot, vagy elköltöztök, vagy csak ő, de akkor vissza hozzád már nem kell jönnie! Hajítsd ki, ha nem is örökre, legalább egy időre, hogy komolyan vegyen! Így se úgy se segít otthon, meg mint írtad sokszor otthon sincs.

Második körben meg vedd elő a kedves édesanyádat és vond kérdőre, hogy

1. vajon felfogja-e, hogy tönkrevágja a kapcsolatodat a viselkedésével

2. miért használ cselédnek, nem tűnik fel neki, hogy nem bírod egyedül babával a nyakadban?

A helyedben egyébként mindenképpen elköltöznék onnan, mindegy hova, csak el! Mert így mindenféle szempontból kiszolgáltatott vagy.

Azt a részét mondjuk nem igazán értem, hogyan is tudna a férjed mindenfelé magával vinni, hiszen ott a baba is, neki is van gondolom millió+egy cucca, azt állandóan hozni-vinni. Meg a kicsiknek sem való az állandó váltakozó helyzet, de hát te tudod. De hát régen is zenész volt gondolom, tudtad, hogy ez mivel jár.

2019. febr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez szerintem sem szülés utáni depresszió, bár elég sok anyának ilyenkor lesz elege, mert nincs felnőtt társasága, élményei, a gyerek meg még matrica. Magányos vagy, mert a férjed nem törődik veled, és nem jött össze a felnőtté válás még anyaként sem, mert anyádnál laktok, ahol sosem leszel főnök. Ha változtatsz ezeken, akkor fog változni a hangulatod. Járj el valahová - játszótér, baba-mama klub, torna... stb., vagy néha hívj vendégeket. Beszélj a férjeddel, ha nem juttok közös nevezőre, tartsatok szünetet, hogy hiányoznátok-e neki. És próbálj meg magadra építve valami tervet készíteni a költözésre és önfenntartásra, és máris lesz új kihívásod.
2019. febr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!