Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért olyan furcsa, ha mi nem...

Miért olyan furcsa, ha mi nem szeretnénk második babát?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kislanyunk. Imádjuk őt, tervezett baba.

Másodikat nem szeretnénk, van két kutyánk is, úgy érezzük nekünk ez így tökéletes.

A család és a környezet reakciója is értetlenkedes miért nem szeretnénk második gyereket.

Oszinten szólva minden energiánkat lekot a gyerek és a kutyák. Egy szabad percünk sincs szinte. Mi inkább azt nem értjük hogy más hogy csinálja több gyerekkel. Hogy van ideje létezni például.


2019. márc. 15. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagy ezzel egyedül,mi sem szeretnénk másodikat. Nem tudom milyen világ jön,én nagyon félek és féltem a lányom jövöjét is.
2019. márc. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Más se tudja több gyerekkel jobban, ne aggódj. Csak nekik jár a több támogatás.

Ne foglalkozz más véleményével.

2019. márc. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Egyèni preferencia kerdese. Ha nektek igy jo mert nem szarjatok le h ki mit mond?

Nekem meg az “fura” ha valaki nem akar gyereket vagy “kènyelembol” megall egynèl, de lefosom mert mindenkinek a sajat dolga.

2019. márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem furcsa, ha ez megnyugtat. Bár még változhat is akár, amikor már önállóbb lesz és megszépülnek a szülési élmények és a nemalvós korszak. Az emberek, tervek, élethelyzetek változnak.

Nem kell magadra venni az ilyen kérdéseket. Szerintem sokan csak azért kérdezik, mert nem jut eszükbe jobb, pedig hát tapintatlanság. Vagy vedd dicséretnek, hogy szerintük jó anya vagy :)

De a kétgyerekeseket is megkérdezik, miért nem három és a hármasat, hogy vajon ez e már a maximális létszám... és sokan képviselik az ellentábort, akik egyesen hülyének néznek már egy gyerekért is, hogy elrontottad az életed, kettőnél már finoman utalgatnak rá, hogy azért az már csak elég, háromnál meg kifejtik, hogy csak a támogatás miatt, négynél meg tutira becsúszottnak tartják...

Aztán talán a több gyerekesek már lazábban elfogadják, hogy hozott anyagól dolgoznak és nem annyira maximalistán akarják nevelni őket, mint az elsőt (és ezt is lehet kritizálni, de más szemszögből lehet, jobban járnak, mint az agyonizgult és folyton kontrollált elsőszülöttek :) )

2019. márc. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Korai ezt még most megválaszolni. Nekem 4 múlt a fiam. Azt mondtam nem lesz tesó. Most annyira vágyom már rá 2 hónapja, hogy mégis lesz ( remélem ). :)
2019. márc. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

A negyedik gyermekemet várom. Miért olyan furcsa ez?

Csak arra akarok ravilagitani, bármennyi gyereked van vagy nincs, vki tuti belekot.

Mikor egy gyerekünk volt (és mivel nagyon rossz élmény volt a szülés és az első hónapok) és nem terveztünk pár évig másodikat, azt kerdezgette mindenki mikor jön már a kisteso.

Mikor kettő lett (nagyobb korkulonbseggel) akkor egy év mulva várandos lettem a harmadikkal, nem védekeztünk elég körültekintoen mondván az első kettő se sikerült rögtön, egy alkalomból.

Akkor az volt a baj hogy jaj hat máris jön a következő.

Most pedig jönnek a "persze csak a támogatasokert szülsz" babák (nemcsak nálunk másoknál is) holott mi se csokot se autót nem veszünk igénybe most sem.

2019. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Mi sem akarunk másodikat, nekem az túl nagy macera lenne, egy gyerekkel minden olyan egyszerű.
2019. márc. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

Nekünk 2 gyerekünk van, 2 év korkülönbséggel, tök jó mert gyakorlatilag semmi dolgom velük. Nagyon jól elvannak álló nap. Most már 10 évesek-legutóbb fürdőben beültünk a melegvizes medencébe ők ketten elszórakoztatták egymást. És mivel mindenhova ketten mennek így vigyázni is tudnak egymásra. Pl én egy gyereket nem engednék be egy vécébe szívesen....

Nem irigyeltem egy gyerekeseket akiknek szórakoztatni kellett a gyereket és folyamatosan a szülőkön lógott.

2019. márc. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem úgy 4 évembe telt, hogy megértse a környezet. Most 6 éves a fiam, és kb az utóbbi évben nem kérdezgetik a tesó dolgot.

Szóval kitartás, és ne akard meggyőzni őket, úgysem lehet. Majd idővel meglátják.


Azért nem hiszik el, mert ugye "kell a tesó" meg vannak olyanok, mint az előző válaszoló, hogy igazából azt sem tudja, mit akar. Ezért téged sem vesznek komolyan. De majd az idő igazol.

2019. márc. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!