Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy még nem fordul át...

Baj, hogy még nem fordul át hátról hasra?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 és fél hónapos. hasról hátra már 3 hónaposan átfordult. De a másik irányban a mai napig nem..Oldalról tudja, és próbálkozik is, de csak nem sikerül. Voltunk Dévényesnél kétszer. Semmi baj, szerinte minden oké. Apró dolgok vannak, ezért naponta tornáztatom itthon. pl. kifelé dőlő boka, aminek ehhez nincs köze. Ismerős babák már mindkét irányban forognak.Nagylányom ezt 6 hónaposan csinálta, a gurulást, amikor folyamatosan fordul, és végig gurulja a kanapét, azt csak 7 hónaposan. Szerintetek aggódnom kéne?

2019. márc. 22. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam olyan 7-8 honaposan kezdett forogni. Én is voltam vele tornán is, orvosnal is. Azt mondtak ha akarna tudna forogni, de nem erdekli, akkor már kúszott. Mutattak egy mizdulatsort, amit napi háromszor kellett (volna) csinálni. A második tornaztatas közben elkezdett forogni.


Szerintem ha elvitted felmérésre és szakember megnézte, nincs okod aggódni. Esetleg valamilyen tornát nem kaptatok?

2019. márc. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kisfiam 1 nap híján volt 6 hónapos, amikor 1x (!!!) megfordult hátról hasra, majd vissza. Utána heteket kellett várnom, hogy hátról hasra forduljon újra. Hasról hátra pedig kb 10 hónaposan tanult meg. Már rég mászott, kapaszkodva felállt, de fordulni még nem tudott.


Lehet, hogy ennek a mozgásfejlődési zavarnak vannak következményei, mert figyelemzavaros a gyerkőc, és van minimális elmaradása egyéb nagymozgásokban is (pl hintázni nem tud), de sem védőnő, sem orvos, sem tanító nem gondolja, hogy különsképpen foglalkozni kell vele, amíg minden mással képes kompenzálni. Okos, ügyes, jó mozgású gyerek. És nem mellesleg gyönyörű is :D


Szóval nyugi, nem valószínű, hogy lenne baj ;)

2019. márc. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
érdekes, nekünk a hasról hátra fordulás ment nehezebben. Próbáld meg hogy lefekteted az ágyra és gurítgasd lassan oldalra. Az én kisfiamnak nagyon tetszett, ha abbahagytam próbált egyedül is fordulni. Egy próbát szerintem megér :)
2019. márc. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
még jobb, ha nagy takaróra teszed és azzal gurítod, hogy a takarót emeled alatta, kvázi legurul róla. Imádják a gyerekek -mondjuk nálunk csak élvezte és hagyta, had szórakoztassam ezzel. ő magától rá sem mozdult :D
2019. márc. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, kaptunk otthoni tornafeladatokat. Minden nap tornázunk becsülettel, de ma kapott egy pihenőnapot tőlem. Hátha az vezet célra, ha békén hagyom. :) Holnap folyt. köv. A pléd, és a lassú fordítás jó ötlet, köszi.
2019. márc. 22. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!