Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónaposan nem fordul hátról...

Curiousgeorge09 kérdése:

8 hónaposan nem fordul hátról hasra. Aggódjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Legkisebb csemetém (fiú) rohamosan fejlődik. Pl: 5 hónaposan mászott, hét hónaposan felállt, most kapaszkodva sétál. A problémám az lenne, hogy mindezekkel ellentétben a mai napig nem tud a hátáról átfordulni. Jelent ez bármi rosszat, kell valamit kezdenem helyzettel, vagy csak várjak?


Előre is köszönöm a válaszokat!

Szép estét mindenkinek!



2017. márc. 1. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a gyerekorvossal. 6 hónaposan tudnia kellene.
2017. márc. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

7 hónaposan általában már ide-oda forognak a babák. Ő már betöltötte a 8.hónapot. Én megemlíteném, és kikérném az orvos véleményét. Biztos ami biztos.


Lehet pár nap, esetleg hét múlva már simán átfordul, egyik pillanatról a másikra. Ne aggódj.

2017. márc. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kellene 7 hónapos korig. Ha a hátára teszed vagy ő maga hátrafordul mi történik? Addig sír amíg hasra nem forgatod? Gyerekorvos mit mond?
2017. márc. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1x sem fordult meg?

Az èn kisfiam kb havonta 1x fordult meg, hasról hátra, mert mindig csak hason akart lenni. Szintèn 7 hónaposan már a kúszáson túl volt, mászott ès felállt. Sosem forgolódott nagyon. Párszor csinálta, inkább kúszott. A hátról hasra ment neki, de vissza nem akarta. Dèvènyes megnèzte, semmi gond nem volt. Párszor csinálta=tudja.


Ha a kisfiad 1x sem, szerintem mutasd meg szakembernek.

2017. márc. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Unokatestvérem 7 és fél hónaposa ugyanebben a szituációban van. Sőt, az ő fia még kevésbé gyorsan fejlődő mozgásban, mint a tiéd. Nézte az orvos, voltak szakembernél (külföldön él, nem tudom, ott milyen gyógytornász módszerek vannak), és mindenki rendben találta. Ettol függetlenül ő is nagyon aggódik. A helyedben én is elvinném orvoshoz és egy Dévényeshez.
2017. márc. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mindenkinek köszönöm szépen a gyors választ. Gyerekorvos
2017. márc. 2. 04:20
 7/7 A kérdező kommentje:

Na, lemaradt... Gyerekorvos nem nagy szám nálunk, mindenre csak mint a jó szakik "jóvanazúgy". Védőnővel megpróbálok ma beszélni, ha nincs eredmény, keresem a dévényest. És válaszolva a kérdésetekre, nem, még egyszer sem fordult meg, és igen, csak ordít, ha hátrateszem/borul.

Még egyszer köszönöm szépen mindenkinek! Szép napot Nektek!

2017. márc. 2. 04:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!