Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek hogy telnek a napok...

Nektek hogy telnek a napok kisbabákkal? Van napi rend? Ha igen mióta?

Figyelt kérdés
Nekem 5 hetes a babám de még napirend nem igazán van , ti hogy vagytok nezzel?

2019. márc. 22. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
9 hetes lesz a kislányom, nálunk annyi a fix, hogy 20 óra után fürdetünk, szoptatok, kb 22-kor alszunk. Fél 6-kor ébred, megetetem, visszaalszunk még másfél óráig, aztán megint ébred, peluscsere, szoptatás, alszik egy órát és kezdődik a napunk. Ebéd után viszem levegőzni, nincs kőbe vésve hogy mikor, attól függ mikor alszik el (nappal nálunk nincs semmi rendszer sajnos).
2019. márc. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Első vagyok, az lemaradt, hogy szoptatásból áll kb az egész napunk, délelőtt másfél óránként, délután óránként, este félóránként cicizik, ha éjjel már nem bírom cérnával, akkor kap egy kis pótlást. Totál lestrapáltnak érzem magam, estére szintve reszketve fekszem le a kimerültségtől.
2019. márc. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első pár hónapban annyira sok minden történik egy babával, annyira kaotikus minden hogy szerintem felesleges napirendet kialakítani. Inkább egy rendszert szokjon meg először(pl. kelés-etetés-játék-alvás/délelőtt séta-este fürdés) és majd olyan 3 hónapos kor után/körül érdemes próbálkozni. Én is már pár hetesen ki akartam alakítani de mindig volt vmi ami közbeszólt, most már tudom felesleges volt erőltetnem, olyan 3-4 hónapos korában nagyon szépen kialakult.
2019. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó igaz , próbálom legalább ezeket betartani én is és igazad van lehet ez még korai úgy mond
2019. márc. 22. 14:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Napirend? Most kezd latszani valami rendszer, 7kor fürdés, fel nyolc-8 vacsi és alszik hajnal5ig. Ezt is egy hete csinalja csak.

Reggel kel, eszik, van, mikor visszaalszik, akkor alszik 8ih, ha nem, akkor elvagyunk, utana 8kor eszik es alszik, 11kor megint eves alvas 2ig, aztan delutan sokat van fenn nezelodik, nyuglodik, neha elszundit. Most ki szoktam vinni a kertbe, ott is nezelodik, most ez az uj modi. 2 honapos.

Jovo heten pl buszozas tesoert lesz plusz delutani program.

2019. márc. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi az a napirend? 😂 Viccet félre téve, 6 hónapos a kislányom és még mindig nincs pontos napirend. Szerintem nem is lesz, mivel nem időzítő 😂

Annyi van hogy reggel felébred van mikor fél 7kor van mikor fél 9kor akkor eszik, utána pelus-ruhacsere, utána játszunk, közben ha eljátszik akkor én készítem neki a tízórait akkor megetetem, utána készítem neki az ebédet közben játszunk majd megint megetetem majd kimegyünk sétálni. Aztán haza ér apa akkor vele szórakoznak én pedig addig takaritok stb. Este általában elmegyünk a boltba majd haza érünk és fürdés, evés majd olyan 9-10 felé elalszik és hajnali 4 felé ébred enni. Annyit kihagytam hogy napközben kb 2-3 óránként alszik 20-30 percet :)

2019. márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia. Nálunk szépen kialakult. 2hós a kisfiam. (tápos baba) Reggel fél 5 körül ébred. Kiveszem a kiságyból a nagy ágyba (csak mert nagyon kómás vagyok 😄) 6ig picit beszélgetek neki odabújok hozzá, visszaalszik 9ig kb... Fél órát alszik 11korul. Aztan fent van egész 3ig. Megetetem, sétálunk, elalszik. Hazajövünk felébred. Jatszunk, mesét nézünk stb. 6orakor fürdetem, aztán 8körül eszik utoljara majd attól függ milyen kedve van de kb fel9kor elalszik.... Masnap kezdodik elorol 😄

Szerencsések vagyunk, áldott jó baba😘🙏 (kopp, kopp) 😄

27/N

2019. ápr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyit még hozzá, hogy napközben mindig világos van az egész lakásban, 6után sötétítek be és már csak éjjeli lámpa világít.

Persze aki szerencsés az igenis szoptat (sajnos nem volt tejem pedig a babanak az a legjobb) , de az éremnek két oldala van... az egy brutál meló kalapom emelem a nők előtt akik honapokig ciciznek 🙏

2019. ápr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!