Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom hogy kb. fél éves...

Tudom hogy kb. fél éves korukig a babák megduplázzák a sulyukat de utána is ilyen gyors ütemben gyarapodnak? Meddig jo egy egy méret (ruha) a babákra? Mikor nem növik már ki olyan gyorsan a ruháikat?

Figyelt kérdés
2008. nov. 10. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát,ha ilyen ütemben fejlődnének,azt hiszem bálna bébikkel lenne tele a világ!Nem,eléggé lelassulnak.Az én kisfiam most 6 hós,és ebben a hónapban kb.30-40 dkg-ot hízott.A 68-as és 74-es ruhákat elég sokáig hordják.De ez is változó a babáknál,és a gyártó se mindegy.A C&A-s,H&M-S ruhák elég sokáig jók,sztem a Kenguru Gold-os-nekünk-elég kicsi.Pedig a babám nem extrán nagy,6hós,67cm és 7700gr.Most kezdtük a 68-as ruhákat hordani.
2008. nov. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát az én fiam 4020gral született de mostanra (7hetes)5400gr a sulya és 51cmel született mára 58 cm szoval szépen növöget pedig anyatejet kap.Most kezdjük a 62es ruhákat de félek hamar kinövi és vennék 68ast is csak nem tudom az meddig lessz jo ha igy nöl és mikor lassul le?
2008. nov. 10. 14:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! 6 hónap után már nem ilyen óriási a növekedési ütem. S mégis elöfordul, hogy egy baba hirtelen megnö. Általában 1 éves korukra kb. megháromszorozhatják a súlyukat. A mi kisfiúnk 3,6 kg-val született, 1 évesen 9,4 kg. Ez persze a mozgástól is függ (hogy elindultak-e már), aztán a nagyságtól, alkattól stb. Utána lassúbb lesz a növekedés. Én személy szerint a 92-es nagyságnál vettem észre, hogy egy évig hordtuk ezeket. De ez se minden babára jellemzö.
2008. nov. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! A második vagyok! Most olvastam, amit közben írtál. Mi 6 hónapos kortól már 74-es ruhákat hordtunk (egy jó fél évig). 1 évesen 9,4 kg-nál 75cm magasan már 80-as ruhákat, szintén fél évig. Persze két azonos méret is lehet különbözö.
2008. nov. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1 éves korától sokkal lassabban fog nőni. Az én lányom átlagos súllyal (3420gr.) és hosszal született. Picinek a 56, 62-es méretet gyorsan kinőtte, 68-ast hordtuk tovább. Aztán 1 évesen 80-ast, és most 2 évesen 92-est kezdünk hordani. Persze mivel a te babád nagyobb súllyal született, biztos nagyobb méretnél fog többet időzni.
2008. nov. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!