Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjem teljesen kifordult...

A férjem teljesen kifordult magából. Ráförmedt a kis babánkra mert éjszaka felírt amitől a gyerek alig akart visszaaludni? Szerintetek normális?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk gyerekek 30evesek vagyunk. Tervezett baba ő is szereti. De mióta megszületett persze megváltozott az életünk azért mások a programok stb

A férjem szereti a gyereket de semmit sem segít ami vele kapcsolatos kivéve a fürdésnél. Rettentően jó baba alig szokott sírni kivéve ha foga jön vagy ha beteg.

már máskor is előfordult hogy morgott egyet mikor a kicsi sírt de most konkrétan leorditotta.

Nem fáradt nem éjszakázik este 9től aludhatna de ő telefonozik. 11től 6/7ig alszik.

Sajnos úgy érzem kifordult magából, mert soha semmi nem elég neki.

Már mondtam neki ezt de nem ad megfelelő választ a viselkedésére.

Mit tegyek??

Én a kicsit sajnálom.. Nem volt a párom soha ilyet 5 éve ismerjük egymást csak mióta megvan a gyerek agresszív mintha nem önmaga lenne.

Úgy el vagyok keseredve, mit tanácsoltok?

Köszönöm a válaszokat!



2019. ápr. 1. 03:32
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Beszélgessetek. Mit érez, fáradt-e, hiányzik-e valami a régi programjaitokból, kapcsolatotokból, életetekből. Emiatt a gyerekre neheztel-e? Te is mondd el, ha van ilyen, kevésbé fog feszengeni, ha nem csak ő “nyavalyog”.


Írtad, h már fogzik a baba, akkor nem olyan kicsi, lehet játszani vele. Hívd oda magatokhoz, segíts nekik jobban egymásra találni.

2019. ápr. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Legyen a férjed állandó feladata a baba fürdetés,azt mondod ezt szívesen teszi.A férjeknek is hozzá kell szokniuk a gyerekhez.Azt látom a "a telefonon" való játék vagy más program művelése közben való megzavarás ami kiakasztja a párodat!Mi volna,ha segítséget kérnél tőle amikor nagyon sír a baba,hogy nyugtassa meg!Esetleg az ölébe,karjaiba pakolod a kicsit? Vagy csak a férjed mellett aludna,sok pici megnyugszik ha az apuka mellkasán pihizik.A férjed tud segíteni neked,ha elviszi levegőztetni a kicsit.Vagy amikor a párod a telefont bütykörészné,arra kitalálsz egy más programot.Tudom,hogy ügyes vagy!
2019. ápr. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem vagyunk gyerekek 30evesek vagyunk.


Lehet hogy neki 30 évesen nem kellett volna még gyerek.

2019. ápr. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Az a gond, hogy a szeretet és az apai érzések nem jönnek maguktól. (Az anyai sem!) Ezek a gondozás során alakulnak ki és erősödnek meg. Ha a férjed nem foglalkozik a picivel, nem tölt vele elég időt, kevés a testkontaktus, akkor nem alakul ki a megfelelő(en erős) kötődés.

Ezért IS fontos, hogy az apa kivegye a részét a gyereknevelésből.

Az agresszióról beszélj vele! Egy nyugodt alkalommal, mikor nem fáradt, nem ideges. Ő már felnőtt ember, akinek tudnia kell magán uralkodni. Egyáltalán nem tolerálható, ha ráordít a síró babára! Mi lesz a következő? Megrázza? Megüti? Nem "rossz", csak kommunikál a gyerek. Valószínű téged is idegesít a sírása, hiszen az a lényeg, hogy ő jelzi, ha baj van, te meg ugrasz, hogy minél előbb megszüntesd. A kellemetlen síró hang is erre ösztönöz. Ha kellemes lenne, akkor egész nap elhallgatjátok, szegényt meg a kaki megeszi. Tehát az normális, ha a sírás irritálja. Az viszont nem, ahogyan reagál rá.


Erre mondják, hogy egy gyerek próbára teszi a kapcsolatot. Olyan új arcát ismered meg a másiknak, amiről addig nem tudtál. Nem véletlenül válnak el sokan szülés után.

2019. ápr. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem meg csak egy kicsit túl sok neki.


Erröl mindenképpen beszélgetnetek kell.


Eddig csak magát kellett eltartania, és nem volt igazán az életében felelöség. Most jött egy éhes száj amit etetni kell. Ha a munkahelyén is vannak még probémák, akkor még megnehezedik a válla. Kérdezd ki mi van a munkahelyén, mi az amit tudnátok tenni.

A gyereket meg add a kezébe és menj el hajat mosni. Ugorj ki vásárolni, míg ö babázik...


A férifak és nök totál másképp éreznek és gondolkodnak a gyerekröl. Föleg az elsö egy évben. Pont ez az idöszak amikor sok házasság tönkre megy, mert a két félnek más az elgondolása a családbani szerepekröl.

2019. ápr. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia. Az én férjem sem viselte jól de ő csak nekem tette szóvá, aztán szépen lassan hozzá szokott,idő kellett neki, nem tudott vele mit kezdeni, nem tudta miért sír, mit csináljon, hogy vegye fel, ha fel veszi is, hogyan fogja. De most már 5 hónapos a gyerekünk és hiába dolgozik, ha nem tudok felkelni hozzá este minden gond nélkül kel. Fűrdet, pelenkát, etet, játszik vele. Ez nem megy csak úgy hogy tessék a tiéd, tudnod kell mindent, ha tervezett ha nem. Nem tudom mennyi idős a babátok de mi pl napokon keresztül beszélgettünk ezekről és segítettem neki mindenben mert magától honnan is tudatta volna. Most már nagyon harmonikusak a napjaink.
2019. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A mi gyerekünk 10 hónapos és tüneményes de az apjat a munka jobban érdekli mint mi. Rugalmas a munkája mivel saját cége van akkor jön megy amikor akar.. Ezért sem értem
2019. ápr. 1. 13:33
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Balfék a csávó. Sajnálom de ez az igazság, nem lesz vele könnyű életed!
2019. ápr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az enyem is ilyen, es pont a napokban ripakodott ra az egyebkent keveset siro kisbabankra. Egy par hete mar nagyon gondolkozom rajta, hogy vajon szeret e meg engem/minket, vagy hogy en mit erzek vajon iranta?...

en nem nezem el neki, hogy keveset foglalkozik a babaval. Az nem erdekel, h velem nem nagyon torodik.

2019. ápr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!